Spojka

Re: MKIV problémy

Příspěvekod Charlie » pát bře 13, 2015 15:36,0

Lampry píše:Tak po 70.000km a dvou letech Mondeo začalo zlobit. Při zařazené 4-6 a plném přidání plynu kolísají otáčky v rozmezí 2-3tisíc. Motor přitom divně duní. Doplňuji, že auto má převážně dálniční provoz (70%) a žádný karavan za ním netahám. Zkouším jiný servis, až bude závada vyřešena, podělím se o zkušenosti.

Ahoj mám posledních 14 dní stejný problém :(. Podařilo se ti to vyřešit? Díky moc za info.
CMC 855
Mondeo Mk V 3/2015 132kW TDCi Titanium kombi
Mondeo Mk IV 7/2009 103kW TDCi Titanium X kombi - prodáno
Mondeo Mk III 12/2002 85kW TDCi Trend Sedan - RIP
Charlie
**
**

Re: Spojka

Příspěvekod PLeon » úte dub 07, 2015 11:08,0

Mam podobny problem, mezi 2 - 3 tisici to vypada ze prokluzuje spojka, pri plynu na podlaze jdou otacky nahoru rychleji nez by mely, pak jdou dolu jak se spojka chyta. Pristi tyden jdu na vymenu spojky a dvojhmoty.
Mondeo, 2.2 TDCi, 5dv., 2009, Titanium X Exclusive, White Frozen
Focus 1.8 TDCi, kombi, 2007 Silver, sluzebni
Mondeo 2.0 TDCi, kombi., 2004, Ghia, Deep Rosso
PLeon

Příspěvekod HonzaJ. » pon kvě 25, 2015 7:21,0

Zdravím, řeším obdobně popisovaný problém, ale zatím bez výsledku. Mám motor 2.0 TDCI 103kW. Začal se z oblasti spojky-převodovky ozývat při rozmezí cca 1500-2000 ot. kovový klepavý zvuk. Ozývá se především při lehkém lechtání plynu nebo lehkém brždění motorem, ale jde ruku v ruce s otáčkami. Naopak při záběru motoru "to mizí". Nechal jsem tedy vyměnit v servise celou sadu spojkové ložisko - spojkový talíř - setrvačník (po dohodě repset od LUKu). Setrvačník byl sice na jednu stranu "vymačkaný", ale výměna nepomohla. Ten zvuk je tam pořád. V servisu si tím nevědí rady. Motor je ok - plynule táhne, na diagnostice žádná chyba, vstřikovače a tlaky v pořádku. Silenbloky a zavěšení motoru i převodovky také. Z převodovky vypustily olej, ale je čistý, žádná kovová špona nebo špína. Ani při řazení rychlostí není nic znát. Rozvody jsou dělané před 30.000 km. Na volnoběh se nic neozývá. Zkusil jsem tedy sundat plastový kryt motoru a zahýbat pákou spojky. Pokud s ním hnu na jednu nebo druhou stranu, začne to klepat. Může být vymlácené nějaké jiné ložisko (na převodovce) ? Stalo se někomu, že by byla špatná repset- sada ? Prý se s tím ještě nesetkali. Je před dovolenou a mám z toho těžkou hlavu a pokusy jsou dost drahým špásem ... Díky!
HonzaJ.
Junior
Junior

Re: Vibrace po vymene dvouhmotoveho setrvacniku

Příspěvekod Martinoid » pon lis 23, 2015 11:19,0

mirekperrka píše:Zdravim vsechny. Resim takovy problem: Po vymene dvouhmotaku (nechal jsem tam dat LUK - dvouhmotak, spojka, lozisko) mam takovy problem ze na volnobeh pri pomalem pridani plynu se auto pri cca 1400 otackach rozvibruje. A dela to se seslaplym spojkovym pedalem i s neseslaplym. Pred vymenou to nevibrovalo (jen rachtal dvouhmotak). Vymenu dvouhmotaku a spojky jsem teda reklamoval u garazisty ktery to menil. On tam hodil jiny dvouhmotak a spojku a vibrace se projevuji porad. Tudiz usoudil ze vibrace nebudou zpusobene dvouhmotakem+spojkou ale bude to neco z motoru. Coz mi pripadalo divne protoze se starym dvouhmotakem a spojkou to nevibrovalo. Nacez mi vysvetlil ze to bylo tim ze stary rachtajici dvouhmotak mel vule a tudiz se vibrace z motoru nekde ztratila. Novy dvouhmotak uz vule nema (protoze je novy) a proto to vibruje. A domniva se ze to bude nejaka vyvazovaci hridel, nebo snad ze rozvody nebo neco podobneho. A prej to nemam resit protoze to nevibruje az tak moc.
No a ja ted resim co s autem - budu muzu jet do ofiko servisu v Brne, nebo to neresit a nebo sehnat nekoho kdo rozumi fordum a uz se s tim setkal. Ale predtim by me zajimal vas nazor co si o tom myslite. A popripade vase rada a doporuceni kam s tim zajet. Diky

Zrovna mi mechanik v Polsku diagnostikoval načlý dvouhmoťák a v té souvislosti mi zmínil, že v tomhle Mondeu jsou dva různe druhy d.setrvačníku. Jaký, to jde prý poznat až po rozebrání auta nebo ve fordu podle vin. Že pokud bych měl už předem nějaký koupený, můžu koupit špatný a ten pak bude vibrovat. Nemohlo by to u tebe být tím? Už jsi našel, v čem byl problém?
Martinoid
Junior
Junior

Příspěvekod _tomik » úte pro 22, 2015 18:47,0

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na Vánoční dárek, kterým mě můj mazlík asi chce obohatit...ten rádoby vtipný úvod je, aby mě před svátky už úplně nemrdlo :roll: Můj problém popíšu zeširoka takhle. V září letošního roku se mi stala taková věc. Z ničeho nic mi začal blbnout spojkový pedál, občas váznul, zůstával sešlápnutý. Ihned mě polil horký pot. Takhle to třeba udělalo 2x za týden až mě jednou napadlo :roll: a prostříkal jsem WD čep, na který je pedál nasazen. To bylo přesně 13.9.2015 letos. Od té doby pedál neváznul, vše bylo ok a já si myslel, že to bylo tím jelikož 3 měsíce+ do teď je myslím dostatečná doba na projevení! Dnes, opět z ničeho pedál význul. Říkám si zase promažu, jenže já když dojel domů tak mě polil pot č. 2. Od motoru šel pískot :| na volnoběh. Když jsem sešlápl spojkový pedál, tak nic, když jsem pustil zase pískot. Při opakovaní občas pískot občas nic, občas pedál visel. To mě poněkud znejistělo a pustil jsem se do prostřiku čepu. Nasedl do auta, nastartoval a slyším pískot. Následný rozjezd v pořádku, žádné hučení při 2st. bylo po pískotu. Asi po 500 metrech však spojkový pedál zase zůstal viset a nešlo nic dělat jen dojet ke krajnici. V tu chvíli mi šlo i blbě vyřadit z 2st. to však pak polevilo. Spojkový pedál jsem pak musel rukou vztáhnout zpět. :( V tu chvíli jsem už opravdu byl nadně a odhodlal jsem se jet tak akorát domů. Z tu krátkou (500m) dobu však auto fungovalo naprosto ok, řazení, spojkový pedál nic. Znovu jsem dostal odvahu a vyrazil na výlet. Po cca. 1km jsem ještě WD prostříkl další čep, který je u spojkového pedálu nad pružinou. Pak jsem jel a jel a najel asi 30 km a vůbec nic :evil: žádný pískot, pedál nevisel, řazení ok prostě vůbec nic. Zařadit jsem zkusil všechny stupně. Teď babo raď. Může na to mít nějaký vliv spojkový pedál, myslím tím na ten pískot? Může to být počáteční problém s ložiskem? Může to být "jen", že pedál resp. čepy vázly, tím vázl celý pedál a tím to mohlo dělat i bordel u spojky? (pískot že to nebylo pořádně přitlačený tím jak to předtím viselo rozpojený :idea: ) Když s tím teď někam přijedu tak mi nikdo nic neřekne, auto jede, nepíská, spojka IMHO zabírá tak jak má...prosím a děkuji za názor. T.

btw.: Auto má najeto cca. 113 tis. z toho je cca. 15 tis. našich...auto kupované v CZ jako CZ.

edit.: dohledal jsem, že by to mohl dělat spojkový válec. Otázka. Kolik je tam spojkových válců? Je to hned to nad pedálem? A je to napojené na brzdovku (nekamenovat) jak jsem se dočetl na netu nebo je to samostatný okruh?

edit. č. 2: koukám, že si tu budu dopisovat sám :D škoda...jinak auto včera jelo naprosto v pohodě. Je možné, že by mohlo pomoci jen odvzdušnění spojky resp. výměna brzdové kapaliny (je mi jasný, že se to musí zkusit, já jen jestli to nejde rovnou 100% vyloučit...)? Přes svátky nebyl čas to pořádně řešit, do práce se nikomu moc nechce. 23.12. jsem jen ze zvědavosti zajel do Ford Homolka v ÚL. Jel jsem tam jen ze zvědavosti, jelikož už mám jednu negativní zkušenost. Pán mě utvrdil, že tam tedy rozhodně nepůjdu. Nevadilo mu říct, že to jednou dělali a vyměnili skoro půl auta než na to přišli. Začal taky dvou-hmotou, že to dělá na 1.6, že vibruje a tím se zavzdušňuje spojka.. Do takovéhle hokus-pokus opravy v rádoby originálním shopu se mi nechce. Prostě jim hned pro začátek nevěřim a to není dobře. Nebyl schopen mi ani říct co hl. spojkový nebo jiný válec stojí atp. Na prostřik spojkového mechanizmu se taky tvářil, že jsem úplnej *****, a že všechno hned musí být rozbitý, aby to mohli oni pak opravit..rozuměj vyměnit. :?
Ford Mondeo kombi 2.2 TDCI, 129 kW, Titanium X, r.v. 11/2009, Dark Panther
_tomik
Junior
Junior

Příspěvekod adam.sova » pon kvě 02, 2016 22:32,0

mirekperrka píše:
Joest píše:
Zdravim vsechny. Resim takovy problem: Po vymene dvouhmotaku (nechal jsem tam dat LUK - dvouhmotak, spojka, lozisko) mam takovy problem ze na volnobeh pri pomalem pridani plynu se auto pri cca 1400 otackach rozvibruje. A dela to se seslaplym spojkovym pedalem i s neseslaplym. Pred vymenou to nevibrovalo (jen rachtal dvouhmotak). Vymenu dvouhmotaku a spojky jsem teda reklamoval u garazisty ktery to menil. On tam hodil jiny dvouhmotak a spojku a vibrace se projevuji porad. Tudiz usoudil ze vibrace nebudou zpusobene dvouhmotakem+spojkou ale bude to neco z motoru. Coz mi pripadalo divne protoze se starym dvouhmotakem a spojkou to nevibrovalo. Nacez mi vysvetlil ze to bylo tim ze stary rachtajici dvouhmotak mel vule a tudiz se vibrace z motoru nekde ztratila. Novy dvouhmotak uz vule nema (protoze je novy) a proto to vibruje. A domniva se ze to bude nejaka vyvazovaci hridel, nebo snad ze rozvody nebo neco podobneho. A prej to nemam resit protoze to nevibruje az tak moc.
No a ja ted resim co s autem - budu muzu jet do ofiko servisu v Brne, nebo to neresit a nebo sehnat nekoho kdo rozumi fordum a uz se s tim setkal. Ale predtim by me zajimal vas nazor co si o tom myslite. A popripade vase rada a doporuceni kam s tim zajet. Diky

Čau, řeším něco obdobného se svým mondeem a uvítal bych nějaký info s tím, že zas můžu poskytnout svoje informace, tak až budeš nějak na příjmu, tak mi sem případně hoď kontakt na sebe pokud to ještě chceš řešit, skype, mobil, jak budeš chtít, zavolám a hodíme řeč = rychlejší komuniké než na fóru :wink:.

(PS: napsal bych do PM, ovšem to hází jakousi podivnou syntax chybu v PHP (tak to neberte jako spam) :evil:
zatim cuzz

Moc ti nepomuzu, vibruje to uz dva roky a nejakych 30000km, vyreklamovat u garaznika se mi to nepodarilo, ve Fordu mi rekli ze je to tim ze to je LUK. Original by prej vibroval min ale je to jeste prej v norme. Tim ze to vibruje okolo 1500ot. to prej nemam resit protoze tam nejsou obvykle provozni otacky. Jestli jsi z okoli Brna tak ti to muzu predvest. No aspon me muze uklidonovat ze me to i s praci stalo 17000kc a ne 36000 jak chteli ve Fordu takze to muzu vymenit jeste jednou a jsem na cene originalu :)

Cau, zda se, ze mi nejde Ti poslat SZ - chtel jsem poprosit o zpravu, jak se to vse nakonec vyvinulo a zda se nakonec povedlo diagnostikovat kde vznikla "garaznikova chyba", vznikla-li vubec?

Predem diky,
A.
adam.sova
Junior
Junior

Příspěvekod Tasovicka vydra » ned čer 26, 2016 13:16,0

Ahoj, mohl by mi někdo, prosím, poradit od jakého výrobce mám nejraději vzít spojkovou sadu (2,2 129kW, r.v. 2010)?
Zda od LUK nebo Motorcraft nebo jiný výrobce. Či je to jedno?
Předem děkuji za odpověď.
Standa
Tasovicka vydra
Junior
Junior

Příspěvekod mot3020 » pát lis 25, 2016 14:51,0

Ahoj, potřebuji poradit jak na výměnu hlavního spojkového válce na Ford Mondeo MK IV, motor 1.8 TDCI, 92kw. Spojkový pedál se propadnul, spojka v neprokluzuje, z hlavního válce je slyšet vzduch při prošlápnutí, kapaliny je dostatek. Je nutné vymontovat palubní desku? Zavazí mi tam pro vytažení celého pedálu a válce ta výztuha (trubka) která vede pod palubní deskou přes celé auto... Nezná někdo postup výměny spojk. válce?
mot3020
Junior
Junior

Příspěvekod pecuch » čtv pro 06, 2018 19:26,0

Ahoj, trochu oživím téma. Mám Mondeo 1.6 TDCi, 2012, najeto 215 tis., koupeno se 145 tis. Od firmy, první majitel, km sedí. Před týdnem jsem začal slýchat zvuk při vyšlápnutí spojky. Asi to bude ložisko. Zatím se nic neděje, jen to hučí, spojka zabírá stejně. Vím, že to ní budu muset zaivestovat, popravdě jsem to čekal dřív a divím se že to vydrželo tolik. Když se to bude rozdělávat, chce to asi udělat komplet. Tuší někdo, kolik to může stát na 1.6 TDCi? Zeptám se v autorizáku i u pana Pavlíčka v Brně, kam to vozím na olej. Díky za reakce. Radek
CMC
Mondeo kombi, 1.6 TDCi 85kW, 2012, Winner, White Frozen
pecuch
Junior
Junior

Předchozí

Zpět na Mondeo MK IV - Převodovka, spojka