Dojezd do sucha - došel benzin/nafta

Dojezd do sucha - došel benzin/nafta

Příspěvekod Malcolm » ned čer 14, 2015 22:15,0

Při cestě jsme se v autě zakecali a po sjezdu z dálnice nebyla dlouho čerpačka. Dojezd ukazoval ještě 23 km, když motor ztratil tah, řízení ztuhlo a motor postupně vysadil. Ujet dalších 300 m, tak jsme dojeli až do nejbližší čerpací stanice. Takže celkem smůla. Do PETky jsme načerpali 1,5 l benzinu, nalili do nádrže, asi 10x zkoušeli startovat a nic. Poučení č. 1: K NASTARTOVÁNÍ JE POTŘEBA ALESPOŇ 10 LITRŮ. Tak jsme na benzince koupili kanystr, nalili do nádrže 10 l benzinu a motor hned chytil. Jenže zůstala svítit kontrolka závada motoru. Zkoušel jsem zastavit, vypnout motor a znovu nastartovat, ale kontrolka pořád svítila. Dojel jsem domů a nechal auto přes noc vychladnout. Ráno už se kontrolka nerozsvítila a vše se zdálo ok. Jenže dnes při jízdě po dálnici na tempomat se rozvítil nápis DIESEL FILTER OVERLOAD, což je dost zvláštní vzhledem k tomu, že mám benzinový motor :) Taky se mi zdá, že motor ve velkých rychlostech ztratil tah - např. na dálnici po sešlápnutí plynu auto nepřekročí 120 km/h - otáčky se mi zdá, že i přelezou přes 3000, ale jenom občas. Na zahraničních webech jsem našel případy, kdy to majiteli vyhodilo postupně až pět podobných chybových hlášení, které stačilo ignorovat. Ale pak tam zase byli majitelé dieselů, kterým to opravdu oddělalo filtr pevných částic/palivový filtr. A vedlejším důsledkem toho problému jim auto omezilo otáčky do 3000 (což se možná stalo teď mně). Nemáte někdo zkušenosti, co s tím? Příp. hrozí benzinovému motoru nějaké poškození, když dojede až do sucha a pak se několikrát téměř na sucho zkouší startovat? Ani nevím, jestli má moje benzinové Mondeo palivový filtr (při velké servisní prohlídce mi bylo řečeno, že nemá). To pak jde ten bordel ze dna nádrže přímo do motoru?

Edit 2017: Nakonec mi za 1 000 Kč vyresetovali chyby před diagnostiku a jezdí se vesele dál.
Mondeo MK IV, 2.0 SCTi EcoBoost, 149 kW, AT6 Powershift, Enterprise, 2010, Liftback
Malcolm
Junior
Junior

Zpět na Nové Mondeo (2007 - ....) - jen co se nehodí do ostatních témat !!!