Centrální zamykání - Jen mechanika, NE elektro/programování

Centrální zamykání - Jen mechanika, NE elektro/programování

Příspěvekod Brooch » pát led 09, 2004 19:43,0

Neda mi to abych se s Vami nepodelil o dnesni zazitek. Jak uz sem se tu nekde docetl tak pri vymene baterie v klicku zapalovani pokud dojde k delsi prodleve napajeni (nepamatuju se presne kolik asi 15s) prestane fungovat na klicku dalkove ovladani.

Myslel sem si asi pred dvema lety, ze mi odesla vysilacka nebo prijimacka nekde v aute a pri predstave kolik to bude stat sem ani do servisu nejel.

Dneska mi u Forda rekli ze je to OK, ze je jenom nenaprogramovanej klicek. Tak to poresili a co se nestalo: Asi tam pichli nejakej novej kod, firmware nebo cert vi co, nechapu jak je to mozny, ale ted kdyz chci dalkove odemknout, jednou stisknu a otevrou se dvere jenom u ridice dvakrat - cely auto. TO MI PREDIM NEDELALO! Oteviralo se vsechno hned najednou. Takze kdyz nastoupim mam krome ridice vsechny dvere zavreny, i kufr. Tak si ted libuju, moc se mi to tak libi. :-)

Japak to mate vy ?
CMC 144, Mondeo 2.0 16V GLX, 1998, liftback
Brooch

Příspěvekod bundadj » pát led 09, 2004 23:28,0

Brooch :no ja to mam takhle uz od koupe :-) A zas tak moc nadsenej z toho nejsem vzdycky to mackat dvakrat pac temer vzdy sebou vezu neco co davam za sedacku na podlahu :-(
CMC 010
Mondeo 2.0i 16V, 107kW, 2009, combi, Titanium
Mondeo 1.8i 16V, 85kW, 1999, combi, Trend - ex
bundadj

Centrální zamykání

Příspěvekod kesonm » sob led 10, 2004 6:59,0

bundadj: Ja to mám jako ty od začátku, ale nedávno jsem po výměně baterky musel z auta naprogramovat klíček. Funguje skoro jako dřív (jednou stisknu a otevřou se dvere jenom u řidice, dvakrat - celý auto) až na to, že páté dveře-kufr nejde bez klíčku otevřít. Vůbec nejde zatlačit knoflík. Nevím, jestli je to tím programováním a nebo odešel motorek? Jak to zjistit? Motorek je tam asi měsíc-nový po opravě. Nevím už, jestli knoflík šel zatlačit, pokud bylo auto dálkáčem zamknuto ale myslím, že šel zatlačit vždy, při zamknutí dálkáčem nebo klíčkem. Pouze pokud bylo dálkáčem zamknuto, tak při zmačknutí neodemykal ale šel zatlačit. Proč, nejde zatlačit? :( Vadí mi, že musím při každém otevření kufru vypnout motor.
Díky za názor.
Mondeo combi 1.8i Ghia -LPG -7/97 Jičínsko
kesonm
*
*

Příspěvekod bundadj » sob led 10, 2004 10:50,0

kesonm : no zatlacit by mel jit vzdy (alespon u me to tak je). Pokud odemknu jednim stlacenim (tedy jen u ridice) tak i kufr muzu normalne odemknout. Nebo pouzit na dalkaci symbol prdelky :-)
CMC 010
Mondeo 2.0i 16V, 107kW, 2009, combi, Titanium
Mondeo 1.8i 16V, 85kW, 1999, combi, Trend - ex
bundadj

Příspěvekod No Respect » sob led 10, 2004 14:16,0

To Brooch: Ja nemam otvirani centralu zpusobem 1x ridic, 2x cely auto.
Mam to normálne ze kdyz zmacknu jednou, tak se otevre cely auto vč. kufru, a kdyz jednou zmacknu zamceni tak se zavře celý auto.Dvojitej okruh mám taky.
Takže mam jeste ten starsí firmware centrálu, ale jsem spokojen :wink:
Meli by nechavat zakaznikovi vzdy vybrat mezi dvouma firmwerama (normal a pak ten se zpusobem 1x,2x...), protoze jak tady psal bundadj, že skoro vždy musí zbytečně mačkat dvakrát :evil: Takze by bylo lepsi, kdyby si kazdej vybral podle toho jestli jezdi vetsinou sam nebo ne a oni by mu tam nahrali patřičnej firmware......
CMC 179
(předchozí auto - Mondeo 1.8 16V GLX, 11/96 MkII, sedan)
VW Passat B5 facelift, 1.9 TDi PD 74kW, 11/01, kombi
No Respect
Senior
Senior

Příspěvekod Nygel » sob led 10, 2004 14:26,0

4Kesonm: Já mám sice dálkové ovládání ještě doma v šuplíku(koupil jsem "Rx Central H" od ENIKA Nová Paka, http://www.enika.cz), ale kufr mě s puštěným motorem taky nejde otevírat. Podle mě je tam nějaký přerušovač napětí, protože když zmáčknu knoflík tak motorek nebzučí. A myslím si že to je z bezpečnostních důvodů(vykradení kufru na křižovatkách, atd.) V každém případě to je nepříjemné vypínat motor při každém otev. kufru. Až se trochu oteplí, tak se dám do toho dálkáče a pokusím se předělat i ten kufr(zkusím to udělat na spínač z místa řidiče).
CMC 082
Dříve : Mondeo, 1.8 TD, 1997, combi
Nyní : Mondeo, 2.0 TDCI 96 kw, Trend, 2002, combi
Nygel

Příspěvekod kesonm » ned led 11, 2004 8:34,0

Nygel: Motorek by měl bzučet pouze když odemykáš nebo zamykáš dálkáčem. Ten podle mne umožní funkčnost otevírání záklopky při zmačknutí knoflíku. Pokud není dálkáčem odemknuto, tak knoflík sice jde zmačknout ale nezabírá a tak jde otevřít jen klíčkem a to je bez motorku.
Tak si myslím, že to funguje. Pokud je to jinak, tak mně opravte.
:lol:
Jinak to, že musím vždy vypnout motor, bylo myšleno tak, že musím odemykat klíčkem. To znamená, že pokud bych nosil ještě jedn klíček, tak i při zapnutém motoru bych kufr otevřel.
Naposledy upravil kesonm dne ned led 11, 2004 22:51,0, celkově upraveno 1
kesonm
*
*

Příspěvekod Ota » ned led 11, 2004 17:34,0

Motorek samozrejme bzuci i pokud oteviras stisknutim toho zamku (plati pouze pro Mk2). Pokud se doma nekomu vali nejake zbytky z tohoto zamku, at se ozve, jelikoz pred tydnem mi motorek prave bzucet prestal :evil: . Mam zlomenou takovou plastovou vec a nerad bych kvuli ni kupoval cely zamek.
Co se tyce odemykani pri spustenem motoru, tak Nygel mel zrejme na mysli fakt, ze u prvnich Mk2 nejde otevrit pri nastartovanem motoru ani tim stisknutim zamku na patych dveri.
Ota - CMC 014
Mondeo 2.0 16V Trend, 3/2006, combi
Ota
Senior
Senior

Příspěvekod No Respect » pon led 12, 2004 12:18,0

Jo to ,můžu potrvdit.Mně kufr při nastartovaném motoru otevřít taky nejde.Vždycky když otočím klíčkem do první polohy (jak se rozsvítí kontrolky), tak slyším zabzučet motorek kufru - zamče se.
Takže jedině, že bych si nosil sebou druhej klíč jak psal "kesonm" a když bych potřeboval, tak bych si to ním otevřel - ale naštěstí u mně to zas tak častý není (otvírání kufru během jízdy - už jsem si prostě zvykl, že vždycky musím dávat vše do kufru než nastartuju a když to jinak nejde, tak prostě musím zasnout motor).
Ale nosit sebou druhej klíč nebudu, protože bych ho asi ztratil (on se takovej samotnej klíč lehce ztratí......a to bych nechtěl)
CMC 179
(předchozí auto - Mondeo 1.8 16V GLX, 11/96 MkII, sedan)
VW Passat B5 facelift, 1.9 TDi PD 74kW, 11/01, kombi
No Respect
Senior
Senior

Příspěvekod Aleš » pon led 12, 2004 13:03,0

Jak pise Ota, je to docela zvlastni, ale je to asi na rozdilu strari mondea. Ja mam 97 12 mesic a kdyz nastartuju, tak uplne v pohodicce otevru zadni pate dvere. Ale je fakt, ze jde o zvyk. Jedinne co by me fakt stvalo, ja, ze kdyz rozvazim vic lidi, tak pred kazdym barakem chcipnout motor, aby dotycnej vyndal tasku z kufru.
CMC 129
MKII 1.8TD combi, r.v 9/97, CLX, Praha
Aleš
**
**

Příspěvekod Ghostik » pon led 12, 2004 13:26,0

Pro info.:
mam 9/99 a zadni dvere se mi neodpojuji. Jdou otevrit kdykoliv.
CMC 087
Mondeo MKII 1,8TD Ghia r.v.1999 combi
Ghostik

Příspěvekod kesonm » pon led 12, 2004 13:40,0

Aleš: Plně souhlasím s Alešem ( asi máme úplně stejné auto), dřív jsem v pohodě zadní dveře otevřel. Zatím jsem ale nedostal odpověď na otázku, zda může porucha motorku způsobit, že zámek nejde zmačknout. Nebo to může být třeba nahráním jiného firmware? Nebo se v zámku něco ulomilo? V servise to ale nebylo a firmware jsem nahrál otáčením klíčku ve startéru. Myslím, že by proto měl být firmware stejný jako předtím.
Včera jsem se chtěl podívat pod kryt zadních dveří na motorek a také, jestli by nešel ten zámek vyndat, vyčistit, aby šel zmačknout... Odšrouboval jsem šest šroubků a tím to končilo. :cry: Ten kryt držel někde nahoře, je tam asi nějak nasazen. Nešlo to sundat a protože nevím jak to tam je zadělané a nechtěl jsem nic ulomit, tak jsem toho nechal. Akorát, když jsem tam šroubovákem zatlačil na takovou plošku, na které jsou přitlačeny dvě tyčky s pérkem, tak motorek zavrčel a otevřel záklopku v zámku. Zamrzlé to asi není, neb jest teplo.
Jak bych měl postupovat, aby se zprovoznilo zmáčknutí zámku?
Díky za rady.
kesonm
*
*

Příspěvekod Ota » pon led 12, 2004 13:47,0

Ted jsem to mel rozebrane, pokud ti nejde mechanicky zmacknout, tak je tam neco spatne. Je tam takovy otocny bazmek proti pruzine, tak bud se ti nevratil do zakl. polohy nebo se nekde vzpricil. Nezbude ti, nez to rozebrat.
Ota - CMC 014
Mondeo 2.0 16V Trend, 3/2006, combi
Ota
Senior
Senior

Příspěvekod Ghostik » pon led 12, 2004 13:53,0

Ten kryt zadnich dveri opatrne odehni odspodu na okrajich musis co si pamatuji vytlacit volajake dorazove gumy aby co jsou zkrs dvere ( plecharinu ) ven a pak v horni casti v rozych ( a snad i uprostred nahore )to ja nacvakle na jakoby umnele srouby ( takze proste musis zabrat silou )
CMC 087
Ghostik

Zamek

Příspěvekod PetrZ » pon led 12, 2004 14:10,0

Panove mam problem,nejde mi zmackmnout zamek, a nevim, zda nekdy sel ( koupil jsem z venku). Mam MKII rv. prelom 97-98
CMC 016
Ford Mondeo 1,6 1998 Combi
PetrZ
*
*

Příspěvekod Ghostik » pon led 12, 2004 14:19,0

Delas si legraci :twisted:
Precti si prispevky smerem zpet a neptej se :!: :evil: :!: :evil: :!:
CMC 087
Ghostik

Příspěvekod kesonm » pon led 12, 2004 14:26,0

PetrZ: Tak to máš asi stejný problém, jako já. Pokusím se dle předcházejícího návodu dostat k tomu zámku a uvidíme. Pokud něco zjistíš, tak dej vědět.
kesonm
*
*

Příspěvekod PetrZ » pon led 12, 2004 15:27,0

Ghostik píše:Delas si legraci :twisted:
Precti si prispevky smerem zpet a neptej se :!: :evil: :!: :evil: :!:

Ani nahodou si legraci nedelam, jenom se ty dva prispevky obevilyv dobe , kdy jsem mel rozepsanej ten muj a ja si jich vevsimnul. Delal jsem u toho i nejakou tu praci a prispevek jsem mel rozepsanej delsi dobu. :oops:
CMC 016
Ford Mondeo 1,6 1998 Combi
PetrZ
*
*

Příspěvekod Ghostik » pon led 12, 2004 15:54,0

OK
jen mne to prekvapilo se ptat na neco co se probira.
Mne se ted v zimne taky trochu kousnul a rekl bych ze tam je napadany jemny bordel ktery se za autem zveda a tim to je zadrene. Prostrikl jsem to pomoci WD40 a trochu stim hejbal a zatim to zase plne funguje. V lete to musim rozdelat a asi poradne vycisti.
CMC 087
Ghostik

Příspěvekod Sasa » úte led 13, 2004 9:52,0

Ghostik píše:OK
jen mne to prekvapilo se ptat na neco co se probira.
Mne se ted v zimne taky trochu kousnul a rekl bych ze tam je napadany jemny bordel ktery se za autem zveda a tim to je zadrene. Prostrikl jsem to pomoci WD40 a trochu stim hejbal a zatim to zase plne funguje. V lete to musim rozdelat a asi poradne vycisti.

zvladnes to? :lol:
CMC 049 - Ford Mondeo 1.8 TD Combi GLX-1999-LIBEREC

Autoservis - AutoVazi Ford servis
Liberec - Katerinky
Sasa

Další

Zpět na Mondeo MK I-III - Karoserie, lakování, okna, zámky, klempířina