Interiér a výbava

Re: Interiér a výbava

Příspěvekod Kaliba » čtv kvě 23, 2013 13:46,0

kubic8 : já jen vím že jdou dokoupit tlačítka co jsou kolem navigace Blaupunkt NX + v té sadě jsou k tomu i tlačítka ovládání klimatizace. U nižších verzí prý ne. Jak je to s hormími tlačítky (parkovací senzor, ESP...) by mě zajímalo taky, ač to zatím není můj problém. Příští týden jdu do Forda kvůli softweru tak se zeptám.
Mondeo 2.0TDCi 103Kw, rv. 2008, kombi, stříbrna "moondust" metalic, Titanium X rozšířená
Kaliba
Junior
Junior

Příspěvekod Tarper » pát čer 07, 2013 7:31,0

Kaliba: Jak si pochodil? Kolik za to chtějí?
Ford Mondeo 2.0 TDCi, 103kW, kombi, 2009, Titanium
Tarper
Junior
Junior

Příspěvekod Kaliba » pát čer 07, 2013 9:47,0

4tarper: dost na prd. Soft jsem neaktualizoval - přijímací technik na mě hleděl jak kdybych tam přiletěl z marsu. Vůbec netušil jestli něco takového je možné. řekl, že tam auto na půl dne odstaví a pak mi řeknou. Na to jsem jim nepřistoupil. Nedám jim za 3h práce peníze aby mi pak řekl že to vlastně vůbec nejde. O tlačítkách vědět taky uplně kulový. Prej "něco" vyměnit jde, ale co a za kolik absolutně netušil. Odkázal mě na chlapy o patro níž co objednávají díly. NA to jsem už ale neměl nervy a hlavně to ani zatím nepotřebuju, takže jsem se poroučel.
Jestli chceš vědět co s těmi tlačítky, zavolej přímo chlapům co objednávají díly na narosárnu atd. Pokud nebudou vědět, pak volej přímo na centrální sklad... víc nepomůžu
Mondeo 2.0TDCi 103Kw, rv. 2008, kombi, stříbrna "moondust" metalic, Titanium X rozšířená
Kaliba
Junior
Junior

Příspěvekod Tarper » pát čer 07, 2013 12:29,0

Mám pocit jako by jsi byl v Carentu...
Ford Mondeo 2.0 TDCi, 103kW, kombi, 2009, Titanium
Tarper
Junior
Junior

Příspěvekod Kaliba » úte čer 11, 2013 23:06,0

nechám si doporučit lepší místo. Vyplašený přijímací technik už mi celkem pije krev! :)
Kaliba
Junior
Junior

Příspěvekod DR » stř čer 12, 2013 8:42,0

Kaliba: tohle je o domluvě a vždycky o konkrétním člověku. Když ti ten technik nesedí, zkus jednat s jiným. Já mám celkem bezprobémovou zkušenost s Riedlem z rašina, ale kamarád naopak zase z rašina odešel do carentu, jestli to jinde není lepší. Ještě můžeš zkusit brnocar, tam jezdíme s ecoboostem, ale dojem z toho nemám žádný, po první garančce zatím nebyl důvod si stěžovat. Carent boduje náhradním vozidlem zdarma (platí jen pro fyzické osoby), to pro někoho může být důvod.
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Kaliba » stř čer 19, 2013 9:47,0

DR:Zkusím to Rašino, má druhé nejlepší reference po Carentu co tak poslouchám.

S tím technikem v carentu je to fakt děs. Taky si myslím, že bude každá pobočka silnější v kramflecích v jiných problémech. Já mám vzhledem k výbavě auta, občas jen nějakou krpu v elektronice, zatím nebylo nic víc potřeba řešit. Ale aby mi při každém dotazu bylo řečeno, že je to na výměnu celé navigace NX, která stojí desetitisíce, když evidentně technik nemá absolutně páru o čem mluví, s tím se nehodlám smířit.

Btw. je nějaký autorizovaný servis Blaupunkt v ČR? Jediný co jsem našel v Brně, mi po telefonu řekl, že už leta Blaupunkt nedělají...
Kaliba
Junior
Junior

Příspěvekod Kaliba » stř čer 19, 2013 13:46,0

Takže zkušenst z Rašina pozitivní. Komornější "rodinná" atmosféra, nikdo si mě tam nepřehazoval jak horký brambor. Přijímací technik vstřícný. Nevím zda se podařilo problém odstranit, ukáže čas-ale jeví se že ano. Cestou domů vše fungovalo na jedničku. A dalo se i lidsky domluvit na ceně 600,-.

Takže (snad) nemusím vyhazovat navigaci a kupovat novou, jak mi doporučili CARENTáci
Kaliba
Junior
Junior

Příspěvekod _tomik » sob lis 08, 2014 20:29,0

Hodím svůj dotaz sem, zvuk je z interiéru, tak snad neporuším kodex správnosti :mrgreen:

Každodenní zkoumání mého "nového auta" :mrgreen: má výsledek, neznámý, mě otravující zvuk z kufru. Vlastně na to přišel kámoš, taky majitel MK4, když jsem se mu šel pochlubit. :lol: Je to takové "klapavé" bouchání z kufru, je to plastový zvuk. Prvotně jsme to s kámošem svedli na kočár, který byl v kufru a hlavně na hrozně hrbolatou silnici. Přítelkyně mi říká ať se jdu léčit, že ona nic neslyší, ale já jsem chlap a my když něco jednou slyšíme, tak to slyšíme pořád , že? :mrgreen: Každopádně jsem se na zvuk prostě začal soustředit a teď to slyším skoro "pořád". Řekl jsem si, že to musím vyřešit. Dnes jsem podstoupil pokus..přítelkyně mě svezla v kufru a hle...nic :evil: v kufru člověk prostě nic neslyší, resp. klasické zvuky, ne ten MŮJ zvuk. Přítelkyně ze předu jej slyšela (musel jsem ji poučit) Pak jsem se vystřídali a zvuk byl...Začal jsem prohledávat kufr a našel jsem v zadní části toho deklu (dna) u zadních sedaček odklápěcí část jako na druhou stranu a tam byl nějakej "bazmecht" s kabelem volně...je na tom napsáno fomoco am/FM? snad, napadla mě anténa :roll: , ale tam? Každopádně já jsem neřešil co to je, ale měl jsem radost, že jsem odhalil zdroj, jelikož to tam plandalo, nebylo to v určeném výlisku. Vrátil jsem to zpět, jel jsem projet a zvuk byl pořád tu (možná méně). Tak jsem vyndal z auta uplně vše (z kufru) tzn. rezerva, hever, prostě komplet a dno kufru jsem zavěsil, tzn. že to taky nemohlo "skákat", roleta taky vyndaná . Zvuk pořád. Otevřel jsem 5 dv a kousek popojel po hrubé nerovnosti a zvuk zase...tím jsem vyčerpal vše co měl napadlo :( Když jsem jel pak domů, ještě jsem experimentoval najížděním na hrboly, kdy mě auto chtělo snad vytrénovat, nic jsem neslyšel...Když jsem zkoušel strany, tzn, najížděl jsem nejdříve pravou stranou vozidla na něco, tak nic. Pak levá zase nic. :!: Když se jede přes "stejnoměrnou" nerovnost, třeba nově udělaný žel. přejezd, nic. Pak se ale ten zvuk dostavil...musí to být fakt hrbolatá hnus silnice, nebo hrozně zvlněná pak to zadrncá :cry: je to o nervy. Nenapadá vás někoho co by to ještě mohlo být? Vozidlo se na silnici jinak chová OK, neplave, pěkně se jede. Podezříval jsem tlumiče, třeba je i nechám změřit, mohl by tam být zdroj? Nebo mi ještě kamarád říkal, že měl asi něco podobného, že pod vozem jako pod kufrem je nějaký plech a že ten může...ale tohle je fakt plastovej zvuk, ne plech..nebo uložení tlumičů, že by to dělalo, když se vjede do velké nerovnosti?

Díky T.
Ford Mondeo kombi 2.2 TDCI, 129 kW, Titanium X, r.v. 11/2009, Dark Panther
_tomik
Junior
Junior

Příspěvekod DR » sob lis 08, 2014 23:27,0

_tomik: šplouchání v nádrži.
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod _tomik » ned lis 09, 2014 0:26,0

DR: že ty si ze mě teď děláš srandu :D a chceš abych se co nejdéle užíral "dudududu" :lol: aktuálně není v nádrži tolik nafty, aby to dělalo takovéto zvuky, nebo se snad pletu? :roll: Jedině že by bouchal plovák v skoro prázdné, to pak jo :D ale teď vážně :|
_tomik
Junior
Junior

Příspěvekod DR » ned lis 09, 2014 18:15,0

_tomik: o vážných věcech nikdy nežertuju ;-). U MK IV je palivo v nádrži (zvlášť plné) skutečně zdrojem hluku, dost dlouho mi trvalo, než mi došlo, co mi to tam vzadu tak mlátí. BTW, i dveře na MK IV část klepou.

No a co se týká ježdění v kufru ... tak to by mě mohlo ... víš co. Normální postup v takových případě je následující - zkontrolovat kritická místa na podvozku, na karoserii a výfuk, pokud je tam vše v pořádku, tak není pravděpodobné, že by ti hrozila nějaká nebezpečná závada. A tím pádem není potřeba jezdit v kufru, buď se to časem spraví samo, nebo se to časem zvýrazní a zdroj pak bude zřejmý.
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod _tomik » ned lis 09, 2014 19:36,0

DR: Dobře :D
Já byl na zahradě a hrozně mě to štvalo, proto mi projížďka v kufru přišla jako super věc :D každopadně to bylo víš k čemu..na zvedák se dostanu až nějak v týdnu. V nádrži je teď něco kolem 30l a klepne to sem tam stále. Dneska jsme ale s přítelkou vypozorovali, že by to snad mohlo jít ze středu auta jako pod loketní opěrkou nebo i zpod sedačky :? Nebo nám už z toho víš co..resp. přítelkyni ze mě atd...když člověk sedí za volantem jde to jako z kufru, ale to může být že se ten zvuk přenáší a na sedačce to tak jen vypadá. Sedačka se však nejeví, že by měla vůli, i tak ji zkusím dotáhnout a uvidíme. Pak asi až teda zvedák a doufám, že to odhalím, je to otravný kór když o tom člověk ví a čeká na to...

edit.: pokud myslíš dveře jako páté dveře, tak ty jsem také vyloučil, kousek jsem je měl otevřené a klepání bylo..

edit. 2: (9.11) tak jsem myslel, že jsem na to vyzrál a prd :x byl povolen jeden zadní šroub co drží středový panel, pěkně se s tím dalo hýbat a vydávalo to podobný zvuk, dotáhl a pořád..ještě jsem vyzkoušel zvednout i zadní sedačky (sedáky) a taky nic. Přední sedačky jsou dotažené fest. Jak jsem odklopil sedáky zadních sedaček, tak jsem si víc zpřístupnil zvuk od kol a podezírám levej zadní tlumič, uložení prostě něco tam..pravá strana ten zvuk nevyluzuje. Zkoušel jsem to pěkně na zastávce MHD kočičí hlavy 8-) tam je to pěkně slyšet a jen dle mě levá zadní. Co to stoojí :mrgreen: pokud se to prokáže a nejsem úplně BFU tak se asi zkusím ozvat Charouzovi jak se k tomu postaví, mám to auto od nich měsíc a najeto cca. 1.600 km. Názory?

edit.3: jen mi přijde "divné", že když mi měnili kola (zimáky) tak jsem se schválně díval na tlumiče a žádný (hlavně levý) nebyl vyteklý, jen jsem si povšiml, že na té levé straně byl na dně péra (pokud se to tak dá říct) nějaký jakoby molitan, kruhový celistvý tvar..od té doby jsem to více řešil ten zvuk..

edit. 4: (11.11) to si tu se mnou vážně nikdo nechce psát o mém strašném problému, kterým je občasné klepání? :D Dnes jsem byl u známého, automechanika s několika zvedáky :mrgreen: takže sme to vyzvedákovali a řekl mi ať si zapnu víc rádio a že pořád něco poslouchám :D samo vše ve srandě. Jeli jsme to projet, zvuk slyšel, ale také pro něj bylo těžké jej lokalizovat. Jukl na podvozek já s ním a vše se tváří být oka. Nikde co se týče podvozku žádná vůle, nic (výfuk) nehopsá, silentbloky jen vrznou, ale plní si. Tlumiče také vypadají v pořádku což potvrzují jízdní vlastnosti...Jako náplast jsme našli volnější plast pod palivovou nádrží, který vyluzoval obdobný zvuk (když plácal do nádrže) co mě v autě popichuje...učinili jsme opatření a uvidím. Cestou dom jsem nic moc neslyšel, ale možná jsem se jen tak bál, že jsem jel moc opatrně :D odpol jsem zvuk už zaslechl, takže buď jsme učinili nedostatečné opatření, nebo to je něco jiného :D :mrgreen: tak to pro dnešek...

Dík T.
_tomik
Junior
Junior

Příspěvekod PatroSK » sob lis 22, 2014 21:37,0

S tvojim problémom ti nepomôžem, no súhlasím s DR, že plná nádrž vydáva riadne rázy. Ani by som to neprirovnával k "šplouchání". Skôr akoby celá nádrž svojou váhou a zotrvačnosťou do niečoho narážala (nádrž je OK - skontrolované v servise). Dlho som si myslel, že mi niečo búcha v kufri, ale bol prázdny a rezerva riadne dotiahnutá. Až neskôr som si všimol, že búchanie počuť po tankovaní (tankujem doplna). No počuť to len pri veľmi nízkej rýchlosti - napr. pri pohýňaní z miesta, dobrzdení pri parkovaní, prudkom odbočení na križovatke...
Buchot prestane až po odjazdení niekoľkých desiatok km (odčerpaní paliva) - je možné, aby buchot vydával plavák v nádrži, ak je plná a tým pádom o niečo naráža (ak tam nejaký je)?
Mondeo MKIV, 1.6 EcoBoost 118kW, r.v. 2012 - facelift, TrendX, liftback, candy red
PatroSK
Junior
Junior

Příspěvekod potop » ned lis 30, 2014 14:55,0

Ahoj,mám dve otázky.
1. Ak je na MKIV na Convers+ panely stav tachometra 039650km alebo 094620km jedná sa o stočené kilometre?
2. Na čo slúžia tlačitka na obrázku.
Dik.
Obrázek
MONDEO MKIV 2012, 2,0, 103kw, Kombi
MONDEO 1.8TD,1998,GHIA,Hatchback
príležitostne FORD FOCUS 1.6 16V,1998,GHIA,Hatchback
potop
**
**

Příspěvekod tatka » ned lis 30, 2014 21:16,0

tlačítka slouží k nastavení minimalního odstupu od auta jedoucího před tebou - je to součást adaptivního tempomatu,který bude udržovat nastavenou vzdálenost....
Mondeo 2.0 TDCi,120kW,Powershift,Titanium X plus,rv 2014
Mondeo 2.0 TDCi,103kW,Durashift 6st,Enterprisse,rv 2010
Mondeo 2.0 TDCi,96kW,Durashift 5 st.,Ghia,rv 2002
tatka
*
*

Příspěvekod potop » čtv pro 04, 2014 13:10,0

Dekuju za odpoved na otazku č.2 .
Prosim ešte niekoho kto kupoval MONDEO nové alebo 100% overené. Má byť na palubnom PC nula "0" pred číslami ak má najazdené povedzme len 39500km?
Dakujem
MONDEO MKIV 2012, 2,0, 103kw, Kombi
MONDEO 1.8TD,1998,GHIA,Hatchback
príležitostne FORD FOCUS 1.6 16V,1998,GHIA,Hatchback
potop
**
**

Příspěvekod DR » čtv pro 04, 2014 16:17,0

potop: nula tam je vždycky, u nového auta je tam 000001 a postupně to narůstá. Stočených tachometr bude vypadat úplně stejně, jen to číslo na něm nebude odpovídat skutečnosti.
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod tatka » úte pro 09, 2014 7:16,0

mám dotaz -poprve jsem zažil s mím novým mondeem rv2014 teplotu pod nulou a ač píší v návodu, že by se měla oranžová vločka při teplotách
pod nulou změnit v červenou, tak jako jsem to měl u Mondea rv2010, tady svítí pořád oranž. Jak to tedy je??? Je tu někdo s rv 2014 - jak ti to funguje?Dík
Mondeo 2.0 TDCi,120kW,Powershift,Titanium X plus,rv 2014
Mondeo 2.0 TDCi,103kW,Durashift 6st,Enterprisse,rv 2010
Mondeo 2.0 TDCi,96kW,Durashift 5 st.,Ghia,rv 2002
tatka
*
*

Příspěvekod tripx » úte pro 16, 2014 14:47,0

Moje Mondeo rv. 2012 se oranzova vlocka zmeni na cervenou pokud je teplota nula nebo nizsi...takze pokud ti sviti porad oranzova tak je to divne :shock:
Ford Mondeo 1.6 EcoBoost Titanium, rv. 2012
tripx
Junior
Junior

PředchozíDalší

Zpět na Mondeo MK IV - Interiér, výbava