Klimatizace - zápach

PROSBA S DOTAZEM NA DEZINFEKCI KLIMATIZACE

Příspěvekod Patrik8 » sob črc 02, 2011 9:42,0

Zdravim pánové
mám mondeo a po linoucím se smrádku z klimy, jsem usoudil, že je nejvyšší čas ji vydezinfikovat.
Koupil jsem nějaký pěnový přípravek od Wurthu ("AIR COND. DEZINF. SPREY"), ale nemá to český návod.
Nevíte jak to správně aplikovat :roll:
Díky
Mondeo Combi 2.5 V6 Ghia Aut 125 kW, r.v. 2002
Patrik8
Junior
Junior

Klimatizace - čištění

Příspěvekod Arnošt » ned říj 09, 2011 21:58,0

zakoupil jsem čistič klimatizace. V návodu se píše, že se přípravek vstřikuje do nasávacích otvorů a trysek klimatizačního zařízení. Poradíte mi kde jsou a kam to přesně nastříkat? Dík
Mondeo, 2.0 TDCi 96, combi, r.v. 2003, ghia
Arnošt
Junior
Junior

Re:

Příspěvekod Bajgos » pát čer 21, 2013 9:39,0

michal_mp píše:Smrad po vypnutí klimatizace způsobuje plíseň, která je ve výměníku uvnitř auta. Zde se kondenzuje voda a ta časem s prachem zbusobí plíseň a tím i smrad. Dezinfekce se provádí buď v servisu a nebo si to můžeš udělat sám. Prodává se přípravek pro dezinfekci ve speji nebo v kanistru (pro servis), který se nastříká do ventilace na palubce. Tato látka rozpustí usazeniny a ty odtečou stejným způsobem jako kondenzovaná voda. Bohužel jsem zatím nezjistil přesnou cenu toho spreje, ale mělo by to bejt okolo 400 Kč.

MP

Mám taky problém se smradem po vypnutí klimy. Nepomáhá vypnutí 10 min před ukončením jízdy. Ihned po vypnutí se vysráží voda, zateče do míst, kde jsou ppod. usazeniny. Cesty vemtilace jsem několikrát čistil čisticí pěnou, postřikem do ventilátoru, sprejem v interiéru... Je to mnohem lepší, ale ta vysráženou vlhkost a vznikající smrad zůstává. Řekl bych, že budu mít ucpaný vytékací otvor. Po použití klimatizace běžně bývá pod autem louže vody, zkondenzovaná voda vytéká, u mě je vždy sucho.
Zkusím najít ten otvor a pročistit ho, ale spíš to bude práce pro servis.
Mondeo MKIII, 2.0 TDi, 96kW, liftback, 2002
Bajgos
Junior
Junior

Re: Klimatizace - zápach

Příspěvekod RKSoftware » stř čer 17, 2015 19:51,0

Zdar ve spolek, tak jsem dneska taky zacal zapasit se zapachem klimatizace. Muj problem byl stejny jako u rady z vas - tedy pri pouziti klimatizace dobry, ale pri vypnuti par kilometru pred cilem smrad jako z plesniveho sklepa. a jsem zacal tim, ze jsem nejdriv zkousel pripravek od sonaxu (sprej co se odjisti a postavi do interieru pri vnitrni cirukulaci vzduchu), ale ten vubec nepomaha. Mozna je to tim, ze v kombi je strasne velky vnitrni prostor do ktereho se sprej moc rozptyly a nema takovy efekt, jako napr. u maleho hatchbacku. Procital jsem X ruznych diskuzi a nakonec jsem se rozhodnul vyzkouset ten postup, kdy se dezinfekcni/cistici latka nastrika do nasavani vzduchu (pod kabinovym filtrem). Nicmene dneska jsem zkusil sprej od Valeo Clim Pur. Vystrikal jsem do nasavani vzduchu cely sprej, pod autem byla docela slusna louze (takze odtokova hadicka by mela byt pruchozi), tak uvidim jestli to pomuze. Dale mam pak v planu zkusit to same ale s roztokem ajatinu. Pokud ani to nezabere, tak pak mozna zkusim nechat to vycistit v servisu a pak uz na to kaslu necham to byt.

Btw mate nekdo zkusenosti s tim sprejem od Valea (sprej s hadickou, ktery dela aerosolovou mlhu pri aplikaci)? Pomohlo vam to aspon treba na par mesicu?

Diky za reakce!
Mondeo MK3, 2.0 TDCi 85kw, kombi, r.v. 2004, Trend
RKSoftware
Junior
Junior

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Klimatizace, topení