Protikorozní ochrana

Příspěvekod DR » stř srp 31, 2011 11:21,0

Maara: oloupat - ošmirglovat (vyhladit) - odrezovač - základní barva - svrchní lak (+- barva karoserie). U forda sprej nekoupíš, jen lakovou tužku, a to už je asi lepší nechat si namíchat sprej někde u prodejce/míchače autolaků - tam koupíš i všechno ostatní (šmirgl, základovku,atd.) Počítej s cenou 500-1000 Kč za materiál + práce. Před pár lety jsem takhle "opravoval" vito.

Jinak já razím zásadu, že "lak nejezdí" :wink:
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Maara » stř srp 31, 2011 11:26,0

Super, diky za info. Ad sprej: ve Fordu tvrdili, ze se dá objednat "dvouvrstvy sprej" (počítám barva a lak) za 490 s DPH. Možná tím mysleli tu patlama-patlama tuzticku, zkusím ještě zjistit.
Bývalo: Mondeo, 1.8 85 kW, kombi, r.v. 1999
Maara
**
**

Tužka

Příspěvekod David V » stř srp 31, 2011 12:03,0

Patlama patlama tužku jsem koupil u Forda za 250 Kč...
Jsou to 2 nádobky, jedna s barbou a druhá s lakem.

Ještě jsem koukl na ty fotky: Sloupek bych nechal, ten takto může vydržet hodně dlouho a blatník bych opravil, ale bacha, všechna rez musí pryč, a tohle bude durch a nehezký. Znám to z Vectry. Je tam malá bublinka ve předu a zezadu to úplně chybí.
Opel Insignia, 2.8 V6 Turbo 191 kW, liftback, r.v. 11/2010, Cosmo, AT, 4x4
Ford Mondeo, 2.5 V6 125kW, liftback, r.v. 2001, Ghia, MTX75 - 225 tkm - jde do prodeje
(před tím Opel Vectra 1.8i 66kW, sedan, r.v.1995)
(ještě dříve Opel Kadett 1.3S 55kW, htb, r.v.1986)
David V

Re: Protikorozní ochrana

Příspěvekod Světlonoš » sob říj 13, 2012 11:34,0

Dobrý den, pokud jsem předchozí příspěvky četl pozorně a v rámci svých limitovaných schopností je i pochopil, tak Ford schválně ztížil přístup ke znění svých záručních podmínek (takže tam nepátrám a obracím se na uživatele). Záruka na prorezivění karoserie by měla být 12 let. Tudíž i první Mondea Mk. III by ještě měla být v limitu záruky.
Dále tu někdo uváděl, že pro uznání reklamace je nutná servisní kniha, ale že do r.v. 2002 nejsou nutné záznamy o pravidelné kontrole. Předpokládám, že provedené opravy (pokud je servis uzná a provede :? ) jdou na vrub výrobce. Někde se údajně dá domluvit lépe, někde hůře, zřejmě na jak moc velkého vohnouta člověk narazí. Takže pokud někdo má zkušenost nebo vědomost a může odpovědět ať prosím poradí.
Můj problém:
Mondeo kombi 2.0i Mk.III r.v. 2001, servisní kniha je, auto bylo prodáno ve Švýcarsku, dovezeno mírně jeté v 2003 do ČR, dále servisováno (podle záznamů v knize) v servisech Ford (cca do roku 2009).
Kvetou spodní lemy všech 4 dveří (klasika) v tenkém proužku.

1. Je reálné zkoušet uplatnit záruku? Jak moc podrobně (stačí standartní záznam s razítkem) a jak dlouho má být serviska vedena?
2. Jak případně bude oprava provedena (jak to obvykle řeší)? Jen to vybrousí, zatmelí a stříknou nebo jsou frajeři a dají nové dveře? (oprava - brus, tmel, barva je jen na chvilku)

Ano, můžu se na to i vyprdnout (nebo to zašudlat sám), protože tahle nepříjemnost na ježdění a bezpečnost nemá vliv a auto jinde zjevně nehnije, ale na jinak pěkném autě mě to vadí a pokud jde pana výrobce chytit za slovo (záruku), kterou dal, tak proč to nevyužít.
Byl bych vděčný za nějakou osobní zkušenost s tímhle obvyklým problémem jinak vcelku povedených aut. Jinak prosím komentáře typu, nekupuj auto s korozí, jsou zbytečné, nic neřeší. Dík.
Ford Mondeo mk.III r.v.2001, 2.0i 16V
Světlonoš
Junior
Junior

Příspěvekod Jenyk » ned říj 14, 2012 1:46,0

Kromě toho že Fordy rád jezdím nemám s nimi nic společného, nejsem servisman, uvedu proto jen svůj názor jako mírně poučeného zákazníka, který to také řešil.

a) Jsou v servisní knize až do současnosti potvrzené i kontroly karoserie? Pozor, jsou to jiná razítka než pravidelné prohlídky, tyhle jsou o pár stránek dál. Jestliže potvrzené jsou, opravu by měl bez řečí provést kterýkoliv servis Ford. IMHO jasná jednoduchá záležitost.
b) Kontroly karosérie potvrzené nejsou, ale auto jezdilo na předepsané pravidelné kontroly k jednomu servisu Ford? Udeřil bych na něj, měl kontroly potvrdit. Jeho opomenutí, ať to vyřeší. Snad lehce problémová záležitost (na minulém autě můj případ, servis vyřešil, opravil = budu i nadále jeho dobrý zákazník).
c) Kontroly karosérie potvrzené nejsou, ale auto jezdilo na předepsané pravidelné kontroly převážně k různým autorizovaným servisům Ford? Zkusil bych servis, kde bylo nejčastěji ale pak také český Ford, ale je to možná už dost problém. Ford je v těchto případech dost nevstřícný a odpaluje to na servisy. Já ho v mém případě nejdříve zkusil, ale poslali mne rovně a skončilo to naštěstí variantou b).
d) Auto jezdilo na pravidelné servisy ke garážistům? Tak to vidím jako dost velký problém.

Oprava stojí asi dvacku, provádí se nějakou speciální technologií a může vést i k laku dveří, záleží na tom co bylo chycené.

Měl jsem Mondeo r.v. 2004 a teď mám r.v. 2005. Je na první pohled jasné, že mezi oběma roky výroby se technologie temování spodku dveří úplně změnila. Na současném autě není po korozi ani stopa. Snad to vydrží :o .
CMC604
Mondeo Titanium Kombi, Duratec 2,5 V6 125 kW,Durashift 5-Tronic, 2005
Cadillac Eldorado Convertible, V8 8,2 190 HP SAE, 1975
Cadillac Sixty Special, V8 4,9 200 HP, 1993
Jenyk

Příspěvekod HarY » pát čer 14, 2013 13:35,0

zdravím. mám mondeo mkIII a jako asi spoustu dalších i mě začaly pěkně kvést spodní lemy dveří (nejhorší jsou přední u řidiče). takže se chystám, že si to v garáži trochu opravím (vzhledem k současné ceně mondea a k tomu, že ho hodlám dojezdit "do mrtva", nechci dávat peníze za servis).

tak mému dotazu - je lepší obrousit rez šmirglem, flexou s lamelovým kotoučem nebo ocelovým kartáčkem do vrtačky? pak to určitě bude chtít vzít odrezovačem. předpokládám, že pak to bude chtít nějaký tmelení, takže jaký tmel se dá doporučit? pak základovka, metalíza, lak - na internetu jsem koukal, že se dá najít spousta firem, která barvu namíchá do sprejů - nějaký doporučení na nějakou s dobrým poměrem "cena/výkon" :wink: ? případně ještě nějaký rady od někoho, kdo tohle už dělal?

díky!
Mondeo, 2.0 TDDI 66 kW, Kombi, r.v. 2003, Ambiente
HarY
*
*

Příspěvekod Alča » čtv úno 19, 2015 17:43,0

Ahoj Monďáci, neznáte karosáře v Ostravě,který by mi opravil korozi na lemech blatníků za rozumnou cenu (5-7 tis) ?
Koho jsem se ptala, nikdo do toho nechce jít . Můžu koupit plastové lemy a přelepit to, ale je to zvěrstvo, i kdyby jen na dva roky.
Poraďte prosím, Díky :wink:
Alča
Junior
Junior

Příspěvekod DR » čtv úno 19, 2015 20:58,0

Alča: nevíme, co máš za auto (aspoň model a rok výroby), nevíme, o jaké blatníky (přední/zadní) jde. Třeba je fakt pitomost to takhle spravovat.
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Karoserie, lakování, okna, zámky, klempířina