S-max 1.8.tdci 92kw hlučnější provoz, spotřeba paliva

S-max 1.8.tdci 92kw hlučnější provoz, spotřeba paliva

Příspěvekod patrick hort » úte led 08, 2013 13:43,0

Zdravím vás všechny

Jsem tu nový a pročetl jsem snad vše o 1.8 tdci lynks 92 kw. mám asi půl roku ford s- max s tímto motorem. a koupil jsem ho jetého se 150 tis km. mám teď 179 tis a trápí mě několik věcí. :D
za prvé spotřeba.. četl jsem x příspěvků jak se dá ujet přes tisíc kilometrů na nádrž a já i když jedu jak jogín najedu tak max 950a to mi ukazuje palubák průměr tak 5.2 realita je tak 8l měřím vždy dle plné nádrže.. Motor když je nastartovaný má normální zvuk vše šlape jak má tak nevím odkud bych měl začít hledat. nechal jsem dělat rozvody a vodní pumpu a ve fordu si udělal diag. nic nenašli. s olejem vždy měním vzduch filtr a ob jednu výměnu palivový.. při podzimní údržbe jsem měl venku i váhu vzduchu tak jsem ji vyčistil ale vše beze změny.

a druhá věc je hluk v kabině. po nastartování je vše ok. motor jde jak má ale při záběru v jakýchkoli otáčkách mi přijde, že se vibrace od motoru a převodovky přenáší na karoserii takže i při 2000 ot vevnitř drnčí. sice ne moc ale při dlouhých jízdách je to otravné měl jsem půjčený 2.0 tdci s -max a to bylo úplně něco jiného. je to od silentbloků motoru a převodovky? měnil jsem po koupi levou poloosu kde byl úplně k.o. vnitřní homokinetický kloub. a ještě navíc si myslím že je načlé ložisko pravého předního kola. zde si ale myslím, že odtud ty vibrace jít nemohou. při vyřazení je to o dost lepší.

a poslední otázka:. pokud hledám díly třeba uložení motoru.. jsou stejné třeba silentbloky motoru s galaxy, se stejným motorem?

díky předem za rady.. je to můj první ford a po alfě 156 ho asi miluju..:DDD
ford s-max 1.8tdci 92kw
patrick hort
Junior
Junior

Zpět na S-Max, Galaxy, ostatní Fordy ...