Těsnění dveří

Těsnění dveří

Příspěvekod Vonty » ned led 04, 2004 16:59,0

nejak se mi povedlo utrhnout tesneni u pp dveri(asi mam ukrutnou silu :wink: ) tak to pujdu nechat opravit. Chtel bych se vas zeptat jestli neco(a co)pouzivate aby vam neprimrzly dvere(firma a nazev) nebo jestli mate taky takove horke zkusenosti
CMC 019
1998,1.8i,CLX,Hatchback
Vonty

Příspěvekod honza aka hooby » ned led 04, 2004 17:06,0

ja to nekdy v lete namazal nejakou masti ci co to je. je to na osetreni gumy a zaroven to zabranuje prilepeni..ale firmu atd. nevim.
jinak dvere se me nikdy neprilepily a ted uz vubec nelepi...
honza aka hooby

Re: tesneni okolo dveri

Příspěvekod DR » ned led 04, 2004 19:42,0

[quote="Vonty"]nejak se mi povedlo utrhnout tesneni u pp dveri(asi mam ukrutnou silu :wink: ) tak to pujdu nechat opravit. Chtel bych se vas zeptat jestli neco(a co)pouzivate aby vam neprimrzly dvere(firma a nazev) nebo jestli mate taky takove horke zkusenosti[/quote]

Hmm, primrza, ale nastesti se zatim neutrhlo. Kdysi davno radili mazat glycerinem, ale netusim, kde se da koupit. Mozna by stacil silikonovy olejicek.
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Nygel » ned led 04, 2004 19:44,0

Já jsem koupil speciální mazání (je to v takové lahvičce,která má na konci molitan,stejná se používá na leštění bot).Natřel jsem s tím jak vnitřní gumy, tak i ty vnější(semišové) a je to v poho. Včera jsem měl auto přes noc venku (-14) a dobrý.
CMC 082
Dříve : Mondeo, 1.8 TD, 1997, combi
Nyní : Mondeo, 2.0 TDCI 96 kw, Trend, 2002, combi
Nygel

Příspěvekod DR » ned led 04, 2004 19:46,0

Jak se to jmenuje a kde to prodavaji?
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Nygel » ned led 04, 2004 19:47,0

Mám to v autě. Zítra to zjistím a napíšu...
CMC 082
Nygel

Příspěvekod Miloš » ned led 04, 2004 20:06,0

ja pouzivam sprej-olej WD40. nastrikam, necham chvili a otru hadrem. driv primrzalo, po aplikaci ne. delam to tak 1x mesicne v zime pri vetsi udrzbe auta.
Miloš

Příspěvekod steven » ned led 04, 2004 23:38,0

DR píše:Jak se to jmenuje a kde to prodavaji?

Je to v modré oválné tubě.Prostě jsem na benzince řekl,že chci silikonový krém na těsnění u dveří. Je to dobré,ale moc dlouho to nevydrží.Dveře se lepí,protože je venku mráz,v autě horko.Takže přimrznou.U Škodovky jsem úspěšně aplikoval toto:Po jízdě,jsem na pár minut pootevřel všechny dveře-a bylo po starostech.Nemělo co přimrznout. :lol:
steven
**
**

Příspěvekod Ghostik » pon led 05, 2004 9:04,0

mne se tez podarilo to semisove tesneni trosku potrhat jelikoz to primizrlo. Ale uz bylo takove divne a nacate a tak budu stejne kupovat nove. Jinak ted mazu tim glicerinem a zadna slava. Doted jsem mnel z kramu a ted jsem sehnal technicky neredeny a tak jsem zvedav jak bude slouzit on.
CMC 087
Mondeo MKII 1,8TD Ghia r.v.1999 combi
Ghostik

Příspěvekod Sasa » pon led 05, 2004 10:41,0

Ahoj me to neprivrzlo, kdyz jsem mel galanta, tak jsem puzival silikonovy olej...
CMC 049 - Ford Mondeo 1.8 TD Combi GLX-1999-LIBEREC

Autoservis - AutoVazi Ford servis
Liberec - Katerinky
Sasa

Příspěvekod kutil » pon led 05, 2004 10:45,0

Tesnění mi nepřimrzá, ale také dveře netěsní. A netěsní už od začátku. Když jsem auto koupil, tak mi připadaly LP dveře křivé (mezera mezi dveřmi a karosérií nebyla na horní a silmé přední hraně dveří stejná. Dokonce vnější guma, která má tvořit žlábek byla tak zdeformovaná, že žlábek nebyl. Tak jsem koukal na jiná Mondea a všichni tam měli žlábek a konstantní vzdálenost dveří od karosérie. Když jsem to reklamoval u Forda, tak mi řekli že mám být rád, že do auta neteče a víc to neřešili. Navíc mě zavedli na dílnu, kde měli další dvě Mondea se stejnou deformací :roll:

Po určité době začalo LP dveřmi foukat a tak nakonec gumu vyměnili. Pomohlo to asi na 3měsíce. Postupně měnili 3x lištu mezi sklem a rámem dveří, protože tam zatékalo a dveřmi foukalo.

V současné době opět do vozu fouká, teď pro změnu PP dveřmi a LP dveře vydávají nad 120km/h aerodinamický hluk, respektive zvuk, jako když do vozu fouká. Je to velmi nepříjemné.

Ford se tváří, jako by bylo vše v pořádku. Kvůli zatékání jel ale se mnou technik, který o problémech vozu nevěděl a tvrdil mi, že vůz plave, málo zrychluje a že někde do vozu táhne. Takže asi není vše v pořádku.

LP dveře šly i velmi špatně zavřít, jako by po zavření byly dveře napružené. Když jsem se s tím zastavil u Forda na Mělníce, tak mi tvrdili, že auto muselo být bourané. Já ho ale kupoval od Charouze jako nové :x
kutil

Příspěvekod honza aka hooby » pon led 05, 2004 10:58,0

to ze auto kupujes nove neznamena ze nemohlo byt bourane (prevoz..atd) podobnych pribehu jsem slysel vic.

k tem dverim..ty dvere maj stelovatelne panty tedy muzes seridit pomerne jednoduse a za chvili jak moc maji byt dvere "primackle" ke karoserii ci jak dalo maji byt osazene...jde to stejne tak u zadnich dveri ci kufru.
otazka je jestli ti to pomuze a problem vyresi....prijed na sraz seridime.)))na tve auto jsem uz stejne dlouho zvedavej.)))
honza aka hooby

Příspěvekod kutil » pon led 05, 2004 11:15,0

S tím nic neuděláš! Je to už teď na doraz. Ten rozsah nastavení pantů je na prasáckou práci Fordů málo. Ten horní rám dveří je prostě ohnutý dovnitř. Zkoušeli s tím hýbat, ale většinou to dopadlo ještě hůře. Nakonec jsem jak blbec oblepoval páskou dveře a jezdil po dálnici sem, tam. Nic jsem nezjistil, ale když jsem se nedal, tak vzali wapku a ukázalo se, že teče to těsnění mezi sklem a rámem dveří.

Zajímavý byl problém otevírání dveří, kdy jsi musel značnou silou vzít za páčku uvnitř vozu, aby jsi dveře otevřel. Ford si s tím nevěděl rady. Já jsem nakonec problém nalezl. Protikus zámku je potažený černým plastem a když ti pitomci v servisu zkoušeli dveře usadit, tak tento plast poškodili na straně ke karosérii. Bohužel je to zrovna v místě, kde dosedá zámek dveří. A jak se dveře za jízdy posouvaly v zámku, vytvořily se na něm příčné drážky a ty způsobily, že pak nešly dveře otevřít. Stačilo místo styku žámku pořádně promazat. Mám slíbenou výměnu zámku, ale ještě to neudělali.
kutil

Re: tesneni okolo dveri

Příspěvekod Michal Velc » pon led 05, 2004 17:24,0

Vonty píše:nejak se mi povedlo utrhnout tesneni u pp dveri(asi mam ukrutnou silu :wink: ) tak to pujdu nechat opravit. Chtel bych se vas zeptat jestli neco(a co)pouzivate aby vam neprimrzly dvere(firma a nazev) nebo jestli mate taky takove horke zkusenosti

...již několik let nme nezklamal obyčejný solikonový olej a to ani u škodovky.
Michal Velc
Junior
Junior

Příspěvekod Nygel » pon led 05, 2004 18:21,0

4DR: Jmenuje se to solikol a je to od firmy CarLine. Seženeš to skoro na každé pumpě a v autodílech.

4steven: Nevím jak často jsi to natíral, ale stačí se tomu věnovat 5 minut za 14 dní a nepřimrzne ti to, ale nesmíš se bát to pořádně promastit. Věř mi jsem z Krkonoš. Loni jsem s citroenem parkoval celou zimu venku a v poho. Teď mám sice garáž ale v práci to mám taky přes noc venku a není problém.
A ještě něco když přes den taje a v noci mrzne tak to musíš natírat častěji, to se nedá nic dělat...
CMC 082
Nygel

Příspěvekod deflepp » úte led 06, 2004 11:22,0

Ja pouzivam silkal, ale jenom na podzim a ze zacatku dobry. Ale asi to chce opravdu vickrat za zimu. Ted jsem to mel primrzle, ale bylo to ledem na dverich nezi gumou a dvermi
CMC 002 + CFC 020
VW Golf Variant 2.0TDI Highline 11/2014 + VW Polo 1.2TSI Comfortline 10/2008
(dříve Ford Mondeo 1.8 16V Festival, 05/1999, hatchback resp. Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 05/1993, sedan)
deflepp

Příspěvekod kejs » úte led 06, 2004 21:22,0

Kdysi jsem koupil do sluzebaka silikonovy olej WYNN'S SILICONE LUBRICANT(500ml) za 145,-Kc na Shellce na ztuhle pasy, ktere po namazani jezdily jak o zivot. Pred zimou jsem tim namazal take tesneni okolo dveri a nemam zadny problem s oteviranim. A ma skvelou vyhodu, ze nezanechava mastne stopy. K tomu vozim WD-40 a neni co resit (s mazanim). 8)
MB C-280
kejs
*
*

Příspěvekod Buff » sob led 10, 2004 16:36,0

Ahoj lidi... Já už několik let používám takové mazadlo od SONAXU.Vypadá to jak takovej větší jelení luj a nemá to chybu.Vždy před zimou namažu a vydrží to po celou zimu.Májí to na benzinkách.
Buff
Junior
Junior

Příspěvekod mirus » sob led 10, 2004 23:46,0

Ghostik píše:mne se tez podarilo to semisove tesneni trosku potrhat jelikoz to primizrlo. Ale uz bylo takove divne a nacate a tak budu stejne kupovat nove. Jinak ted mazu tim glicerinem a zadna slava. Doted jsem mnel z kramu a ted jsem sehnal technicky neredeny a tak jsem zvedav jak bude slouzit on.

Me se teky lehce potrhal semis na spolujezdcovo dverich.Od te doby jsem hledal ja zamezit zamrzani dveri. Vychatel jsem to vyrobkem "SILKAL"
maji ho v kazde prodejne s autodilama , stoji kolem 70Kc
fakt funguje
mirus
*
*

Příspěvekod Ghostik » pon led 12, 2004 9:25,0

Dik za radu ale uz to nejak dobojuju a na jare si musim koupit novou. Tahle byla uz nacata od puvodniho majitele.
CMC 087
Mondeo MKII 1,8TD Ghia r.v.1999 combi
Ghostik

Další

Zpět na Mondeo MK I-III - Karoserie, lakování, okna, zámky, klempířina