Ford Focus C-MAX - praskliny na gumovém elementu

Ford Focus C-MAX - praskliny na gumovém elementu

Příspěvekod xmoravej » ned srp 17, 2014 21:55,0

Zdravím,
cestou z dovolené ztratil náš Ford Focus C-MAX (TDCI 1.6, Duratorq) na dálnici najednou tah, na panelu se rozsvítila kontrolka EPS s hláškou o poruše EPS a za autem za začalo značně kouřit (tmavý kouř). V odstavném pruhu jsem kouknul na motor a objevil 3 praskliny na takovém gumovém elementu - viz https://imageshack.com/i/p95vKIOkp. Nejsem odborník na auta, takže netuším jakou funkci ten element plní. Podle průměru a toho, že z toho neunikala žádná kapalina jsem to nejprve odhadl na odtah spalin, ale tam bych neočekával gumové části. Také mě napadlo chlazení motoru, ale jak jsem již řekl, nic z toho neteklo a teplota motoru byla naprosto v normálu.

Závadu jsem na místě opravil pomocí pásky a pásku stáhl na pevno provazem, abych zajistil co nejlepší těsnost a pevnost. Po nastartování a pár ujetých metrech kontrolka EPS zhasla a žádnou poruchu systém již nehlásil. Oprava bez problémů vydržela cca 400km na dojezd domů.

Může mi prosím někdo znalý říci, jak se onen element jmenuje a k čemu přesně slouží to potrubí na které je připojen? Jednak bych si rád ten element vyměnil/nechal vyměnit a hlavně zjistil proč se auto chovalo tak jak se chovalo (ztráta tahu a tmavý kouř). Děkuji.
Honza
Ford Focus C-MAX 1.6 Duratorq TDCI G8DA, 2004
xmoravej
Junior
Junior

Zpět na S-Max, Galaxy, ostatní Fordy ...