centrální zamykání

Příspěvekod Dejv91 » sob dub 30, 2011 16:11,0

Zdravím, mám stejný problém. Najednou mi přestal fungovat centrál, nefunguje ani zamykání všech dveří ( musím všechny zacvakat) a nefunguje ani otvírání kufru. Pojistky jsou všechny dobré, baterka v DO nová, Všechno ostatní funguje ( zapalovač, rádio, světlo uvnitř atd...) nevíte co bych ještě mohl zkusit ? ... Mě samotného napadá už jen připíchnutí na PC ..
Focus, 1.6 74, hatchback, r.v. 1999, ghia
Dejv91
Junior
Junior

Příspěvekod Profesor » sob kvě 28, 2011 12:28,0

Dejv91 píše:nevíte co bych ještě mohl zkusit ? ... Mě samotného napadá už jen připíchnutí na PC ..
Rozpojený konektor u ř.j. nebo řídící jednotka centrálu udělala pápá :cry:
FOCUS, 1,6 74kW, Hatchback, r.v. 2006, TREND + / climatronic / SPDS / K&N - in box / Morel / BTHF - voice control cz /
CITROEN SAXO 1,1 / 44kW ? / 2003 - NOVEJ - jako správnej citron ŽLUTEJ
Profesor
Senior
Senior

DO

Příspěvekod sfoukal » pon lis 21, 2011 8:49,0

Ahoj měl bych dotaz.Mám FF1 (manželka) a přestl mi fungovat centrál,u řidiče nezamyká,jen jedny dveře neotevře/nezavře ostatní.od spolujezdce to funguje.To je delší dobu,ale teď mi navíc přestala zamykat dálka.Baterku v klíčku jsem vyměnil(ale byla dobrá - 3.00V),znovu pokusil spárovat,ale i při párování klíček nefunguje-nepotvrdí mi přijetí signálu a klíček nefunguje.mám jen jeden s DO.kontakty v klíčku jsem prověřil.Prostě nic.Projel jsem pojistky,všechny OK,jen je mi divné že u pojistky F39(na deklu je namalován zámek) nenaměřím nikdy 12V,u ostatních v horní řadě ano.
Proto se prám,nesetkal se s tím někdo?kolik stojí nový klíček s DO,případně zámek?
Potom se mi na palubních hodinách(ty digitálky) nezobrazují nějaké segmenty.Dá se s tím něco dělat?
Díky za odpovědi a trpělivost...
Mondeo, 2.0TDCI 96, kombi, r.v. 2008, Titanium X
sfoukal
Junior
Junior

Příspěvekod Profesor » úte lis 22, 2011 0:10,0

:arrow: sfoukal - odpovím Ti dotazem, neteče Ti do auta :?: totiž ty hodiny :idea: pokud je přechod tišták-display realizován elektrovodivým gumovým páskem, může dojít vlivem vlhkosti k přerušení kontaktu.
Ty jedny nezamykající dveře :?: jestli jsem to dobře pochopil, od řidiče nezamkneš ani neodemkneš ostatní :?: od spolujezdce se řidičovi dveře zamknou :?: jestli ano - tak by to mohl zavinit vadný spínač zámku, příslušná kabeláž, nebo nějaký konektor v příslušném obvodu.
Co se týče pojistky Ti bohužel neporadím, nejsem na svém PC a nemám k dispozici obvodové schéma pro FF1 (a navíc ani nepíšeš jaký systém c.z. je na vozidle použit) ale kontrola kabeláže by byla velice vhodná.
To že nejde dálka nemusí nutně znamenat její závadu, problém bych tipoval spíše na ř.j. centrálu.
FOCUS, 1,6 74kW, Hatchback, r.v. 2006, TREND + / climatronic / SPDS / K&N - in box / Morel / BTHF - voice control cz /
CITROEN SAXO 1,1 / 44kW ? / 2003 - NOVEJ - jako správnej citron ŽLUTEJ
Profesor
Senior
Senior

Re: centrální zamykání

Příspěvekod bufon39 » stř lis 13, 2013 22:02,0

už tejden se mně odemyká a zamyká focus dokonce i za jízdy nevíte co by to mohlo bejt dík
bufon39
Junior
Junior

Re: centrální zamykání

Příspěvekod vohary » pát dub 29, 2016 20:52,0

Ahoj,

také mne trápí centrální zamykání. Chci se zeptat na správnou funkci zámků dveří a centrálu. Když auto zamknu (je jedno zda zevnitř nebo DO nebo se zamkne samo) tak mi nejdou odemknout zevnitř dveře u spolujezdce (PP) a dveře za ním (PZ). Mohu tahat za páčky jak chci a nic se neděje, dveře stále zamknutý. Odemknutím dveří za řidičem (LZ) se odemknout jen tyto dveře. Pouze dveřmi u řidiče se odemknou všechny dveře. Je toto normální chování? Očekával bych, že libovolné dveře půjdou odemknout zevnitř auta.

Druhá věc, co mne trápí je, že se auto občas samo zamkne a někdy i po samozamčení samo odemkne. Dřív to dělalo jen v zimě, teď to začalo dělat i za tepla, ale na to se nechá zvyknout.

Nějaké zkušenosti jak řešit 1. odemykání pravých dveří; 2. samozamykání?

Díky za každou pomoc

Jinak, mám Ford Focus 1.6, r.v. 2000, centrál, všechna okna v elektrice, zámky mají 8 pinů (slovy osm pinů) - viděl jen jen PP.
Focus, 1.6 benzin 74kW, kombi, r.v. 2001, ABS, airbag, el. okna vpredu/vzadu, manul. klimatizace
vohary
Junior
Junior

Předchozí

Zpět na Focus - Elektroinstalace