Anténa

Re: Anténa

Příspěvekod Zbyněk 2009 » pát bře 27, 2015 19:58,0

Já mam liftback takže jen jedna,můj problém je ten že občas pozoruji v radiu rušení od motoru a dost se zhoršil příjem,původně jsem myslel že bude závada v tomto zesilovači ale když tu není tak ještě zkontroluju kabel mezi antenou a radiem pokud nebude problém zde tak pak už jedině závada v radiu.
Mondeo, 1,8 16V 85kW, Liftback, r.v. 1997, Ghia
Zbyněk 2009
*
*

Příspěvekod ironside » pon bře 30, 2015 7:16,0

tak ji mozna mas integrovanou v zadnim okne,mrkni na to,jestli tam mas jen vyhrivani nebo i neco navic,jinak kdyz vyndas radio,mel bys tam mit zezadu dva anteni vstupy...jinak servis a diagnostika
Mondeo Ghia 2,0 TDCI DPF 163k 2011
Mondeo modelová řada 01, 2.0 TDCI DPF 96kw, Combi, r.v. 2007, Ghia
ironside
**
**

Příspěvekod Zbyněk 2009 » čtv dub 02, 2015 19:45,0

Koukal jsem na to,a mam jen střešní antenu a anténní vstup mam jen jeden ani nikde nevysí volně žádnej další anténní kabel-origo Ford radio nemám mam Pioneer.
Mondeo, 1,8 16V 85kW, Liftback, r.v. 1997, Ghia
Zbyněk 2009
*
*

Příspěvekod johnyram » pát kvě 17, 2019 18:16,0

Ahoj, dám sem problém, se kterým se možná v tuhle dobu ještě někdo setká. Rozpraskala se mi anténa, poslední dobou to šlo rychle, tak jsem zakoupil poměrně chválenou Calearo, pro Ford, do přední části střechy. Ale doma jsem zjistil, že mi to vůbec nepasuje.
Obrázek

Obrázek

navíc to ve mě nebudilo vůbec důvěru, ani pocit kvality, takový plastový nic...

Měl jsem štěstí, že mi anténa s horní polovinou uchycení upadla doma, když jsem za anténu chytil...
Obrázek

Upadli ty tři plastové tyčky, celé to zoxidovalo a rozdadlo se to na díly.

Obrázek

Nakonec jsem si to svorkou sevřel, předvrtal v těch tyčkách, zahloubil pro hlavičku, a zašrouboval vruty 2,5 x30 mm, opět rozdělal, plastový obvod objel tavnou pistolí, sešrouboval, a pro jistotu ještě vzal zespodu silikonem, zařízl prošroubované vruty a nastříkal.

Obrázek

A prozatím použil prut Calearo, měří 40cm, já měl originál 66cm a pro střechu mi vedou 2 kabely, jeden by měl být gps a druhý anténa. Šroub vede GPS, a kolíček je pro rádio. Celý problém byl to, že se držák antény začal rozlupovat na 2 kusy, a jak ta 66cm anténa byla těžká, zvedalo to zepředu ten plast, tak to přestávalo mít kontakt.
Tak jsem to opravil zatím takhle a snad to chvilku zase vydrží.

Jinak originál stojí asi 1500kč, tak takhle jsem to měl jen tak 3 vruty, a barva. Jinak tomu nic nebylo a to Calearo by určitě zatékalo, moc se mi to nelíbilo.
Mondeo, Tdci 96kw, kombi, r.v. 2005/06
johnyram
**
**

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Rádio, audio