Rady pri nakupu Focuse

... co se jinam nehodi

Koupit nebo nekoupit C-max 2005 LPG 2.OI Duratec HE?

Příspěvekod mickielli15 » čtv led 21, 2010 15:59,0

Ahojte. Chtěl bych poradit s nákupem auta.
Je to 2005 C-max, 2.0 107kw, LPG, dovoz Německo. Mám ověřenou servisku v Německu, najeto 164000km. Byl jsem se na něj podívat, zvenčí super (všechny spáry karoserie, celkově zachovalý), zevnitř super (pedály, plasty, látky, zespodu super (výfuk, nápravy, motor není ani trochu vlhký atd...). Auto bylo 3 týdny po koupi předěláno na plyn. A byla na něm oprava motoru (výměna ventilů a jejich sedel), což souviselo buď s plynem nebo se svíčkami. Olej a svíčky nové, hlava dole, ventily a sedla vyměněny, hlava zpět :-).
Celkově se mi líbí, kilometry nelžou a navíc je tu ta pohádka o hodně starém pánovi, který s tím jezdil. Toho pána jsem i dohledal a je to 84-letý šachista s malého městečka. Jezdil na turnaje po Německu, tak najezdil 40000 ročně.

Chci se zeptat na dvě věci. Motor běží v klidu na neutrál i vytočený. Když ho ale zastavím na neutrál na 2100ot. a držím ho tam, začne vibrovat. Cítím to ve volantu a trochu v sedačce. Chci se zeptat čím by to mohlo být. Hledáním jsem zjistil, že by to mohlo být jedním z silentbloků motoru, nebo taky dvouhmotovým setrvačníkem. Napadá vás ještě něco? Za všechny postřeh děkuju.
Druhá věc je, zda tady není někdo z okolí Karlových Varů, kdo se v tom trochu vyzná a byl by ochoten za nějakou úplatu se na něj podívat a říci názor. Za to bych byl velmi vděčný. Všem děkuju za reakce a mějte se pěkně.
a odkaz na to auto je tady:
http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/oso ... ax/7785942[url][/url]
mickielli15
Junior
Junior

Re: Rady pri nakupu Focuse

Příspěvekod mirra99 » ned pro 23, 2012 20:26,0

Zdravim jsem tu nový a v tomto příspěvku jsem se nedočetl žádnou přímou odpověď na dotaz na co si dát pozor při koupi fokuse. Chci 1,6 kombi rok 2000. Má najeto 147k km. Můžete mi tu někdo stručně a výstižně napsat na co si dat pozor. Přímo na jaké části auta motoru? Měl jsem možnost se svézt jen v 1,8 dislu a to ještě v nic moc stavu. Budu vám za každou odpověd moc vděčný. Jinak pěkné svátky
mirra99
Junior
Junior

Re: Rady pri nakupu Focuse

Příspěvekod DR » ned pro 23, 2012 20:46,0

mirra99: inu, nákup auta a vše s tím spojené se řeší v tématu "Chci koupit Focus. Jaký?" viewtopic.php?f=11&t=1260&p=97170#p97170

Jinak obecně si u 12 let starého auta už musíš dát pozor na všechno, když tomu nerozumíš, tak si s sebou vezmi někoho, kdo tomu rozumí, ideálně nějakého mechanika, který fordy opravuje. A opět obecně, 12 let stará kára v téhle kategorii, pokud jezdí a nic z ní neodpadává, tak je v "dobrém stavu" - s velmi lehkou nasdázkou. Hlavní problém bude, že to auto asi nemá najeto jen 147tkm, ale spíš aspoň 2x tolik a s bůhvíjakým servisem. Moje rada - zkus koupit něco přímo od majitele, ne přes bazar, a neřeš, jestli 5000 tisíc připlatíš, nebo ušetříš, hledej udržované auto s doloženou servisní historií. A jak už jsem psal jinde "...240 tisíc km. To je přesně ta hranice, kdy už se na tom autě postupně začne srát úplně všechno, motorem počínaje a centrálním zamykáním konče. Takové auto má (s velkou dávkou tolerance) smysl pro někoho, kdo najede tak 10 tkm za rok a hodlá to za 3 roky prodat. Pak je jistá (i tak nevelká) šance, že na servisu nevykrvácí".

Takže si taky zvaž, kolik chceš s tím autem celkem najezdit a jak dlouho si ho chceš nechat.
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Předchozí

Zpět na Focus - Ostatní