Klepání plastů v motorovém prostoru

Klepání plastů v motorovém prostoru

Příspěvekod nitro717 » pon zář 03, 2012 11:29,0

Mám najeto na mondeu MK IV zakoupeném 2012 ve výbave Enterprise 1,6 ECB cca 20 000 KM. V poslední době po již provedené servisní prohlídce v autorizovaném servise se mi při cca 130 km/hod (podle síly protivětru a jízních podmínkách) ozývá hlučné klepání z motoru - vypadá to na plasty. Dříve (před prohlídkou) se to neozývalo. Zajel jsem tedy opět do servisu a auto bylo prohlédnuto bez zjištění možných příčit klepání. Jen byly uvolněné a dvě chyběly - plastové matky, které drží plastové podběhy předních kol ke karoserii. Doplnili chybející matky podběhů a utáhli. Hluk a intenzita vymizela, ale po 500 km opět k vybracím dochází pri cca 130-140 Km/hod. A matky se mi stále povolují - tak si je občas dotahuji sám. Míním, že se jedná o nějaké vibrace plastů neb jakmile se hluk ozve namá to vliv ani na spotřebu ani na otáčky motoru. Máte někdo podobné zkušenosti s tímto hlukem z motoru? Před další návštěvou servisu bych případně rád získal nějaké info d někoho, kdo se s tím také již setkal. :( Děkuji.
Naposledy upravil nitro717 dne stř zář 05, 2012 6:35,0, celkově upraveno 1
Mondeo kombi,r.v.2011 (1.6)Ecoboost
nitro717
Junior
Junior

Re: Klepání plastů v motorovém prostoru

Příspěvekod Petr K. » pon zář 03, 2012 15:07,0

Ahoj....ja mam najeto ani ne 6tis. a dela me presne to same, ale vypada to na mechanickou zavadu, me vsechny plasty vsude drzi.....ale dela to na dalnici po par kilacich...najedu treba 5 Km po dalnici a najednou to zacne delat....jak kdyby se zahraly loziska nebo neco podobnyho....ale lozisko to neni, to by hucelo furt......jedu treba 160....pak zpomaluju na 140 a zacne to hucet jako krava.....ale pak to hned prestane.....nechapu co to je
Petr K.
**
**

Příspěvekod nitro717 » stř zář 05, 2012 6:54,0

Petře, jaký máš model/ výbavu? Já mám Enterprise a mám podezření, že jak je u tohoto modelu přisvěcování do zatáček - u levého předního kola v předu nějaké táhlo (připadá mi to, že je to ten spínač přisvěcování do zatáček, snímající natočení kola) tak je tam v podběhu takové plastové "ucho", které je volně a je možno, že v určitých případech se rozkmitá a naráží do závěsu kola. Jakmile budu mít trošku času se objednat a strávit "nějaký ten" čas v servise, nechám to opět prohlédnout. Zdá se mi, že je na závěsu kola lak trošku otřený, možná právě tím vibrujícím plastem. No zatím je to pro mne záhada.
Nikdo víc asi obdobné problémy s tímto občasným hlukem nemá, nebo není s tím na fóru. Já to tedy vidím na ty plasty (než na mechanické části) neb vibrace a s nimi spojený hluk se výrazně snížili po doplnění plastových matic a dotažení plastů. Ale může to být jen sekunární příčina, kdy něco v motoru vybruje a tím se rozkmitají i ty plasty a uvolňují se mi matky podběhů. No uvidíme, zda se někdo nepřidá s nějakou zkušeností??
Každopádně díky za Info. Pavel
nitro717
Junior
Junior

Příspěvekod Petr K. » stř zář 05, 2012 9:03,0

Ahoj

ja mam Titana bez prisvecovani......ale jak rikam, prijde me,ze to zacne delat az po par kilacich.....treba prvnich 5 Km na dalnici to nedela....jedu 130-200 Km/h a nedela to.......no a pak to zacne.....jen treba na moment ale huci to jako krava....nevim,myslel jsem, ze to budou taky nejaky plasty, ale vsude me vsechno drzi, zadny srouby nikde nejsou upadany nic.....tak nevim, dela to i kdyz vyradim na neutral, i kdyz zkusim pribrzdit v dobe kdy to huci.....covece nevim ale je to hodne mechanicky zvuk. Nedavno jsem jel z Liberce do Pribramy a na dalnici me uz prislo,jak kdyby to auto zacalo malinko vibrovat.......mam najeto ani ne 6 tis.....a samej problem (samovybijeni,tadyto huceni)....motor super,mista a pohodlnosti taky dosti....ale vypada to, ze me to auto na lince v Genku delali asi 90ti lety baby.....
Petr K.
**
**

Příspěvekod Petr K. » pon říj 15, 2012 8:43,0

Tak zahada mozna nalezena.....Vypada to na klapku u chladice. Jsou tam aktivni klapky ktery jsou bud zavreny nnebo otevreny vzhledem k teplote oleje a chladicky....no a vypada to,ze jedna klapka ma hodne velkou vuly a vibruje pri vetsi rychlosti
Petr K.
**
**

Zpět na Nové Mondeo (2007 - ....) - jen co se nehodí do ostatních témat !!!