Zabezpečení proti krádeži

Zabezpečení proti krádeži

Příspěvekod Návštěvník » pát říj 10, 2003 12:09,0

ahoi,mám ''nové'' staré mondeo kombi r.95 a zajímalo by mě,jak ho nejlépe a nejlevněji zabezpečit proti krádeži.(parkuju na ulici)?
Návštěvník

Příspěvekod Cybe » pát říj 10, 2003 12:14,0

Uz se to tu resilo, zkus prohledat fora a hledat "Jablotron"... Nevidel sem to v akci, ale lidi to tu docela chvalili... a hlavne, bylo to za rozumny penis :wink:
CFC 0001
Ford Focus 1.6i 16V 74kW (100k) Trend, r.v. 1999, 5-dv. hatchback
Cybe
Náčelník CFC
Náčelník CFC

Příspěvekod Návštěvník » pát říj 10, 2003 12:33,0

dík za informaci,ale stejně by mě zajímalo jak často a jakým způsobem(vylomení zámku,rozbití okna..)se mondea kradou,či vykrádaj?Prostě jaké kdo má zkušenosti.
Návštěvník

Příspěvekod Ota » pát říj 10, 2003 19:15,0

Pokud nekdo tvoje auto bude chtit, tak si ho vezme. Proto ja to resim pojistenim. Jinak vse se da prekonat, otazka je, jestli se to pak zlodeji vyplati. Sam mam Jablotronni alarm, nepovazuji to za vsespasne (v kombinaci s vnitrni sirenou je to na hlidani autoradia dobre :-), mozna bych zvazil zamek zpatecky. Vsemozne klacky na volant, pedaly, rucni brzdu nepovazuji za ochranu.
Ota
Senior
Senior

Příspěvekod ToM » pát říj 10, 2003 22:58,0

Osobne si myslim, ze ta piezoelektricka sirena dovnitr vozidla je super vec. Chystam se na ni taky. Krast autoradio a nechat si pri tom prasknout bubinky v usich se nikomu chtit nebude. Musi to ale byt dobre udelany.
ToM

Příspěvekod Sola » sob říj 11, 2003 21:32,0

To je myslim všechno co Ti kdo poradí.Každý má určitě svoje speciality co,jak,kde blokovat,ale to nikdo troubit do světa nebude :wink:
Sola
*
*

Re: Zabezpečení proti krádeži

Příspěvekod DR » ned říj 12, 2003 22:26,0

Mondea se nastesti nekradou zdaleka tolik, jako passaty a VW group vubec. Jednak u nas proste nejsou v kurzu (spravny mafian by se ve fordu ztrapnil :-)) a taky narozdil od nich maji atypicke klice a uz pekne dlouho dvojite zamykani. Navic jich neni zase tolik a skodovky jsou na svezeni ze zabavy nebo prodej na dily mnohem jistejsi cil. Ale jak uz tady bylo nekolikrat receno, pokud se profik rozhodne ukrast zrovna tvoje auto, tak ho proste ukradne a nepomuze ti ani garaz hned vedle loznice :-(. Alarm je pekna hracka, ale schvalne si zkuste nekde sami "jako ukrast" svoje auto - alarm muze rvat a blikat o 106 a nikdo se za vami ani neohledne. Viditelne mechanicke systemy (zpatecky, paka na volant/pedaly/brzdu) maji spis odradit amatery - pokud to tito nepojmou jako vyzvu :-(, jejich prekonani neni problem. O neco lepsi je tajny vypinac v aute, ale ten muze zabranit (ztizit) ukradeni (i kdyz odtahovka resi vsechno), ne vykradeni. Vsechna originalni zabezpeceni primo od vyrobce auta maji slabinu v seriovosti - alarmy, imobilizery a zamky jsou na vsech autech stejne, kdo otevre jedno mondeo (a bez dvojiteho zamykani to zvladnu i ja), otevre vsechny (vicemene). Takze nic proti alarmum (kdyz uz, tak s pagerem), ale nejspolehlivejsi je porad to zakladni - nic cenneho v aute nenechavat (a nad prazdnym kufrem roletu nezatahuju) a v bronxu radeji pusobit naprosto omselym a opotrebovanym dojmem. Docela spolehlive zajisteni je pouzivat vlastni "boticku", moc se to nevidi, ale s obutym autem se spatne jezdi - ale patrne to stejne zkusi :-(.
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Ota » pon říj 13, 2003 10:36,0

Problem tajneho vypinace je, ze musi byt umisten rozumne, malokdo bude pri kazdem startovani sundavat tapecirunk na dverich :-). Tudiz pokud to zlodeje napadne, tak ho najde rychle. V 90% je nekde pod palubkou nebo nekde pod sedackou.
Ale pokud vas nekdo odtahne, at uz na lane nebo na odtahovce, tak vam temer nic nepomuze. Nepredpokladam, ze by do Mondea nekdo daval GPS vyhledavani. A kdo si myslite, ze parkujete bezpecne, tak urcite neparkujete u supermarketu, ze? :-)
Ota - CMC 014
Mondeo 2.0 16V Trend, 3/2006, combi
Ota
Senior
Senior

Příspěvekod Mikki » pon říj 13, 2003 10:46,0

Já osobně na alarm kašlu, většinu dne je auto ode mě vzdáleno více než 20 km, takže houkání alarmu při dobývání se, kterého si lidi nevšímají, je mi k ničemu. Vzhledem k té vzdálenosti mi nepomůže ani pager. Takže spoléhám na mechanický zámek řadicí páky Tytan Lock. A případnému odtažení se snažím bránit parkováním v úzké uličce za panelákem, která je jednak všem partajím na očích a je poměrně úzká a za 2mi zatáčkami úzkými i pro osobák. Navíc Mondea naštěstí vskutku nejsou centrem zájmu profíků a na amatéry je to přece jen hůř dostupný auto. Čeho se ale bojím jsou vandalové, které prostě jen baví ničit ... proti těm ale obrany není.
Mikki
CMC Chairman
CMC Chairman

Příspěvekod honza aka hooby » pon říj 13, 2003 10:58,0

moje osobni zkusenost s vykradanim aut je nasledujici - vzdy nez jsem hodil na sve auto tmave folie tak me ho vykradli. Od doby co je vozim je vzdy auto proti vykradni "odolne" aspon pro me.) Folie mam zaroven bezpecnostni takze s cihlu pres skolo to je tak na 10 min. minimalne. Jde spis o to, ze zlodeji prochazeji parkoviste a koukaj kdo co ma v aute, pak jdou po druhe a najisto. Zlodej neni zas tak blbej aby riskoval naslepo. Samozrejme nic v aute i presto nenechavam...ale do auto vazne neni videt a co kdyby tam byl pes nebo nekdo v zadu sedel a cekal.) ma to neco do sebe.) Navic s foliema nemam problemy co se tyce PCR a statnich prechodu, akorat vim ze na SK trosku buzerovali..al ene za folie ale za pokoveni.
:wink:
honza aka hooby

Příspěvekod Ota » pon říj 13, 2003 11:11,0

Na druhou stranu bych jako zlodej v zatmavenem aute cekal lepsi autoradio (a tedy lepsi "vydelek"), vetsina tuningovanych aut to tak ma. Nebo se aspon podivam do kufru, jestli tam neni subwoofer ci zesilovac :-).
Ota - CMC 014
Ota
Senior
Senior

Příspěvekod honza aka hooby » pon říj 13, 2003 11:17,0

to je mozny, ale rikam od ty doby mam klid.))
nevim jestli by mel cas se montovat se sub nebo zesakem, vetsina tuneru to ma tak peclive zabudovanych, ze to je na dlouho.))
honza aka hooby

Příspěvekod DR » pon říj 13, 2003 20:10,0

honza aka hooby: never tomu, ze se nejaky zlodej zdrzuje s peclivou demontazi. Vyrvou, co se da (a hrubou silou toho jde hodne a hodne rychle), co se neda, tak aspon znici a zdrhnou :-(.
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod honza aka hooby » pon říj 13, 2003 20:26,0

nevim, myslim ze u kradezi jde o rychlost, coz se u radii da natrenovat. U sub ci zesaku to ma kazdej jinak, vetsinou ty opravdu drahe veci jsou tak individualne napevno zubudovane a tim ze se to poskodi, tim se to prakticky znehodnoti. Takze myslim ze zlodejove co berou auta jak na bezicim pasu, proste jdou po radiu a rychle pryc. Kolikrat treba znamy meli na zadnim sedadle daleko drazsi veci a tech si zlodejove ani nevsimli:) natoz prolizat auto a hledat kde co je.)
Plus ti co maj opravdu drahy tunigovy kary, v kterych maji apart za cely muj rocni plat.)) tak neparkuji na sidlisti.) a maji na zakazku zabezpecene kary + spickove napevno aparat, ktery se daj vyrvat jen pacidlem cimz je automacky zrusis (coz te napadne jen kdyz to vidis.).
Stejne tak maji treba na zakazku delane bezp. srouby s jedinecnym klicem.) Protoze kluci na tom maj treba kola za 20 000,- jedno.))
honza aka hooby

Příspěvekod Hightower » pon říj 13, 2003 21:12,0

Zdravím, a mam jednu užitečnou radu jak zabezpečit auto.PS: To není reklama!!!
Nejbezpečnější zajištění auta je systém Sherlog. Jedná se o vlastně o vyhledávání auta. Mají 98% úspěšnost.
A teď k systému. Jedná se o umístění vysílače do vozidla. O tom, kde přesně je umístěn neví ani majitel, není to nijak značeno. Prostě kdekoliv na či ve vozidle. To je první věc a druhá je to, že jsou dva druhy vysílače.
1. je aktivní = jakmile je vozidlo zamčeno, tak se aktivuje a pokud není vozidlo odemčeno majitelem s klíčkem, tak se ihned aktivuje a Sherlog ihned informuje majitele o pohybu vozidla a pokud majitel řekne, že vozidlo zaparkoval a nemá s pohybem co dočinění, vyjíždí ihned s vyhledávacím systémem 3 vozidla a vyhledávají. Vyjíždí volvo, patrol a ještě jedno, mam dojem že jaguár. Jakmile vozidlo dohledají, informují Policii ČR a ta vozidlo zajistí a pachatele zadrží. Vozidlo vzdálené od jejich centrály cca 40 Km dohledají do 45 minut a to zcela přesně určí, kde vozidlo stojí i v podzemní garáži.
2. je pasivní = výjezd k hledání vyjíždí až po oznámení majitele vozidla o krádeži. Jinak postup je stejný.
Cena 1. je 30.000,- Kč, 2. je 15.000,- Kč a pak ročně vyjde na 5-6.000,- Kč, což si myslím, že se vyplatí už u vozidla kolem 200.000,- Kč a víše. A pojistka vyjde daleko dráž a ještě pojišťovna nedá plnou cenu
.
Jelikož jsem z Mladoboleslavska, tak zde se mondea naštěstí nekradou. Zde je v první řadě škoda - felicia, octavia (1.9 TDI), superb a pak občas VW, peugeot.
Takže toto je moje doporučení. Nejsem se Sherlogem nijak pracovně spojen, ale kdo by chtěl, tak mu to osobně mohu doporučit a i dodat nejaký ten důkaz.
CMC 064
Mondeo 1.8 16V GLX Mk I, 7/1996, hatchback
Yamaha FZS 600 Fazer 9/1999
Hightower

Příspěvekod Ota » pon říj 13, 2003 21:36,0

To Hightower: Jenze to je prave zabezpeceni pro podstatne drazsi kary. Mam Mondeo pojisteno na cenu 180kkc a platim 9kkc rocne vcetne havarky. Bez ni pocitam to bude neco pres polovinu. Takze levneji nebo stejne draho jako Sherlog, ale bez pocatecni investice.
Tim nechci rict, ze je Sherlog spatnej, povazuju to za nejlepsi mozne zabezpeceni, ale pro drazsi auta, kde je pojistka vyssi.
Ota - CMC 014
Ota
Senior
Senior

Příspěvekod DR » pon říj 13, 2003 22:23,0

Co se tyka rychlosti a treninku "deinstalace" autoradia, me zatim vykradli auto jenom jednou, na dovolene na parkovisti u koupaliste (v praze, zrejme je zaujala brnenska SPZ), byla to stara S120 s naprosto nestandardne namontovanym starym radiem MTC - a s jeho demontazi se skutecne nes*ali. Krome toho sebrali dve tasky s vecmi, ktere jsem mel za zadnimi sedadly a prohrabali i predni kufr. Podle privolanych policistu jsem mel stesti, ze mi u auta rozbili jenom predni ventilacku, tou tolik nefouka :-(. BTW, jak vidite, zadne vyhackovani (a ze je u stdvacitky velmi snadne) se nekonalo, proste si otevreli "kamennym klicem".

Kazdy by si mel vybrat, proti cemu chce sve auto chranit predevsim a podle toho volit (kombinovat) systemy zabezpeceni. Folie na sklech vam ukradene auto nenajdou, sherlog zase nezabrani kradezi autoradia.
DR
Moderator
Moderator

Pojištění proti krádeži a dotaz na Otu.

Příspěvekod Rejžák » pon říj 13, 2003 22:57,0

Česká pojišťovna měla ještě před dvěma roky (nevím zda ještě má) samostatné pojištění proti krádeži. U Astry kombíka 94 jsem platil něco mírně přes 3.000,- Kč (tuším že to bylo pojištěné cca na 140.000,-Kč). Ale znáte to, oni to rok co rok amortizují.......... No berte to jako inspiraci. Ale jinak si myslím, že to nejlepší zabezpečení proti krádeži auta, je pojištění.
Oto v těch 9.000,- Kč za rok je i povinné ručení? To by pak nebylo taky až tolik, jak se na první pohled zdá.
Rejžák
*
*

Příspěvekod Ota » úte říj 14, 2003 8:08,0

Neni, povinne mruceni je zvlast za dalsich 5. Me se 9 vcetne havarky zda rozumnych (jezdi s tim i manzelka :-). Kdyz jsem mel kdysi mensi nedobrzdeni s Felicii (levne dily :-), kdy auto zustalo plne pojizdne, svetla OK, chladic OK, jen plechy a plasty, a faktura znela na 60 kkc, tak mi 9 prijde dobrych :-).
Ota - CMC 014
Ota
Senior
Senior

Příspěvekod Mikki » úte říj 14, 2003 9:19,0

Mám to podobně, povinné zvlášť a k tomu 12 tis. havárka na auto oceněné na 270 tis. Havárka je na Evropu a spoluúčast 5% od Generali. Je v to i připojištění čelního skla, což jsem už využil.
Mikki
CMC Chairman
CMC Chairman

Další

Zpět na Mondeo MK I-III - Karoserie, lakování, okna, zámky, klempířina