Zajizdeni noveho auta - TDDI

... co se jinam nehodi

Zajizdeni noveho auta - TDDI

Příspěvekod happy_cz » sob kvě 21, 2005 23:17,0

Caues,

poridili jsme si noveho Focuse 1.8 TDDI a trosku mi chybi info, jak to spravne zajet. Prodejce prohlasil nehonit a nechodit nad 3000 otacek (tj. na 5tku do 130 km/h) do 2000 km, v manualu pisou jen nejezdit prilis rychle do 1500 km . :roll: To skutecne neni potreba dodrzovat nic extra ?

Jak je to se spotrebou v rezimu zajizdeni ? Bude vetsi a spise se bude snizovat, nebo to zustane stejne ?

Diky za pomoc

BTW To je nejaky pravidlo, ze napr. do sekce Focus motor muze psat jen moderator :shock:
happy_cz
*
*

Příspěvekod deflepp » ned kvě 22, 2005 20:20,0

Ahoj, rozumným zajížděním se spotřeba snižuje. Rozumným znamená asi tolik, že než se motor ohřeje tak ho držet v nižších otáčkách a později jezdit ve vyšších (ale to se týká i normální jízdy). Rozhodně nejezdit s motorem jako závodník, ani jako "důchodce" (doufám, že se tím nikoho nedotknu-jedná se o způsob jízdy převážně u starších lidí), prostě využívat celého spektra otáček (ze začátku tedy jenom do cca 3000ot a později víc). Na zajetí motoru dost záleží, protože ho můžeš mít pak letargickej a přitom s vysokou spotřebouoleje a paliva a nebo ochotně se vytáčející bez přehnaně vysoké spotřeby. Doba zajíždění 1500 nebo 2000 je skoro to samé. Pokud budeš zajíždět auto po městě a na krátkých trasách, tak to bude asi trvat jinak dlouho než při dlouhých cestách. Ze začátku se doporučuje nejezdit taky plně naloženým autem (natož za nim tahat obytný přívěs :wink: )
Protože máš turbo, tak by se poslední část jízdy (snad pár stovek metrů) neměla jet střelba a hned vypnout motor z vysokých otáček (turbo totiž bude dobíhat bez promazání). O jízdě s turbodieselem si toho hodně přečti v sekcích Focus-motor a hlavně Mondeo-motor.
Základním pravidlem fóra kvůli jeho přehlednosti, že příspěvky do všech témat zakládají pouze moderátoři, každý uživatel si musí nastavit podpis a nemělo by se používat hodně vkládaných volných řádků. O tom všem ses ale měl dočíst v pravidlech, když ses registroval http://forum.fordclubs.org/viewtopic.ph ... 359d371928.
Takže vítej mezi námi, dodržuj pravidla a bud happy ze svého auta.
CMC 002 + CFC 020
VW Golf Variant 2.0TDI Highline 11/2014 + VW Polo 1.2TSI Comfortline 10/2008
(dříve Ford Mondeo 1.8 16V Festival, 05/1999, hatchback resp. Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 05/1993, sedan)
deflepp

Zajíždění nového auta - TDDI

Příspěvekod Růžička » pon kvě 23, 2005 6:13,0

Netušil jsem, že se motory 1.8 TDdi ještě montují :?: (přestože já jsem s ním naprosto spokojen).
Jarda CFC 125
Ford Focus 1.8TDdi kombi Trend (90k), 5/2001
Růžička

Re: Zajíždění nového auta - TDDI

Příspěvekod happy_cz » pon kvě 23, 2005 22:05,0

Růžička píše:Netušil jsem, že se motory 1.8 TDdi ještě montují :?: (přestože já jsem s ním naprosto spokojen).

Montují se, s motorem spokojenost, zajíždím to zhruba podle výše uvedeného, jak to momentálně jde ...
CFC 207
Ford Focus 1.8 TDDi (90k) Comfort, r.v. 2004, Combi
happy_cz
*
*

Zpět na Focus - Ostatní