servo řízení

servo řízení

Příspěvekod muu » pát led 29, 2010 10:55,0

Zdravím pánové,

tak to vypadá, že mám únik kapaliny u servo jednotky řízení. Měl jsem auto na servisu u Forda a tato fajnová zpráva mě čekala.

Auto má 34tis km a dva měsíce po záruce (to je oč tu běží).... Nový komplet i s nádržkou stojí 22tis Kč + práce.

Proč tady brečím.......Prý je ta jednotka nerozebíratelná (kvůli bezpečnosti čico), takže zda náhodou nevíte, jestli se to dá rozebrat (nějaký šikula).....Může to být nějaká kravina jako těsnění a je mi proti srsti dávat půl sta za celý nový komplet....

Dík za info
Mondeo, 2,0TDCi 103, kombi, r.v. 2007, Titanium
muu
Junior
Junior

Příspěvekod kadelst » pát led 29, 2010 18:32,0

Mi kdyz sme kupovali focusa 2001 tak tam taky teklo servo-vsimli si toho pri prvnim servisu.Chteli to vymenit,ale cosi ze se musi toho moc rozebrat ale mamka rekla ze ji nikdo nebude rozebirat nove auto,takze se to nechalo tak. :D jinak ted ma focus najetych 245tis a nikdy se to nedolevalo.Jen se menila kapalina. Asi se to nejak ucpalo necim ze to tak dluho drzi :lol:
Mondeo 2.0 TDCi kombi r.v. 2009 Titanium
kadelst
**
**

Re: servo řízení

Příspěvekod Georg » ned úno 07, 2010 23:29,0

muu píše:...Auto má 34tis km a dva měsíce po záruce (to je oč tu běží)....

To myslíš vážně, že máš auto už po záruce? Ve 34 tis. km? Takže Ti skončila ta základní dvouletá jo? To je teda blbý. Ale jak píše Kadelst, taky bych počkal, jak velký ten únik bude. Pro jistotu bych s sebou vozil litrovku ATF kapaliny a průběžně kontroloval hladinu.
CMC 407
MK IV Mondeo Combi, 2.0 TDCI, 140 PS r.v. 2007, Titanium
předchozí auto: MK II, Mondeo Combi, 1.8i, 1997
Georg

Příspěvekod Pavelj » úte úno 09, 2010 20:37,0

no já bych zkusil u Fordů něco o kvalitě a dalších kecech a o tom že 34000 kiláků fakt není moc.. takže třeba ať se spolupodílejí.. případně nezapomeň do doby dvou měsíců napočítat dny v servisu o které se ti ze zákona prodlužuje záruční lhůta.. teda jestli jsi něco takovýho měl..

vím že když jsem měl oktávku tak v rámci dobrých vztahů a férovosti odcházející turba měnili místo 25000 za půlku a to samé bylo u váhy vzduchu.... a bylo to už u auta mimo záruku..
Mondeo, 1,8TDCi, 92kW, combi, r.v. 2009, Titanium
Pavelj
**
**

servo

Příspěvekod muu » sob úno 13, 2010 22:05,0

zdravím,

tak servo vypadá nadějně.....vlastně po jednom a zatím posledním dolití cca 2dcl) je hladina v nádobce stále ve stejné výšce a to mám od dolití ujeto nějakých 2000km....Jen podotýkám, že tato příhoda s únikem se stala (objevena) během největších mrazů až -20°C.

Příští týden jedu do servisu, tak čekám na tohle téma nějaké teorie.
Dám vědět.

dík za příspěvky
Mondeo, 2,0TDCi 103, kombi, r.v. 2007, Titanium
muu
Junior
Junior

Příspěvekod jaf » čtv kvě 03, 2012 21:11,0

Ahoj, mozna mam problem se servem, ale nevim to jiste. Potreboval bych znat vase nazory. Servo funguje skvele ani unik kapaliny nepozoruju, ale zda se mi ze na volnobeh pri otaceni volantem je dost hlucne, hlavne na pravou stranu pootoceni a pridrzeni. Takove jako by pusteni vody nebo vzduchu. Pri jizde nejde skoro slyset, jen kdyz projizdim zatacku na volnoběh nebo pustenem plynu je lehce slyset. Bohuzel neznam nikoho kdo by mel podobne auto jako ja. Zkousel jsem to u renault trafika, passat a tam to servo skoro nejde slyset. Myslite si ze by mohlo byt neco spatne?

Diky vsem za nazory.
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCi 103KW, r.v.2008, Hatchback, šeda met.
jaf
*
*

Příspěvekod gallert » pát kvě 04, 2012 13:28,0

jestli Ti to dělá jen pokud držíš plnej rejd-je to asi normální.já na to přišel hned po koupi auta(bylo nové) a tak jsem reklamoval -zkusil to u jiného mondea co měli na prodejně a to to nedělalo - tak mi vyměnili mi servo,nějaké trubky
a pořád to dělalo-nakonec zjistili,že to dělaj i ty na prodejně -jen museli být zahřáty,což jsme na poprve samo neudělali.
Mondeo 2.0 TDCi, 103kW, kombi, 2010, Enterprise(lepší Titanum), Tiptronic 6st
Mondeo kombi 2.0 TDCi ,96kW, Ghia,Tiptronic, rv: 2002 - prodáno při 260000km a vše bylo OK
Scorpio kombi 2.9i,V6 24V,automat,rv1996 _______Scorpio 5dv.,2.0i,automat,rv 1985
gallert

Příspěvekod jaf » pát kvě 04, 2012 20:38,0

Děla to při otočení a držení volantu pod lehkým tlakem. Kdyz dam volant uplne na max. tak to je dost podobne. Vsiml jsem si toho kdyz projizdim dlouhou tahlou zatacku a mam vypnute radio a fukar. Takove seveleni. Jeste jsem zapomel dodat ze zvuk pozoruji kdyz sedim v aute ,a mam zavrene dvere, kdyz jsem zkousel otevrit dvere a napul vylezt z auta a poslouchat, tak ten zvuk skoro nepozoruji, asi je vuz hodne odhlucnen.
jaf
*
*

Příspěvekod ironside » sob kvě 05, 2012 0:11,0

To je úplne normální,kapalina v hadici proste huci,s tím nic nenadelas.Me to děla taky...
Mondeo Ghia 2,0 TDCI DPF 163k 2011
Mondeo modelová řada 01, 2.0 TDCI DPF 96kw, Combi, r.v. 2007, Ghia
ironside
**
**

Příspěvekod jaf » sob kvě 05, 2012 15:51,0

Ani kdybych vymenil kapalinu?
jaf
*
*

Příspěvekod matej777 » sob pro 21, 2013 13:57,0

Zdravim,

mam taky problem se servem, Mondeo IV turnier 1,6Ti 81kW, najeto 35tis km, rv 2009
dva dny zpet sem normalne s autem jezdil, cca 50km po praze, pak dve hodky stal a po nastartovani se ozval zvuk, podobajici se knuceni ktery spolehlive prehlusil zvuk motoru. Otevrel sem kapotu a koukal do nadrzky hydraulicky kapaliny kde bylo misto oleje hodne husta pena vypadajici jak crema z kavovaru, ktera dosahovala mirne nad znacku min :) tak sem vypnul motor a koupil u forda hydraulickou kapalinu - zelena barva. Nalil sem ji do nadrzky, nastartoval na volnobeh a asi jeste decku dolil aby bylo na max. Autem sem poodjel par metru abych zaparkoval do garaze, nechal opet ustat a sel sem odvzdusnovat, 5x otoceni volantu na kazdou stranu na plny rejdy pri vypnutym motoru, sem tam jeste naka bublina vyplavala, to stejne nasledne pri nastartovani na volnobeh, kapalina klesla asi o dva milimetry pdo max, tak sem jeste trosku dojel a byl klid, ale nasledujici den se po nastartovani opet ozval ten zvuk. V nadrze nezmizel ani milimetr kapaliny a ani pena se neobjevila, tak sem opet zkusil proces odvzdusneni, to pomohlo, ale po peti km jizdy se opet servo rozhucelo, nejintenzivnejsi zvuk je po sundani nohy plynu kdy otacky padaj na volnobeh. Zkousel sem dle ruznych for odcerpat injekcni strikackou z nadrzky co slo a dolil novou, nechal protocit, takhle sem vymenil cca 3dcl novy kapaliny, zase to melo dusledek ze to ztichlo, ale po peti km zase znova. Nikde pod autem kde dlohodobe stojim nic mastnyho neni, nikde na vedeni ani kolem hrebene sem taky nic nevidel. Zaruku to samo uz nema, mel sem 2+2roky dokoupeny, servisovano behem zaruky u FordChar Kladno a ted naposledy jednou u servisaku kam davame skoro vsechny auta. Podle nich co si pamatuji tam dva mesice nazpet par kapek hydrauliky pridavali, ze to bylo asi 2mm pod max. Ale zadny unik nevideli, leda ze by to unikalo pod manzety riezni.

Vubec nevim co s tim a kdyz vidim ze origo set hydrauliky by mel stat 22k tak je mi mirne spatne :) vubec nevim co mohlo byt pricinou kdyz do ted to vsechno jelo a pak po dvou hodinach stani a nastartovani bylo vse jinak. Zase si rikam ze kdyby to bylo v kopru uplne, tak snad by to hucelo porad a ne ze to chvili jede ok a pak zase ne. Co se tyce ucinku posilovace, zadna zmena, zadny skubnuti, nebo tuhnuti rizeni.

Naky napady? :) Premejslim jestli jeste to po silvestru nehodit na zvedak a zkusit vypustit cely okruh kapaliny a napustit novou (zase sem nekde cetl ze muze byt i zkondenzovana voda a ted zacal byt mraz). Druha vec co mi servisak rikal ze tam lili podle specifikaci ATF III G, cervena barva a ten origo ford je zeleny barvy a kapilna v nadrzce mela jeste pred mojim dolitim barvu lehce nahnedlou, proste takovou kdyz se smicha zelena s cervenou :) a to sem se zase nekde docetl ze se taky nesmi, ze to pak muze vyzrat tesneni ci co...

budu vdecen za jakekoliv nakopnuti ci nasmerovani na jiny prispevek kde se tohle uz resilo
matej777
Junior
Junior

Příspěvekod matej777 » sob pro 21, 2013 14:13,0

Zdravim,

mam taky problem se servem, Mondeo IV turnier 1,6Ti 81kW, najeto 35tis km, rv 2009
dva dny zpet sem normalne s autem jezdil, cca 50km po praze, pak dve hodky stal a po nastartovani se ozval zvuk, podobajici se knuceni ktery spolehlive prehlusil zvuk motoru. Otevrel sem kapotu a koukal do nadrzky hydraulicky kapaliny kde bylo misto oleje hodne husta pena vypadajici jak crema z kavovaru, ktera dosahovala mirne nad znacku min :) tak sem vypnul motor a koupil u forda hydraulickou kapalinu - zelena barva. Nalil sem ji do nadrzky, nastartoval na volnobeh a asi jeste decku dolil aby bylo na max. Autem sem poodjel par metru abych zaparkoval do garaze, nechal opet ustat a sel sem odvzdusnovat, 5x otoceni volantu na kazdou stranu na plny rejdy pri vypnutym motoru, sem tam jeste naka bublina vyplavala, to stejne nasledne pri nastartovani na volnobeh, kapalina klesla asi o dva milimetry pdo max, tak sem jeste trosku dojel a byl klid, ale nasledujici den se po nastartovani opet ozval ten zvuk. V nadrze nezmizel ani milimetr kapaliny a ani pena se neobjevila, tak sem opet zkusil proces odvzdusneni, to pomohlo, ale po peti km jizdy se opet servo rozhucelo, nejintenzivnejsi zvuk je po sundani nohy plynu kdy otacky padaj na volnobeh. Zkousel sem dle ruznych for odcerpat injekcni strikackou z nadrzky co slo a dolil novou, nechal protocit, takhle sem vymenil cca 3dcl novy kapaliny, zase to melo dusledek ze to ztichlo, ale po peti km zase znova. Nikde pod autem kde dlohodobe stojim nic mastnyho neni, nikde na vedeni ani kolem hrebene sem taky nic nevidel. Zaruku to samo uz nema, mel sem 2+2roky dokoupeny, servisovano behem zaruky u FordChar Kladno a ted naposledy jednou u servisaku kam davame skoro vsechny auta. Podle nich co si pamatuji tam dva mesice nazpet par kapek hydrauliky pridavali, ze to bylo asi 2mm pod max. Ale zadny unik nevideli, leda ze by to unikalo pod manzety riezni.

Vubec nevim co s tim a kdyz vidim ze origo set hydrauliky by mel stat 22k tak je mi mirne spatne :) vubec nevim co mohlo byt pricinou kdyz do ted to vsechno jelo a pak po dvou hodinach stani a nastartovani bylo vse jinak. Zase si rikam ze kdyby to bylo v kopru uplne, tak snad by to hucelo porad a ne ze to chvili jede ok a pak zase ne. Co se tyce ucinku posilovace, zadna zmena, zadny skubnuti, nebo tuhnuti rizeni.

Naky napady? :) Premejslim jestli jeste to po silvestru nehodit na zvedak a zkusit vypustit cely okruh kapaliny a napustit novou (zase sem nekde cetl ze muze byt i zkondenzovana voda a ted zacal byt mraz). Druha vec co mi servisak rikal ze tam lili podle specifikaci ATF III G, cervena barva a ten origo ford je zeleny barvy a kapilna v nadrzce mela jeste pred mojim dolitim barvu lehce nahnedlou, proste takovou kdyz se smicha zelena s cervenou :) a to sem se zase nekde docetl ze se taky nesmi, ze to pak muze vyzrat tesneni ci co...

budu vdecen za jakekoliv nakopnuti ci nasmerovani na jiny prispevek kde se tohle uz resilo
matej777
Junior
Junior

Příspěvekod ironside » ned pro 29, 2013 19:30,0

no nejdulezitejsi je zjistit,kam se ta kapalina ztraci,nekde urcite bude,mrkl bych se pod manzety na rizeni,to by odpovidalo treba tomu zavzdusneni
Mondeo Ghia 2,0 TDCI DPF 163k 2011
Mondeo modelová řada 01, 2.0 TDCI DPF 96kw, Combi, r.v. 2007, Ghia
ironside
**
**

Příspěvekod trikrata » sob úno 14, 2015 20:21,0

Prosím o radu. Prolinala mi servo kapalina mezi trubkou a řízením . Trubky jsem u řízení povolil, dal nové originál. o-kroužky . Poté jsem dolil servo olej. Nastartoval jsem, otočil volant do rejdu ( šel lehce) a potom už velice z těžka. Několikrát jsem zkusil rejd na obě strany , ale stále jde velice těžko . Na zemi nejde skoro otáčet . Je nějaký jiný způsob odvzdusneni než tím volantem?
Mondeo, 2.0 149 kw, rv 2010
trikrata
Junior
Junior

Příspěvekod Joest » pon čer 08, 2015 10:13,0

Hele řešil jsem to na Kladně ve FordCharu tak, že mi při prohlídce našli únik servokapaliny z pod manžety řízení, asi to teklo přes hřeben, nevím. Je ale pravda že kapalinu jsem občas trošku dolil, nepřišlo mi to ani zvlášntní, nebylo jí níkdy nějak moc, pár mm pod rysku. První informace od servisáka byla taky odhadem nějakých 25k za výměnu nového řízení. Samozřejmě by se to dalo řešit i repasem, jakože samozřejmě už mimo originální Ford servis, nicméně levněji, je to tak za polovic tuším (samozřejmě ale nikdo neví, z čeho to vyndali a jak dlouho to vydrží, že?). V době výběru řešení, jsou to už tak 2 roky, jsem našel speciální přípravek přesně k tomuhle určený, který se přileje k servooleji a aktivuje zašlá těsnění. No a světe div se, problém je vyřešen. Od té doby neunikla nai kapka, vše maká jak má, absolutní spokojenost...

myslím, že to bylo tohle, ale na trhu je toho asi hromada... oprava za pár korun...
Kód: Vybrat vše
http://bmautodily.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=1110[code][/code]
Mondeo 11/2007, 1.8 TDCi, 5. dveřové, 6 rychlostní manuální MMT6, 92kW, 1753ccm, BA7, QYBA1E
Joest
Junior
Junior

Zpět na Mondeo MK IV - Podvozek, kola, pneu, brzdy