Klimatizace - zápach

Klimatizace - zápach

Příspěvekod Petr Javorský » čtv říj 02, 2003 18:33,0

Ahoj,
poradí někdo "step-by-step" jak se zbavit zápachu, který se line do kabiny po vypnutí klimatizace?
Na co by to přišlo, kdybych to nechal vyčistit v autorizovaném servise?
předem díky
Petr Javorský
Junior
Junior

Příspěvekod Sasa » pát říj 03, 2003 7:14,0

Krok 1: obvolat servisy, ktere se zabyvaji klimatizacémi v aute. popripade forda
Krok 2: dohodnout termin
Krok 3: odvezt tam auto
Krok 4: nechat si zavolat kdy to bude
Krok 5: prijit si pro auto a zaplatit
Krok 6: odjet

Sam to nevycistis.... jedine ze by jsi byl velikej kutil.. a pak servis za praci ruci, kdyz ti neco podela. :-) a potom to stoji rekl bych max. 1000 korun.. v Liberci jsem dokonce nekde videl reklamu za 600 kacek.
CMC 049 - Ford Mondeo 1.8 TD Combi GLX-1999-LIBEREC

Autoservis - AutoVazi Ford servis
Liberec - Katerinky
Sasa

Příspěvekod Návštěvník » pát říj 03, 2003 17:07,0

Obavam se netesnosti v okruhu, me se po vypnuti klimy taky dostane do auta smrad. Mam netesnej kompresor.
Návštěvník

Příspěvekod michal_mp » pát říj 03, 2003 19:36,0

Smrad po vypnutí klimatizace způsobuje plíseň, která je ve výměníku uvnitř auta. Zde se kondenzuje voda a ta časem s prachem zbusobí plíseň a tím i smrad. Dezinfekce se provádí buď v servisu a nebo si to můžeš udělat sám. Prodává se přípravek pro dezinfekci ve speji nebo v kanistru (pro servis), který se nastříká do ventilace na palubce. Tato látka rozpustí usazeniny a ty odtečou stejným způsobem jako kondenzovaná voda. Bohužel jsem zatím nezjistil přesnou cenu toho spreje, ale mělo by to bejt okolo 400 Kč.

MP
michal_mp

Příspěvekod DR » pát říj 03, 2003 21:29,0

[quote="Anonymous"]Obavam se netesnosti v okruhu, me se po vypnuti klimy taky dostane do auta smrad. Mam netesnej kompresor.[/quote]

To neni kompresorem, kdyby ti netesnil kompresor (nebo cokoliv jinaho), tak uz jsi davno bez chladiva a klima by nefungovala. Je to jak pise michal_mp. Trochu pomuze (jako prevence, "po tom" uz je pozde), kdyz se klima vypina cca 5-10 minut pred koncem jizdy a odstavenim auta.
DR
Moderator
Moderator

Klimacko

Příspěvekod Klusik » čtv říj 16, 2003 16:41,0

heledte se - ted v patek jsem dal novou napln do klimacka, nic na tom neni, akoratze, jak rika tady nekdo, po ZAPNUTI klimacka mi ten freon skoro jde do kabiny - no smrdi to. Ale tlak drzi, takze fakt netusim, v cem by to mohlo byt. Pokousim se utesnit okruh, jedna spojka je tam DOST netesna. Radeji si to nech v tom servisu udelat, tlaky jsou tam tak kolem 5 atmosfer a to neni nic prijemnyho, kdyz ti bouchne do obliceje - nic se ti sice nestane, ale pokud tam v tom mas detekcni latku (tak jako ja), tak budes pod zarivkama zelene svetelkovat (nedelam si srandu, pod UV to zelene svetelkuje). Tak bacha na to!! A bacha na hadry, ten humus se z toho neda vyprat!!!!
CMC 003
mondeo 1.8i hatch, 1994 (3?)
http://klusik.wz.cz
Klusik
*
*

Proč na zimu?

Příspěvekod Rejžák » čtv říj 16, 2003 16:52,0

Kluci proč tu klimatizaci napouštíte na zimu. Tím nerejpu, já jsem v životě klimatizaci neměl, tak se jen ptám. Já si říkal, že to bude jistit až jaro.
Rejžák
*
*

Re: Klimacko

Příspěvekod Sasa » pát říj 17, 2003 10:17,0

Klusik píše:heledte se - ted v patek jsem dal novou napln do klimacka, nic na tom neni, akoratze, jak rika tady nekdo, po ZAPNUTI klimacka mi ten freon skoro jde do kabiny - no smrdi to. Ale tlak drzi, takze fakt netusim, v cem by to mohlo byt. Pokousim se utesnit okruh, jedna spojka je tam DOST netesna. Radeji si to nech v tom servisu udelat, tlaky jsou tam tak kolem 5 atmosfer a to neni nic prijemnyho, kdyz ti bouchne do obliceje - nic se ti sice nestane, ale pokud tam v tom mas detekcni latku (tak jako ja), tak budes pod zarivkama zelene svetelkovat (nedelam si srandu, pod UV to zelene svetelkuje). Tak bacha na to!! A bacha na hadry, ten humus se z toho neda vyprat!!!!

ahoj uz to tu bylo nekolikrat omleto.. to co smrdi neni napln klimatizace.. ta se tak casto menit nemusi jen obcas sinechat zkontlolovat tlak a pripadne dopustit. to co ti smrdi jsou usazene necistoty v klimatizacnim-ventilacnim systemu, ktere diky klime navlhnou a potom to tam plesnivi.. nech si to vycistit

Liberec - Katerinky
Sasa

Re: Proč na zimu?

Příspěvekod Sasa » pát říj 17, 2003 10:18,0

Rejžák píše:Kluci proč tu klimatizaci napouštíte na zimu. Tím nerejpu, já jsem v životě klimatizaci neměl, tak se jen ptám. Já si říkal, že to bude jistit až jaro.

Klima nenni jen od toho aby chladila, ale i od toho aby odvlhcila vzduch... takze se ti diky ni nepoti okna zemvnitr, kdyz je venklu velka vlhkost. proto se pouziva i v zime. :-)

Liberec - Katerinky
Sasa

Re: Proč na zimu?

Příspěvekod Návštěvník » pát říj 17, 2003 10:33,0

Přesně tak!!

Sasa píše:
Rejžák píše:Kluci proč tu klimatizaci napouštíte na zimu. Tím nerejpu, já jsem v životě klimatizaci neměl, tak se jen ptám. Já si říkal, že to bude jistit až jaro.

Klima nenni jen od toho aby chladila, ale i od toho aby odvlhcila vzduch... takze se ti diky ni nepoti okna zemvnitr, kdyz je venklu velka vlhkost. proto se pouziva i v zime. :-)
Návštěvník

Příspěvekod Mikki » pát říj 17, 2003 11:14,0

S odmlžováním pomocí klimy je to sice pravda, ale díky výkonnosti ventilačního systému jsem to nikdy nepotřeboval. Obyčejný ofuk postačí.
Mikki
CMC Chairman
CMC Chairman

Příspěvekod Rejžák » pát říj 17, 2003 12:33,0

No každopádně děkuji za odpovědi a zase jsem o něco chytřejší. Díky, díky díky....
Rejžák
*
*

Příspěvekod Miloš » sob říj 18, 2003 0:32,0

Tak s ucinnosti obycejneho ofuku nemuzu souhlasit. U nas je v zime takova mlha, ze cestou do prace (20km) ofukem skla neodmlzim a s klimou mam odmlzeno za 20vterin od zapnuti. Taky, co byste chteli odmlzit mokrym vzduchem, ze? A ohratom se vzduch moc nevysusi, to by ta teplota ohrivace musela byt hoodne vysoka, a to v dyzlu neni.
Miloš

Příspěvekod Mikki » sob říj 18, 2003 6:17,0

Do 20 km neodmlžíš? To i moje první auto - škochtle 120 měla nejpozději do 3 km čistý sklo a tam nelze mluvit o slušné ventilaci ...
Mikki
CMC Chairman
CMC Chairman

Příspěvekod Martin » sob říj 18, 2003 6:25,0

Ahoj,
pokud se nepletu, tak při zapnutí ofuku pouze čelního skla by se měla klima spustit automaticky, pouze se nerozsvítí kontrolka. Mám dojem, že jsem to četl v manuálu na Mk1, ale už je to delší doba.......
Martin.
Martin

Příspěvekod bundadj » sob říj 18, 2003 8:34,0

Martin :mas pravdu pokud zapnes jen ofuk predniho skla zapne se klima automaticky ,alespon u MKII
bundadj

Příspěvekod Miloš » sob říj 18, 2003 11:24,0

Mam r.v. 98, tj. asi MKII a pri zapnuti ofuku celniho skla se klima nezapne sama... kontroloval jsem osahavanim trubek, jestli nejsou studeny :o) nebyly.
Kdyz je venku velka vlhkost vzduchu a v aute jsou treba 3 lidi, tak proste bez klimy ty skla neodmlzim ani horkym ofukem. Rosa sleze na celnim skle tak, ze je videt, nahore ale zustava, ale bocni okna se neodmlzi vubec. Mel jsem s tim zezacatku problemy, stale jsem okna necim utiral, ale pak jsem zjistil, ze staci zapnout klimatizaci a vsechny okna jsou suchy. Mondeo je totiz moje prvni auto s klimatizaci :o)
Miloš

Příspěvekod Mikki » ned říj 19, 2003 6:07,0

Včera ráno jsem měl zase test ofuku. Auto kompletně zamrzlé a zamlžené. Nastavil jsem ofuk na o něco teplejší než stávající teplota, ventilátor na 4 a ofuk jen předního skla, čili poloha, ve které se automaticky spíná klima. Jelikož vím, že mi klima momentálně nefachčí, tak se jen rozsvítí kontrolka klimy. Jak se interiér postupně ohříval, přidával jsem teplotu. Po 1 km bylo sklo celé, opravdu CELÉ, čisté.
Mikki
CMC Chairman
CMC Chairman

Příspěvekod DR » ned říj 19, 2003 19:21,0

Nechci vypadat jako provokatér, ale proč nepoužíváte vyhřívání čelního skla? To je úplná jiná káva, než ofuk s klimatizací ;-).

BTW, to spínání klimy při ofuku čelního skla IMO závisí na typu klimatizace (manuání/automatická - to byste měli uvádět v příspěvcích) a možní i na modelu auta. U mé staré MK I s manuální klimatizací tahle fíčura nebyla (a ani návod se o ní nezmiňoval), u MK II s automatikou to je (ale na můj vkus je ten automat moc hloupý a automatický :-().
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod bundadj » ned říj 19, 2003 20:25,0

DR treba proto ze ho nemame vyhrivane ? :-) No u meho MKII s manualni klima to zapne samo klimu pri zapnuti ofuku pouze celniho skla, pisou to i v manualu pokud se dobre pamatuju.

Jinak by se mi vyhrivane sklo libilo...
bundadj

Další

Zpět na Mondeo MK I-III - Klimatizace, topení