Dodatečná montáž originální Ford BT HF a USB vstupu

Re: Dodatečná montáž originální Ford BT HF a USB vstupu

Příspěvekod djblond » úte črc 23, 2013 12:26,0

Ahoj, dnes jsem opět hledal moduly, a narazil jsem na modul s označením 8M5T-19C112-BR
Nevíte, zda tyto moduly budou kompatibilní ?

A ještě jeden dotázek. Modul s koncovým označením AM už má standartní mini-USB nebo ne ?

Předem děkuji
djblond
Junior
Junior

Příspěvekod PLeon » pon črc 29, 2013 16:33,0

Ja jsem kupoval 8M5T-19C112-AR, to je anglicka verze. Co vim, tak verze BR je nemecka. Verze AM ma bohuzel jeste ten specialni Ford konektor, cili je potreba specialni kabel. Verze AR, co jsem kupova ja uz ma klasicky miniUSB, cili kabel mam z normalniho eshopu s vypocetni technikou za par korun.
Mondeo, 2.2 TDCi, 5dv., 2009, Titanium X Exclusive, White Frozen
Focus 1.8 TDCi, kombi, 2007 Silver, sluzebni
Mondeo 2.0 TDCi, kombi., 2004, Ghia, Deep Rosso
PLeon

Příspěvekod djblond » čtv srp 08, 2013 1:32,0

No stále hledám a přihazuji na moduly (allegro nebo ebay) ale bezupěšně. Na allegru maji prave verze BR, ER atd.. ale nevím jaký je v tom rozdíl (myslím tím teď technický). Já mam Ford dovoz z Italie a zatím jsem to neměl rozebrane abych se podíval jaký mám teď.
djblond
Junior
Junior

Příspěvekod pomben » pát srp 09, 2013 1:24,0

Ahoj.
Mám Mondeo 2.0 TDCI v plné výbavě, ale USB v něm není.
Auto je vyrobeno 5.11.2008 - Území: (+)"CZR".
Výpis z ETISU:
S externím pomocným měničem na 6 CD
Pouze interface tel. BT/VC
S třípásmovou anténou
ICE-navig.vyšší tř. CD+AM/FM rádio
S 8 reproduktory vyšší verze
Sada B přípr.na telefon-anglicky
Modul hlasové aktivace - Německo
Takže v autě je velká dotyková navigace (asi Blaupunkt Travelpilot NX - nevím jak to mám přesně zjistit) a Bluetoth modul
8M5T-19G488-BM (to mi řekl prodavač náhradních dílů podle VIN ve FORD DANKAR OSTRAVA)
Čím vice o této problematice čtu a hledám na netu, tím v tom mám větší hokej.
Byl by mi někdo ochoten poradit, co všechno musím sehnat a dodělat do auta, abych měl vše funkční i s USB?
Myslím tím jaký koupit BLUETOTH modul (asi ten co má klasicke miniUSB) a musí být pro Německo?
Co musím aktualizovat (radío, Convers) a musím koupit nové mapy pro GPS?
Musím upravit kabeláž a koupit jiný mikrofon.
Z navigace jsem byl schopen zjistit jen toto:
MAIN_VER_SW: 0633_080806
REG_VERSION: DI_SWNAVI6.4C1P7.3
NAV_REG_SW: N0967VF_6.4C1P7.3
Díky za odpověď.
Naposledy upravil pomben dne pát srp 09, 2013 2:52,0, celkově upraveno 2
MONDEO 2.0 TDCi TITANIUM X , 103kW, 11/2008.
pomben
Junior
Junior

Příspěvekod pomben » pát srp 09, 2013 1:25,0

VIN auta z předchozího přispěvku je WF0EXXGBBE8S01707
pomben
Junior
Junior

Příspěvekod PLeon » pát srp 09, 2013 12:06,0

djblond píše:No stále hledám a přihazuji na moduly (allegro nebo ebay) ale bezupěšně. Na allegru maji prave verze BR, ER atd.. ale nevím jaký je v tom rozdíl (myslím tím teď technický). Já mam Ford dovoz z Italie a zatím jsem to neměl rozebrane abych se podíval jaký mám teď.

Ten rozdil je v jazyce, jelikoz ten modul obsahuje i BT, cili hlasove ovladani. A to je v konkretnim jazyce. kdyz si koupite dovoz z francie, bude tam jiny jazyk hlasoveho ovladani, nez u dovozu z Italie. Kolega si kupoval dovoz z Francie a dal si tam ten muj stary modul bez USB, protoze ovladani chtel anglicky. Technicky jsou ty krabicky ale stejne samozrejme. U USB verzi se tam akorat lisi prave ten konektor, kdysi tam byl specialni, novejsi verze maji standardni miniUSB.
PLeon

Příspěvekod PLeon » pát srp 09, 2013 12:12,0

pomben píše:VIN auta z předchozího přispěvku je WF0EXXGBBE8S01707

Pokud mas auto 2008, tam byla zmena v kabelazi, tezko rict, zda by u tebe byla nutna. pokud ne, pak ti staci koupit modul, idealne napr. 8M5T-19C112-AR s mini USB a USB kabel a spojku si uz dokoupis v Alfe v Ostrave za par kacek. Pokud jsi z Ostravy, tak to muzem nekdy zkusit hodit muj modul do tvyho auta, jestli to tva kabelaz pobere. Druha vec je aktualizace, protoze opet 2008 je prelom, pokud mas mapy 2008 a starsi, pak ti nemusi probehnout aktualizace na SP 5.3, pokud mas mapy 2009 a novejsi, neni problem.
PLeon

Příspěvekod pomben » sob srp 10, 2013 2:34,0

Díky za odpověď.
Budu teď několik dní mimo, potom se určítě ozvu a mohli by jsme to vyzkoušet.
Bydlím kousek od Hlučína.
pomben
Junior
Junior

Re: Retrofit USB na Mondeo 08 funguje

Příspěvekod Stanislav k. » úte bře 18, 2014 9:11,0

kyklopko píše:Nazdar hosi

tak by som sa rad pochvalil z mojimi skusenostami ohladne dodatocnej montaze USB zasuvky na Mondeo 08.

Zo zaciatku som trosku zakopol pri tom ked som po vymene BT modulu nepocul zvuk z telefonu a USB. Prehravanie islo v pohode aj vytacanie cisla len mala chybicka sa vloudila nebolo nic pocut :oops: .

Tak som polistoval a pokonverzoval na zahranicnych forach talkford a nasiel som tam navod. Vozy vyrobene pred 08/2008 vyzaduju aj malu zmenu na elektroinstalacii. je potrebne prekablovat par kablikov do BT modulu z AUX zasuvky. Vlastne urobit take premostenie. Navod som overil, pofotil svoju montaz a v pripade zaujmu by som ho mohol zaujemcom poskytnut.

Vozy vyrobene po 08/2008 by mali byt bez obtiazi. tam je potrebna len vymena "kus za kus" a malo by to ficat bez potreby nieco rezat a prepajat.

teraz mam uloziste hudby v kastliku spolujazdca. Neviem ci budem potrebovat este CD menic alebo cd mechaniku :roll: .

trosku som sa obaval kvality zvuku , nie som predsa skuseny radioamater v spajkovani, a na spajanie drotov som pouzil take rychlospojky ktore sa zatavuju zapalovacom. taktiez mam pocit ze niekedy preraza rusenie od alternatora, ale to moze byt aj tym ze niektore skladby maju nizky bitrate a vtedy su zretelne aj nejake sumy.

ked sa to vsak vypeckuje tak to slape ako ma :lol: .

jedina vec je ze by to chcelo upgrade Convers+ nakolko zoznam skladieb sa ukazuje len na displaji NX navigacie. co je celkom fajn nakolko su tam dlhsie riadky na citanie a neviem ako by to vyzeralo v convers+ uzkom displaji. Convers + momentalne neukazuje moznosti USB, Ipod a LIne in. je tam len moznost AUX ktora je na NX navigacii rozdelena na Ipod, Line in a USB.

no na displeji NX sa da v stromovej strukture skladieb celkom rychlo pohybovat. uvidime.

skusal som aj upgrade SP 5.3. islo to aj softwae sa upgradoval avsak po vlozeni DVD s mapami 2008 sa to nainstalovalo zase po starom. neviete niekto ako sa to da tak aby to ficalo aj s mapami z 2008?

Zdravím

som v podobnej situácie, po motáži modulu NX ukazauje obsah USB kluča aj prehráva no nie je počuť nič. Mohol by si prosím poslať tie fotky. Ďakujem.
Stanislav k.
Junior
Junior

Předchozí

Zpět na Mondeo MK IV - Rádio, audio