Pozor! Mondeu zlyhavaju brzdy za studena!

Pozor! Mondeu zlyhavaju brzdy za studena!

Příspěvekod maryhuan » stř led 12, 2011 0:32,0

Chcem upozornit na to, ze Ford zatajuje vyrobnu zavadu brzdneho systemu na Mondeu. Uzna ju az ked pride zakaznik do servisu a bezplatne vymeni chybny ventil brzdoveho systemu, ktory sa za studena zasekava!!!

Mam Mondeo 2.0TDCi Wagon, r.v. 2009, Titanium X, Black Panther. Auto malo v case incidentu cca 36.000 km. Pred Vianocami, ked poriadne mrzlo som po celodennom stati sadol do auta, nastartoval a pohol sa, ale ked som potreboval zabrzdit dole kopcom pri vyjazde na hlavnu cestu, brzdovy pedal bol tvrdy ako kamen a auto ani trocha nebrzdilo! Bolo to este horsie ako ked odide posilovac brzd, auto skratka nic nerobilo. Vyletel som na hlavnu, kde chvalabohu nic neslo a zastavil som v totalnej panike na rucnu brzdu. Snazil som sa brzdovy predal preslapnut, po piatich pokusoch brzda konecne povolila a auto zase brzdilo. Volal som do servisu, kde mi po telefone neboli schopni nic povedat. Opatrne som jazdil dalsi den, auto bez problemov brzdilo. Na dalsi den presne taka ista situacia, len uz som to cakal a zastavil som este na parkovisku. Okamzite som to nasmeroval do servisu, kde som im auto nechal s tym, aby okamzite nieco robili.

Na druhy den rano mi auto vratili s tym, ze ide o znamu zavadu spatneho ventilu hydraulickeho systemu brzd, ktory sa pri mrazoch zasekava. Akoby sa doprdele nechumelilo. Ze Ford o tomto probleme vie a vymienaju to vsetkym zakaznikom, ktori s tym pridu do servisu. Uznali to ako bezplatnu zarucnu opravu.

To Fordu nestoji takato chyba za zvolavaciu akciu????? Ak by som vletel pod trolejbus, ktory po tej hlavnej ceste kali aj 70 km/h, tak ma oskrabuju z cesty este na jar :(

Pozor na to teda.
New Mondeo 2.0TDCi Wagon, r.v. 2009, Titanium X, Black Panther
maryhuan
Junior
Junior

Příspěvekod Robbert » stř led 12, 2011 14:02,0

Podtlakový ventil brzdového systému se měnil v rámci svolávací akce u všech mondeí. Takže pokud jsi ho ty neměl vyměněný, jedná se pravděpodobně o výjimku nebo něčí chybu. Pokud nejsi první majitel, je docela dobře možné, že se on na to vykašlal. Dále bych to neřešil, nevidím v tom jakýkoli smysl.
CMC 497
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016
Ford Fusion Collection Panther Black 1,4 58 kw, r.v. 2009
Ford Kuga Titanium 4x4, 2,0 TDCi, r.v. 2011
---------------------
Ford Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - tak a druhý mazlík je prodaný
Ford Mondeo Mk. III, 2,0 TDDi, 85kw, r.v. 2002, Trend, hatchback - tak a mazlík je prodaný
Škoda Superb 1,9 TDi 96 kw prodáno
Robbert
Moderator
Moderator

Příspěvekod kadelst » stř led 12, 2011 16:06,0

Mám taky 2.0tdci rv. 2009 a nic mi nepřišlo. Tak nevím. Ale parkuju v garáži, tak tam mě to nezamrzne :)
Mondeo 2.0 TDCi kombi r.v. 2009 Titanium
kadelst
**
**

RE

Příspěvekod PLeon » stř led 12, 2011 20:54,0

No mne osobne teda taky nic neprislo. Zadny problem s brzdama nemam, ale pokud se to tyka vsech Mondeii, tak je tady nekde neco spatne.
Mondeo, 2.2 TDCi, 5dv., 2009, Titanium X Exclusive, White Frozen
Focus 1.8 TDCi, kombi, 2007 Silver, sluzebni
Mondeo 2.0 TDCi, kombi., 2004, Ghia, Deep Rosso
PLeon

Re: RE

Příspěvekod DR » čtv led 13, 2011 18:59,0

Pánové, je to velmi jednoduché. Tady http://www.etis.ford.com/fordservice/home.do si podle VINu vyhledáte své auto. A pokud se vás týká nějaké servisní akce - a nemusí to nutně být přímo "svolávačka", tak to tam bude napsané.

O kvalitě a serioznosti maryhuanova servisu mám odůvodněné pochybnosti, takže bych navrhoval tady zbytečně neplivat špínu na forda. A ještě bych doporučil nepaušalizovat automaticky zkušenosti ze slovenska i na ČR.

maryhuan: když nenapíšeš ani jak se jmenuje ten servis, na který si tak stěžuješ, tak jsou tvé informace spíš jen v rovině velkohubých keců, než seriozních faktů. Popřemýšlej o tom.
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

RE

Příspěvekod PLeon » pát led 14, 2011 9:26,0

Tak pokud to byla svolavacka jen na nektera Mondea podle VIN, tak nemuze platit, to co je napsano vyse, a sice ze se to tyka vsech Mondei. Neco z toho pak neplati. Jinak u nas ve firme mame 3 Mondea z roku 2009 a ani pro jedno nic ze servisu neprislo a zadne tento problem taky nema. Takze se to vsech Mondei asi opravdu netyka. V ETISu jsem taky nic nenasel.
Mondeo, 2.2 TDCi, 5dv., 2009, Titanium X Exclusive, White Frozen
Focus 1.8 TDCi, kombi, 2007 Silver, sluzebni
Mondeo 2.0 TDCi, kombi., 2004, Ghia, Deep Rosso
PLeon

Příspěvekod maryhuan » čtv led 20, 2011 10:33,0

DR píše:O kvalitě a serioznosti maryhuanova servisu mám odůvodněné pochybnosti, takže bych navrhoval tady zbytečně neplivat špínu na forda. A ještě bych doporučil nepaušalizovat automaticky zkušenosti ze slovenska i na ČR.

Servis je Ford Centrum Bratislava Zlate piesky.

Zatial sa ku mne v servise spravali slusne a nemal som dovod na pochybnosti. Nerozumiem vsak, ako je mozne, ze ak o zavade Ford vie a tyka sa brzd, riesi to servis az ked je pruser. Uznali mi viac drobnych reklamacii, nikdy som s nimi nemal problem, pristup bol korektny a profesionalny.
maryhuan
Junior
Junior

Příspěvekod maryhuan » čtv led 20, 2011 10:35,0

PLeon píše:Tak pokud to byla svolavacka jen na nektera Mondea podle VIN, tak nemuze platit, to co je napsano vyse, a sice ze se to tyka vsech Mondei. Neco z toho pak neplati. Jinak u nas ve firme mame 3 Mondea z roku 2009 a ani pro jedno nic ze servisu neprislo a zadne tento problem taky nema. Takze se to vsech Mondei asi opravdu netyka. V ETISu jsem taky nic nenasel.

Zaujimave je, ze ani ja som v Etise nic nenasiel. A pritom problem mam. Zhodou okolnosti som hovoril vcera so znamym, ktory kupil Mondeo v septembri 2010, automat, ma ten isty problem. Ked mrzne, rano ma brzdy tvrde ako kamen. V servise este nebol.
maryhuan
Junior
Junior

Příspěvekod cardude » čtv úno 03, 2011 22:21,0

rovnaky problem s mondeom a zvolavacka nan nie je
Ford Mondeo Titanium 2.0 Tdci, 103kW, 2007
cardude
*
*

U mě taky

Příspěvekod madginger » pát úno 03, 2012 9:30,0

U mě je s tím problém taky, je to dovoz z Itálie. Včera když byl mráz opravdu krutej, svítilo mi dokonce pár kilometrů ESP a světla hlásila malfunction (přitom normálně svítila, podle mě byla chyba v mechanismu natáčení světel do zatáčky). Optám se ve Fordu (CARent Brno) a dám vědět.
Mondeo, 2.0 TDCi, 96kW, Kombi, 2007, Black Panther
madginger
*
*

Příspěvekod madginger » pát úno 10, 2012 0:19,0

Tak prej to ventil posilovače brzd neřeší a komplet posilovač je cca 7tis... že s tím v Brně jezdí několik aut a řidiči prostě počkají, až to povolí. Když už se pedál začne chovat normálně, tak už dál netuhne a funguje normálně.
Mondeo, 2.0 TDCi, 96kW, Kombi, 2007, Black Panther
madginger
*
*

Re: Pozor! Mondeu zlyhavaju brzdy za studena!

Příspěvekod Malcolm » úte led 06, 2015 13:41,0

Řeším právě stejný problém. Před letošními Vánocemi jsme jezdili po nákupních centrech, teplota venku tak kolem nuly. Při pomalém couvání z parkovacího místa (suché, ale venku) najednou ztuhl brzdový pedál a auto nebrzdilo. Zastavil jsem na ruční brzdu, vypnul motor, znovu zapnul a všechno v normálu. Od té doby jsem jezdil hodně opatrně. Objevilo se to znovu 4.1. během mrazivého počasí se silnými poryvy větru a sněhem na silnici. Tentokrát jsem jel asi 40 km/h do kopce na sněhu. Pedál ztuhnul, takže brzdy nebylo vůbec možné sešlápnout. Pokud vím, tak ABS v provozu nebyl. Vyděšený jsem na tom sněhu zastavil napříč silnice na ruční brzdu. Naštěstí nic naproti ani za mnou nejelo. Asi po silnějším sešlápnutí (nevím, pozornost jsem věnoval tomu, abych vůbec zůstal na silnici) brzdový pedál povolil. Ani jsem nemusel vypínat motor a mohli jsme pokračovat v cestě. Nutno říct, že to se mi nestalo hned po nastartování, ale až po ujetí minimálně 40 km. Hned druhý den jsem se objednal do servisu Auto Palace Spořilov, kde jsem byl dnes. Při přejímce mi technik na přepážce říkal, jestli jsem se jenom nelekl ABS. Ale to nevysvětluje to pomalé couvání na suchu. A teď taky vím, že podobný problém mají i ostatní. On prý o takové závadě ještě neslyšel, že samozřejmě prověří ETIS, jestli nebyla svolávačka, pro jistotu udělají i diagnostiku ABS - a že se uvidí. Ve středu bych měl vědět víc.

Auto jsem koupil ojeté 3 roky staré právě v Auto Palace Spořilov. Dali mi 12 měsíců prodloužené záruční doby, ale ta jednak už uplynula a jednak se na brzdy nevztahovala.
Mondeo MK IV, 2.0 SCTi EcoBoost, 149 kW, AT6 Powershift, Enterprise, 2010, Liftback
Malcolm
Junior
Junior

Příspěvekod Malcolm » stř led 07, 2015 15:50,0

Předem říkám, že tohle je moje první auto a autům nerozumím. Ale i tak si myslím, že tady sdílená zkušenost může někomu jako já pomoci. Proto se podělím o další vývoj :) Servisem mi bylo řečeno, že ostatními popsaný problém s podtlakovým ventilem se týká jenom dieselových motorů, kde je na to speciální pumpa (a právě u té pumpy se ten problém občas objevuje). Já mám benzinový motor, kde údajně taková pumpa vůbec není, takže tento problém je u mého auta vyloučený. Že teoreticky by to mohl být nějaký (jiný) ventil na hadici podtlaku, ale že ten se uzavírá elektronicky a že by se to projevilo ve výpisu závad z diagnostiky. Nic takového v mém případě neobjevili. Takže navrhují nechat si auto několik dní na mrazu, aby viděli, jestli se závada ještě projeví (nemá ale mrznout). A když ne, tak že mají dvě možnosti - preventivně vyměnit ten ventil od hadice podtlaku nebo mě nechat dál jezdit s tím, že autu nic není. Zavolají v pondělí.
Mondeo MK IV, 2.0 SCTi EcoBoost, 149 kW, AT6 Powershift, Enterprise, 2010, Liftback
Malcolm
Junior
Junior

Příspěvekod DR » stř led 07, 2015 16:50,0

Malcolm: ta speciální pumpa bude zřejmě vývěva, která u dieslových motorů vytváří podtlak potřebný mimo jiné pro funkci posilovače brzd - benzínové motory vývěvu nepotřebují, protože podtlak u nich vzniká přirozeným způsobem za škrtící klapkou (kterou diesly nemají).

Nicméně to by mělo vliv jen na sílu potřebnou k sešlápnutí pedálu (můžeš vyzkoušet u auta s vypnutým motorem), ne na samotnou funkčnost brzd.

Selským rozumem bych tipoval buď závadu/chvilkový výpadek posilovače brzd - proto pedál ztuhl a tobě se mohlo zdát, že nejde sešlápnout vůbec, nebo na nějaký problém v jednotce ABS - tahle jednotka rozděluje tlak od brzdového pedálu pro jednotlivá kola a pokud by se jí z nějakého důvodu všechny 4 výstupy současně uzavřely, žádné kolo by nebrzdilo a pedál by nešel sešlápnout.
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Malcolm » sob bře 21, 2015 11:31,0

DR máš pravdu. U dieselů měl servis na mysli vývěvu.

Aby příběh měl konec (teda aspoň doufám): :)
V servisu na nic nepřišli. Vyloučili v podstatě všechny možnosti. Z těch teoretických a nezaručených měli dva tři z hlediska pravděpodobnosti identické tipy. Protože jsem nechtěl jen tak jezdit, dokud se to znovu neobjeví, tak jsem vybral tu nejlevnější možnost, tj. výměnu podtlakové hadice. Je na ní ventil podobný tomu, který se u dieselů v mrazu zasekává. Od té doby pořádně nemrzlo a závada se znovu neobjevila.

Edit 2017: Závada se od té doby už neprojevila.
Naposledy upravil Malcolm dne stř led 04, 2017 23:06,0, celkově upraveno 1
Malcolm
Junior
Junior

Příspěvekod undulus » pát říj 09, 2015 14:58,0

Kluci,

vyřešil to někdo? Mám ten samý problém, nestává se to každý den, ale asi když se teplota blíží k nule, tak mi auto po nastartování dovolí zmáčkout pedál brzdy a zařadit (mám automat) a jak se rozjedu, pedál zatuhne tak, že nejde brzdit, vjíždím na hlavní a nejde zastavit, asi tak po 30ti vteřinách, kdy na pedál tlačím povolí úplně a auto už je ok.

Potřebuju to vyřešit, co nejdřív. Mám diesla jako ostatní, rv. 2008 v únoru.

Díky
undulus
Junior
Junior

Příspěvekod balderys » pon led 18, 2016 20:44,0

undulus píše:Kluci,

vyřešil to někdo? Mám ten samý problém, nestává se to každý den, ale asi když se teplota blíží k nule, tak mi auto po nastartování dovolí zmáčkout pedál brzdy a zařadit (mám automat) a jak se rozjedu, pedál zatuhne tak, že nejde brzdit, vjíždím na hlavní a nejde zastavit, asi tak po 30ti vteřinách, kdy na pedál tlačím povolí úplně a auto už je ok.

Potřebuju to vyřešit, co nejdřív. Mám diesla jako ostatní, rv. 2008 v únoru.

Díky

Ahoj,
mam taky automat 02/2008 (2.0 TDCI 96kW) a zaclo se to projevovat stejne - nekdy hned po nastartovani, nekdy po par metrech pedal ztuhne. Brzdit jde, ale clovek na to musi hodne slapat, pak vetsinou pedal povoli a deje se zase az kdyz auto dele stoji (i pri teplotach kolem 10 stupnu). Deje se nahodne.

Nemate nekdo fotku, kde je ten ventil umisten?

Diky.
balderys
Junior
Junior

Příspěvekod balderys » úte led 19, 2016 9:11,0

Na zahranicnim foru jsem nasel kopii TSB 38/2008 non-return valve assembly, ktera zavadu popisuje a ukazuje jak opravit. Jedna se o soucastku s part number 1503275 (zpetny ventil - cca 150Kc dle webu)

http://www.talkford.com/community/topic/108345-brake-servo-problems/page-3

dalsi diskuzi lze nalezt i zde http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/index.htm?t=100265 kde odkazuji na nejakou svolavacku "Recall ref for mine is R/2009/050: HARD BRAKE PEDAL MAY OCCUR DURING ENGINE WARM UP"

Zda se, ze zavada je opravdu ztratou podtlaku v posilovaci po delsim stani. Zkusim tedy nejdriv vymenit tuto soucast (radsi i hadicku).
balderys
Junior
Junior

Příspěvekod Mighty_Morpheus » čtv úno 25, 2016 11:05,0

Zdravím, postihl mě stejný problém a byl jsem z toho pěkně vyděšený. Když nemůžete zastavit před rušnou křižovatkou...to vás vyděsí. Každopádně jsem dojel do autorizovaného servisu. Tam mi vyměnily nějaký ventil (viz ostatní komntáře v tomto vlákně) a se slovy "To je běžná závada na Modeu." mě požádali o 666kč. Od té doby je to OK.
Mighty_Morpheus
Junior
Junior

Příspěvekod Robbert » čtv úno 25, 2016 19:26,0

Nepletu li se, tak výměna onoho ventilu se prováděla automaticky v rámci svolávací akce na náklady Forda...
CMC 497
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016
Ford Fusion Collection Panther Black 1,4 58 kw, r.v. 2009
Ford Kuga Titanium 4x4, 2,0 TDCi, r.v. 2011
---------------------
Ford Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - tak a druhý mazlík je prodaný
Ford Mondeo Mk. III, 2,0 TDDi, 85kw, r.v. 2002, Trend, hatchback - tak a mazlík je prodaný
Škoda Superb 1,9 TDi 96 kw prodáno
Robbert
Moderator
Moderator

Další

Zpět na Mondeo MK IV - Podvozek, kola, pneu, brzdy