Alarm

Alarm

Příspěvekod Kuba2k » úte bře 30, 2004 10:29,0

Stevo píše:Zdravim. Kupil som jazdeneho Focusa, 1.8TDdi, 8/2000, Ghia, len som prekvapeny ze to nema palubny pocitac a taktiez alarm (je to dovoz z Nemecka).
Da sa palubny pocitac domontovat? Myslite ze su instalovane potrebne snimace? Nezda sa mi ze by som len vymenil pristrojovku a palubny pocitac by fungoval, aj ked ked pozeram do cennika, tak je za priplatok cca 6000Sk, a to sa mi zase zda malo na to ze by v tom boli aj nejake specialne snimace. Ako to vlastne je?
Dalej ma zarazila absencia alarmu. Myslel som ze ked je to Ghia, tak to alarm bude mat, ale nema. Ze by sa v Nemecku nekradli, alebo nevykradali auta? Alebo ze by bol odpojeny? Kde je fyzicky umiestneny?Kazdopadne tam ale alarm chcem namontovat, len uvazujem o originalnom, aby som to mal v jednom kluci (central je dialkovy). Alebo je lepsi neorginalny? Nie je problem to potom napojit na central?
Vdaka za info.

Nechal jsem si namontovat do Focuse alarm od firmy Cobra. Dodava to primo Ford a ma to vyhodu, ze spolupracuje s originalnim klicem, takze nemam zadne jine ovladani.

Pocitac - nevim, co vsechno je na to potreba, ale nezda se mi, ze by stacilo jen pridat ten display.
Kuba2k

Příspěvekod Stevo » úte bře 30, 2004 12:38,0

A kolko stal ten alarm Cobra? Aspon priblizne, ze kolko penazi si mam na nieco takeho pripravit.
Stevo

Příspěvekod No Respect » úte bře 30, 2004 15:18,0

Já jsem se asi před týdnem ptal v jedné firmě na alarmy - a tam mi nebídl i ten zmíněný alarm Cobra.A chtěly za něho myslím něco kolem 6,2 tis.A to je vč. montáže.A to říkal, že tento alarm už je velmi dobrej.Ale přesnej typ co mi nabízel neznám.
Ale uvídíš jakou cenu napíše Kuba2k....
CMC 179
(předchozí auto - Mondeo 1.8 16V GLX, 11/96 MkII, sedan)
VW Passat B5 facelift, 1.9 TDi PD 74kW, 11/01, kombi
No Respect
Senior
Senior

Příspěvekod Kuba2k » úte bře 30, 2004 17:12,0

Cobra 3868 na Focuse s pouzitim original DO stoji 5 500 Kc (Kompaktní autoalarm, zálohová siréna, ultrazvuky, blokování motoru, na originální D.O.)
a doplnky: Modul polohového senzoru - 2 500 Kc bez DPH, Modul automatického ovládání el. oken - 1 200 Kc, Senzor rozbití skla
- 400 Kc

Toto jsou oficialni ceny, ja jsem to mel pres zname za lepsi :wink:
Kuba2k

Příspěvekod No Respect » úte bře 30, 2004 17:29,0

To: Kuba2k
A na Mondeo je cena stejná ?
A jak jsi s ním spokojen ? A odkud jsi ty, případně, kde se dá tento alarm sehnat - díky.I těch 5,5 je celkem dobrá cena....
CMC 179
No Respect
Senior
Senior

Příspěvekod Kuba2k » úte bře 30, 2004 17:37,0

Na Mondeo je akorat o 200 drazsi. Jinak to maji v nabidce autorizovani dealeri Fordu.

Spolehlivost a spokojenost je zatim neznama, protoze ten alarm mam od soboty :)
Kuba2k

Příspěvekod No Respect » úte bře 30, 2004 17:54,0

Aha :lol: - myslel jsem, ze ho mas dil....Tak to se na to nekde ve Fordu zeptam.
Diky!
CMC 179
No Respect
Senior
Senior

Příspěvekod Stevo » stř bře 31, 2004 11:33,0

Dik. Hm, to je pomerne dobra cena (u nas to bude tak necelych 7tis.), takze sa asi budem informovat u autorizovaneho servisu. To automaticke zatiahnutie okien bude super, hlavne v lete. Skoda ze takuto funkciu nema uz original central.
Stevo

Příspěvekod Kuba2k » stř bře 31, 2004 16:09,0

Stevo píše:Dik. Hm, to je pomerne dobra cena (u nas to bude tak necelych 7tis.), takze sa asi budem informovat u autorizovaneho servisu. To automaticke zatiahnutie okien bude super, hlavne v lete. Skoda ze takuto funkciu nema uz original central.

Globalni zamykani je ve Focusu taky, jenom si ho musis zaplatit ;-)
Kuba2k

Příspěvekod Stevo » stř bře 31, 2004 16:46,0

Ksakru, to si nemohol ten predchadzajuci majitel zaplatit taku blbost? :) Teraz to musim platit sam :)
Ale aj tak sa cudujem ze tam nie je alarm. Je to GHIA verzia, ma to aj vyhrievane celne sklo (inac, v zime je to super vec). Co sa v Nemecku nekradnu auta? Navyse ked som nasiel tabulku http://www.autoalarmy.sk/uk.html (je to pred koncom stranky), kde sa Focus umiestnil horsie ako Felicia. To sa da fakt tak rychlo otvorit? Tak to som z toho blbec, pretoze napriklad na serveri AAA Auto som sa docital nasledovne: "Jedno z nejlepších aut ve své třídě z hlediska ochrany proti odcizení. Zámek na kapotě. Dvojitý zámek na dveřích. Imobilizér jako standard, další zabezpečovací volitelné doplňky a alarmy jsou k dostání u prodejců vozů Ford."

Inac na skle zadnych dveri mam take male reflexne nalepky s napisom Elektronisch Uber.... (teraz som si presne nezapametal ako je ten nemecky text), som to prekladal podla slovniku a dospel som k prekladu "elektronicky straznik". Je tam tiez symbol "(((0)))". Ze by to tam bolo len na "oklamanie nepriatela"?
Stevo

Příspěvekod Návštěvník » čtv dub 01, 2004 9:06,0

Stevo, nejspíš není Ghia jako Ghia, já jsem koupil 3 roky starou bazarovou, já tam třeba mám alarm a imobilizer, zamykání zpátečky,klima,vyhřívání zrcátek,4 x airbag,atd.. ale třeba vyhřívání předního okna ne,taky mi trochu vadí že stahovaní zadních oken je jen "manuál".

Nebylo to Elektronisch Uberwacht nebo Uberwachung - tzn. elektronicky hlídáno ?
Jinak s tou bezpečností proti odcizení jsi mě dostal, taky jsem si myslel co nemám, ale já vždycky zamykám zpátečku a dávám ještě páku na volant-prostě každá blbost navíc je lepší než ráno infarkt... 8)
Návštěvník

Příspěvekod emjey » čtv dub 01, 2004 9:13,0

Sorry, nejsem anonym, jen jsem se zapoměl přihlásit.. :cry:

Anonymous píše:Stevo, nejspíš není Ghia jako Ghia, já jsem koupil 3 roky starou bazarovou, já tam třeba mám alarm a imobilizer, zamykání zpátečky,klima,vyhřívání zrcátek,4 x airbag,atd.. ale třeba vyhřívání předního okna ne,taky mi trochu vadí že stahovaní zadních oken je jen "manuál".

Nebylo to Elektronisch Uberwacht nebo Uberwachung - tzn. elektronicky hlídáno ?
Jinak s tou bezpečností proti odcizení jsi mě dostal, taky jsem si myslel co nemám, ale já vždycky zamykám zpátečku a dávám ještě páku na volant-prostě každá blbost navíc je lepší než ráno infarkt... 8)
CFC 008
Ford Focus 1.8 TDDi (66 kW) Ghia, r.v. 2000, 5-dv. hatchback
Suzuki SX4 (88 kW) GLX 4x4, r.v. 2010 8-)
emjey
**
**

Příspěvekod Stevo » čtv dub 01, 2004 10:05,0

No ten moj Focus je 8/2000 1.8TDdi, inac super zachovaly. Len mi chyba 1 puklica (vo Forde za nu chceli 900, inde nemozem zohnat), popolnik na palubovke (preco chyba, to fakt neviem), a nefungije vypinacik pre stahovanie okna na spolujazcovych dverach (ide len dolu, hore musim vytiahnut od vodica). Okna su vsetky 4 elektricke, tmave folie vzadu (super vec, nikto nevidi co je v aute, ale zase sa zle cuva v noci) no a uz vyhrievane sklo a ostrekovace.
Chcem tam dohodit nejaky teplomer, ten mi strasne chyba hlavne v zime, ale nemozem nikde zohnat taky, co by sa dal zabudovat do palubovky :(

No, ten napis, to je presne ako pises. Ze by tam mal povodny majitel nejake zariadenie pre kontrolu cez satelit? Alebo nieco takeho? Nevies co to znamena?
Do alarmu chcem ist urcite. Mam aj paku na volant, ale vraj je to pre zlodejov hracka, takze ju ani nepouzivam. Inac mam to poistene aj proti kradezi, takze spavam pokojnejsie.
Stevo

Příspěvekod Návštěvník » pát dub 02, 2004 13:45,0

No doslovný překlad znamená to, co jsem napsal, ale způsobů vysvětlení je mnoho, vím že existuje zařízení, které může monitorovat polohu vozu přes satelit, ale jestli to bylo zrovna ono to fakt nevím, ale je také možné, že to je jen "falešná výstraha", také se to těžko vztahovalo na vestavěný originál alarm, přijde mi nepravděpodobné, že by ho majitel pracně nechal vymontovat...
Jinak vím, že páka na volant mnoho neřeší, ale jak jsem již psal, podle mého,každá mechanická zábrana stěžuje odcizení vozidla,jinak já pojištěný nejsem, zase parkuju na solidním hlídaném parkovišti.
Návštěvník

Příspěvekod emjey » pát dub 02, 2004 13:49,0

Sakryš, už jsem zase jako anonym a to jsem byl přihlášený.. :evil:
Anonymous píše:No doslovný překlad znamená to, co jsem napsal, ale způsobů vysvětlení je mnoho, vím že existuje zařízení, které může monitorovat polohu vozu přes satelit, ale jestli to bylo zrovna ono to fakt nevím, ale je také možné, že to je jen "falešná výstraha", také se to těžko vztahovalo na vestavěný originál alarm, přijde mi nepravděpodobné, že by ho majitel pracně nechal vymontovat...
Jinak vím, že páka na volant mnoho neřeší, ale jak jsem již psal, podle mého,každá mechanická zábrana stěžuje odcizení vozidla,jinak já pojištěný nejsem, zase parkuju na solidním hlídaném parkovišti.
CFC 008
Ford Focus 1.8 TDDi (66 kW) Ghia, r.v. 2000, 5-dv. hatchback
Suzuki SX4 (88 kW) GLX 4x4, r.v. 2010 8-)
emjey
**
**

Příspěvekod Stevo » pát dub 02, 2004 14:37,0

Tak som volal do autorizovaneho servisu Ford ohladne alarmu, tak mi ponukli alarm spolupracujuci s orig. dialkovym za 7825,- bez prace. Vraj to technik montuje 6 hodin! Takze praca 650 * 6 = 3900 + DPH = 4641,- za pracu. Spolu 12466,- Sk. Ksakru, slusna palka! :(
Stevo

Příspěvekod MCM » pát dub 09, 2004 9:06,0

Stevo píše:Tak som volal do autorizovaneho servisu Ford ohladne alarmu, tak mi ponukli alarm spolupracujuci s orig. dialkovym za 7825,- bez prace. Vraj to technik montuje 6 hodin! Takze praca 650 * 6 = 3900 + DPH = 4641,- za pracu. Spolu 12466,- Sk. Ksakru, slusna palka! :(

Za tu cenu mam alarm Meta vratane dovierania okien a vnutornych senzorov (spolupracujuci s original centralom)
Focus '03 1.6 Centenniel, 5dv
CFC???
MCM
Junior
Junior

Příspěvekod Stevo » úte dub 13, 2004 8:23,0

MCM píše:
Stevo píše:Tak som volal do autorizovaneho servisu Ford ohladne alarmu, tak mi ponukli alarm spolupracujuci s orig. dialkovym za 7825,- bez prace. Vraj to technik montuje 6 hodin! Takze praca 650 * 6 = 3900 + DPH = 4641,- za pracu. Spolu 12466,- Sk. Ksakru, slusna palka! :(

Za tu cenu mam alarm Meta vratane dovierania okien a vnutornych senzorov (spolupracujuci s original centralom)

A kde Ti to montovali? Celkom by ma to zaujimalo. Dik.
Ten alarm co mi ponukli ma tiez vnutorny senzor, vraj je kvalitny, ale zatvaranie okien nema, vraj to musi mat riadiaca jednotka auta, a ta to vraj nema.
Stevo
Junior
Junior

Příspěvekod MCM » čtv dub 15, 2004 22:09,0

Stevo píše:A kde Ti to montovali? Celkom by ma to zaujimalo. Dik.
Ten alarm co mi ponukli ma tiez vnutorny senzor, vraj je kvalitny, ale zatvaranie okien nema, vraj to musi mat riadiaca jednotka auta, a ta to vraj nema.

mne to monotvali v Petrzalke - firma PEKA, cislo si uz nepamatam ale ak zavols do Setech-u (02/45523400, distributor firmy Meta), daju ti kontakt na rozne firmy ktore montuju ich produkty - aj mimo Bratislavy
spytaj as pripadne aj na ceny - alarm Meta M750, modul pre zatvaranie okien M162
Focus '03 1.6 Centenniel, 5dv
CFC???
MCM
Junior
Junior

Příspěvekod Návštěvník » sob led 01, 2005 21:03,0

Kuba2k píše:
Stevo píše:Dik. Hm, to je pomerne dobra cena (u nas to bude tak necelych 7tis.), takze sa asi budem informovat u autorizovaneho servisu. To automaticke zatiahnutie okien bude super, hlavne v lete. Skoda ze takuto funkciu nema uz original central.

Globalni zamykani je ve Focusu taky, jenom si ho musis zaplatit ;-)

Není to tak....u všech Focusů s el. stahováním všech 4 oken je to standardně....stačí podržet zamykání
Návštěvník

Další

Zpět na Focus - Elektroinstalace