S-Max 2,5T - AAA Auto

S-Max 2,5T - AAA Auto

Příspěvekod Lachtan » pát led 17, 2014 0:09,0

Nazdar forďáci.
Benzínového S-Maxe mám vybraného jako nové přibližovadlo pro rodinu. Cenový strop mám 250t. Dá se sehnat slušný za ty peníze? Pokud o něče víte, tak dejte vědět. Nejvíc by se mi právě zamlouvala verze 2,5T.
V AAAáčkách mají toto http://www.aaaauto.cz/cz/ford-s-max/car ... 0&body=MPV Byl jsem se na něho u nás poptat. Stojí prý v Pardubicích a čeká na opravu turba. V systému mají uvedeno, vynechává turbo. Přijde mi to, že na deklarované kilometry to je vcelku velká závada. Měl jsem za to, že tyto motory od Volva jsou držáky. Nebo má skutečně najeto mnohem víc? Nebo byli předchozí majitelé týrači turb a tohle úspěšně utýrali? Co na to říkáte? Takovému se obloukem vyhnout a zapomenout, nebo po opravě ho proklepnout?
A proč hledám nové přibližovadlo? Protože brzy přibude třetí špunt a s tím spojená potřeba třetí sedačky a větší přepravní kapacity. Trošku mimo, vejdou se tři dětské sedačky do Mondea III ( MKIV)? Momentálně máme Toyotu Camry. Už je to babička. V březnu bude mít 21roků a nyní najeto 212t. Teda pokud byl údaj o kilometrech při koupi pravdivý. Camrynu máme od roku 2000 a najeli jsme na ni cca 114t km. Takže za rok necelých 9t km. Z toho vyplývá jasná volba pro benzínovou variantu nového vozu. Dalším důvodem je vyšší pasivní bezpečnost novějšího, a že v Camry je uprostřed na zadní sedačce pouze 2-bodový pás. Se spolehlivostí Camry jsem nadmíru spokojen a za tu dobu ke mě přirostla, tak si ji nechám. Taková auta se dnes už bohužel nedělají.
Mimochodem, Camry má šířku v nejužším místě na zadních sedačkách cca 140cm. Měřeno někde nad sedákem mezi loketními opěrkami. Podobné měření jsem udělal i zmíněného Mondea a překvapilo mě, že jsem naměřil 133cm. Může někdo změřit i S-Maxe?
Snad jste to přečetli celé a budete schopni mi podat nějaké info.
Lachtan
Junior
Junior

Re: S-Max 2,5T - AAA Auto

Příspěvekod Jenyk » ned led 19, 2014 11:43,0

Přijde mi, že na leštěnku máš malej rozpočet: http://suchen.mobile.de/auto/search.htm ... itCountry=. Ne že by se nedal najít, ale bude to chtít trochu práce a času.
CMC604
Mondeo Titanium Kombi, Duratec 2,5 V6 125 kW,Durashift 5-Tronic, 2005
Cadillac Eldorado Convertible, V8 8,2 190 HP SAE, 1975
Cadillac Sixty Special, V8 4,9 200 HP, 1993
Jenyk

Zpět na S-Max, Galaxy, ostatní Fordy ...