LPG - všechny systémy - zkušenosti, názory

Re: LPG - všechny systémy - zkušenosti, názory

Příspěvekod Miškin » stř srp 20, 2014 22:14,0

Ahoj Forďáci,mám menší problém.Koupil sem si před měsícem svoje první auto - krásné Mondeo 2.0 16v 107kw z roku 2003.Jezdí krásně,jen mi přijde,že motor jede tak na max 60% výkonu,co by měl mít a navíc svítí kontrolka motoru.Je to hlavně na plyn,na benzín je to trochu lepší,ale stejně ...2litr jezdí jinak a i celková charakteristika motoru je zvláštní. Auto sice krásně startuje,otáčky drží taky ukázově,ale prostě netáhne.Po rovině to ještě jde,ale do kopce se táhnu max. tak 70-75km/h a navíc mi přijde,že motor v tahu nechce přejít přes 4 tisíce (na plyn).Když ho třeba na 2. trochu vytočím,tak zhruba okolo 4,5 tis se ozve klepání,jako kdyby klepaly ventily.Celkově je takový velmi "gumový",ale má dobrou spotřebu,na plyn tak 8-10 litrů.Nevíte někdo,čím by to mohlo být? Diagnostika neobjevila nic špatného.
Miškin
Junior
Junior

Příspěvekod DR » čtv srp 21, 2014 14:44,0

Miškin: kontrolka motoru nesvítí bez příčiny a pořádná diagnostika (fordí IDS nebo WDS) chyby najde. Tím začni. Když se to po opravě kontrolky motoru nezlepší, tak bych se zaměřil na sání, výfuk, kompresní tlaky a zapalování.
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Miškin » čtv srp 21, 2014 23:26,0

Diagnostiku už mi dělali ve 3 servisech,z toho byl jeden originál Ford,nezjistili nic a opravovat auto stylem: Zkusíme vyměnit obě lambda-sondy (skoro 7 tis.) a uvidíme se mi zrovna nechce.tlak ve válcích je ok,a Adaptace taky ok,podle mě má auto prostě nečeho málo,buď je to palivo nebo vzduch,tak mi to přijde.Taky jsem ještě slyšel,že by to mohlo být třeba jenom vadným čidlem a následnou chybou řídící jednotky.Myslíte,že je to možné? nebo co bych měl udělat?
Miškin
Junior
Junior

Příspěvekod DR » pát srp 22, 2014 8:42,0

Miškin: jak už jsem psal, dokud nevyřešíš tu kontrolku motoru, nemá smysl dumat nad čímkoliv jiným. A znovu opakuju, pořádná diagnostika to najde, pro úplnost dodávám, že k to mu je potřeba i člověk, který ji umí používat a ví, co které hodnoty znamenají. Jestli v autorizáku (a nebo j se jmenovat, od toho to fórum máme) nejsou schopní příčinu svícení kontrolky najít, tak jsou to fušeři a zkus lepší servis (lepší neznamená známější).

Jinak ta kontrolka může svítit asi z milionu příčin, od vadného plováku v nádrži až po např. EGR ventil, to je fakt potřeba zjistit, bez toho se nepohneš.

A ještě poznámka, všechny testy bys měl dělat jen na benzín, abys vyloučil souvislost s LPG - a pak ve finále nezjistil, že ti tam jen šlo málo plynu. Mohla by být příčinou i prasácká přestavba na LPG, po netu těžko radit, když o tom autě nic nevíme.
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Jura1248 » čtv zář 11, 2014 10:55,0

Seřízení LPG. Mám ve svém autě LPG Lovato. Jeden rok. Teď jsem tady řešil, že mám v pr...volnoběžný ventil a IMRC. Auto nejelo, v otáčkách cukalo, ráno po nastartování se to hádalo a nereagovalo na plynový pedál.za jízdy mezi 3000 a 4000 ot.bylo úplně mrtvé. No, našetřil jsem a jel jsem do Charouze a kupodivu...auto v super kondici, žádné chybové hlášení. Plyn, ač byl několikrát seřizován, rozhodil ve finále i hlavní řídící jednotku. Pán v servise mě ukazoval přímo na počítači co to dělá. Hodil tam základní nastavení a vida, auto jede jako z praku. Na plyn jsem teď týden nejezdil, pokud to i teď seřídí blbě, už tam v životě nepojedu. Neznáte někoho v okolí Hradce Pardubic nebo Poděbrad? Díky. Ještě poznámka....mám instalaci, že od vstřikovačů vede ještě cca 10-12 cm hadička do sání, prý je možné, že to střiky neutáhnou a měly by býc co nejblíže. Má někdo zkušenost? popřípadě foto? :( :cry: :|
Mondeo 2003 2,5 V6
Jura1248
Junior
Junior

Re: Primy vstrik

Příspěvekod emilo » stř úno 04, 2015 12:40,0

tiez som sa o tom informoval, Mondeo sa dá prerobiť ale iba Mondeo IV a to 2011-2013 rok výroby, 1,6L 118kW a motor JTBB a to v kvapalnej fáze cez pôvodné benzínové vstrekovače (PRINS). alebo Mondeo III 1,8L 96kW, motor CFBA pomocou prívstrekového systému. inak to smrdí prúserom - pýtal som sa na to normalne v servise All4Car - kedze pises po cesky mozem ta upokojit ze tato firma montuje LPG aj v cechách. ja som ich tiez kontaktoval ohľadom chyby na mojom forde a s riesenim som bol max spokojny. skus aj ty montuju tam aj priame vstrekovania posielam ti link na clanok ak by si potreboval viac info http://www.autolpg.sk/montujeme-aj-vstrekovanie-do-tsi-a-fsi-motorov/

Ales píše:
ToM píše:Pro zacatek by me zajimalo, jestli nekdo mate v Mondeu primy vsrtrik LPG?

Primy vstrik kapalneho LPG je vysadou Holandska. Udajne stoupne vykon motoru o 5-10 %.
U nas se absolutne nedoporucuje pro spatnou kvalitu LPG => zanesene trysky i po pruchodu filtrem.
Informaci jsem ziskal od cloveka, ktery mi provadel montaz LPG.
Takze bych to asi nebral.

Primy vstrik plyneho LPG se provadi bezne i u nas hlavne u Skodovek (Octavia, Fabia). Vykon motoru pri teto montazi je prakticky stejny jako u benzinu. Montaz je drazsi asi o 7 000,- Kc. Jinak je nutny zasah do motoru (vrtani pro trysky).
Takze bych to asi bral, ale mam klasiku.
emilo
Junior
Junior

Příspěvekod Eliska3 » ned úno 28, 2016 22:36,0

auto na lpg je super vec, manzel ho ma a je velice spokojeny, usetrili jsme dost penez a tim padem jsme mohli jet na dovcu :)
Eliska3
Junior
Junior

Re:

Příspěvekod Eliska3 » stř bře 02, 2016 23:16,0

Mirda píše:Malinko je sklepni na 1.1 až 1,2.Mělo by to byt OK.

Tak tak jak rika mirda :)
Eliska3
Junior
Junior

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Palivo, spotřeba + vše o LPG