Ovládání ventilace

Příspěvekod Trucker » čtv lis 17, 2011 22:08,0

zkus téma Klapky směru vzduchu
CMC 1400
Mondeo MK II, 1.8, 85 kW, kombi, r.v. 1998 dovoz z D vlastní
Mondeo MK II, 1,8, 85 kW, hatchback, r.v. 1998 dovoz z I v péči
Ka, 1,3, 44 kW r.v 2002 rodičů
Trucker
Junior
Junior

Příspěvekod Profesor » čtv lis 17, 2011 22:19,0

Premysl Hruby píše:Tak jsem z toho zmaten. Po přečtení tohoto tématu mě napadá snad už jen termopojistka. No, až bude čas tak ho stejně vymontuju a zreviduju stav.
No to vymontuj, bo termopojistka montovaná k ventilátoru je (kam až sahá moje paměť ) nevratná - tzn. jak jednou zakuká už se nenahodí.
FOCUS, 1,6 74kW, Hatchback, r.v. 2006, TREND + / climatronic / SPDS / K&N - in box / Morel / BTHF - voice control cz /
CITROEN SAXO 1,1 / 44kW ? / 2003 - NOVEJ - jako správnej citron ŽLUTEJ
Profesor
Senior
Senior

Nefunguje 3. stupeň ventilace

Příspěvekod Zed_mkII » čtv led 12, 2012 0:15,0

Nazdar,
Mám malý problém s ventilátorem (takový se tady asi ještě nevyskytl). Na I, II a IV stupeň ventilace funguje tak jak má, jak vnitřní tak i venkovní okruh, ALE III. stupeň - nic, mrtvo, ventilátor nefachá. Čím to může být??? Pylový filtr asi ne, předřadný odpor nebo pojistka snad taky ne, že by vyšmajdané přepínač? Koupit nový, bo repas? Či něco jiného?
Díky
Mondeo, 1,8TD 66kW, kombi, r.v. 1998, výbava přiměřená
Zed_mkII
Junior
Junior

Příspěvekod Profesor » čtv led 12, 2012 0:28,0

:arrow: Zed_mkII - vypínač, kabeláž, konektory, odpor.
vypinač - u staršího nevíš jak dlouho vydrží, přeci je dost proudově namáhaný. :idea:
FOCUS, 1,6 74kW, Hatchback, r.v. 2006, TREND + / climatronic / SPDS / K&N - in box / Morel / BTHF - voice control cz /
CITROEN SAXO 1,1 / 44kW ? / 2003 - NOVEJ - jako správnej citron ŽLUTEJ
Profesor
Senior
Senior

Příspěvekod Zed_mkII » čtv led 12, 2012 0:41,0

O.k., v sobotu/neděli na to mrknu, když tak sem písnu jak to dopadlo.
Díky
Mondeo, 1,8TD 66kW, kombi, r.v. 1998, výbava přiměřená
Zed_mkII
Junior
Junior

Příspěvekod NOVON » sob led 21, 2012 13:58,0

Pro předřadné odpory ventilátoru je téměř likvidační používání ventilátoru na 1. stupeň..Pak stačí trochu zanesený pylový filtr a odpory se spálí,protože se dostatečně nechladí..Tohle mám z vlastní zkušenosti a po výměně raději 1. stupeň vůbec nepoužívám..Mě se odpory spálily v parném létě s klimou a foukáním na 1.stupeň..a to tak,že byly roztavené i plastové konektory..
FORD MONDEO TURNIER GHIA,2.0 16V,r.v.6/96 Mk1,LPG
("autokutil")
NOVON
**
**

Re: Ovládání ventilace

Příspěvekod PoJD001 » pon led 28, 2013 23:38,0

Jen jsem chtěl poděkovat tomuto tématu. Potýkal jsem se již nějakou dobu s hlučným ventilátorem typicky v zimě. Trvalo již asi 5-10min, než vrzání ustalo, a v kabině byl klid. Díky tomuto tématu jsem věděl, kde ventilátor hledat. Pár stran zpátky se popisuje, jak ten ventilátor vyndat. Já tedy doplním, jak to bylo u mě. Po sundání toho deklu u spolujezdce jsem odpojil konektor a taky jsem musel povolit 3 torx šrouby, které celý ten válec i s ventilátorem držely. Pak teprve celý ten válec vypadl ven, nic jsem již pootáčet nemusel, jak se píše pár stran zpět. Když bylo vše na zemi, tak jsem ještě odpojil ten předřadný odpor, abych si mohl ventilátor odnést domů a pročistit. Rozebral jsem doma, vypadal v pořádku, jen dost zanesený všude. Tak jsem i povolil nějaké 2 pružinky s uhlíky a snažil se vše důkladně očistit technickým benzínem a trochu pomoci konkorem. Pak vše vysušit a na pohyblivé spoje nanést trochu vazelíny a několikrát protočit a vazelínu navíc setřít...

Pak již zpátky stejným způsobem do auta nasadil zpět a ouha, vrzání a pískot je tatam :) Tak jen kdyby se někdo pokoušel o totéž a nedával mu ten návod pár stran zpět smysl.
MKIII Mondeo 2.5 V6 Ghia, 2004, combi, manuál, 6kvalt. Najeto 290 000 km
PoJD001
Junior
Junior

Re: Ovládání ventilace MONDEO B5Y

Příspěvekod ZerO78 » stř led 30, 2013 0:19,0

Ahoj, mám podivný problém s Automatickou klimou. Když neběží motor, vše se zdá být funkční, větrák lze regulovat, teplota také, no prostě vše jak má být. Po nastartování motoru větrák se stlumí na minimální otáčky a nereaguje na ovládání intenzity (jenom lze ovládat teplotu), což je teď v zimě celkem blbý, topení spíše zavlažuje, protože se větrák stále točí na minimální otáčky.
Nesetkal se s tím někdo?
Jednou sem zastavil na křizovatce, měl sem zapnuté snad sšechno co šlo a najednou ventilátor začal přidávat. Po přidání plynu při rozjetí opět přestal foukat... vypozoroval sem, že když alternátor přestane stíhat dobíjet baterii a klesne napětí začne ventilátor foukat víc -> cím je nižší napětí, tím fouká ventilátor více. -> děje se to většinou při čekání na zelenou a volnoběhu. Když zastavím, vypnu klíček a opět ho zapnu, ventilátor se rozjede jak má, po nastartování se opět ztlumí.... a tak to jde pořád dokola a já dál mrznu...
Diagnostika říká vše ok, klimatizace naplněná, sahara funguje správně. Kdyby jste to někdo řešil, dejte vědět, díky.
Mondeo, 2.2 TDCi 114 kW, Sedan, r.v. 2006, EURO 4 Ghia
ZerO78
Junior
Junior

Re: Ovládání ventilace MONDEO B5Y

Příspěvekod ZerO78 » čtv črc 03, 2014 1:01,0

ZerO78 píše:Ahoj, mám podivný problém s Automatickou klimou. Když neběží motor, vše se zdá být funkční, větrák lze regulovat, teplota také, no prostě vše jak má být. Po nastartování motoru větrák se stlumí na minimální otáčky a nereaguje na ovládání intenzity (jenom lze ovládat teplotu), což je teď v zimě celkem blbý, topení spíše zavlažuje, protože se větrák stále točí na minimální otáčky.
Nesetkal se s tím někdo?
Jednou sem zastavil na křizovatce, měl sem zapnuté snad sšechno co šlo a najednou ventilátor začal přidávat. Po přidání plynu při rozjetí opět přestal foukat... vypozoroval sem, že když alternátor přestane stíhat dobíjet baterii a klesne napětí začne ventilátor foukat víc -> cím je nižší napětí, tím fouká ventilátor více. -> děje se to většinou při čekání na zelenou a volnoběhu. Když zastavím, vypnu klíček a opět ho zapnu, ventilátor se rozjede jak má, po nastartování se opět ztlumí.... a tak to jde pořád dokola a já dál mrznu...
Diagnostika říká vše ok, klimatizace naplněná, sahara funguje správně. Kdyby jste to někdo řešil, dejte vědět, díky.

Problém byl vyřešen. -> Vadná řídící jednotka motoru, po demontáži zjištěno, že je spálená. Objednána jiná (na českých vrakovištích nesehnatelná) a ventilátor opět sviští.
Mondeo, 2.2 TDCi 114 kW, Sedan, r.v. 2006, EURO 4 Ghia
ZerO78
Junior
Junior

Příspěvekod filouzs » úte črc 22, 2014 19:50,0

Zdravím kolegy Fordaře, potřebuju radu od někoho, kdo se s podobnou závadou setkal...vlivem tepla mé přítelkyni vytekla vůně na ovládací prvky ventilátoru ...druhý den se za chromovým panelem odchlípla pravá část segmentu, který slouží k ovládání ventilace...potřebuju to dát nějak zpátky a nevím, jak se ten prevít uchycuje...jsou tam nějaké plastové štefty, které jsou snad z druhé strany lepené...docvaknout to nejde, je to navolno..prosím o radu ...je to digitální klima s křížovými ovladači

Mondeo MKIII, r.v. 2002, 2.0 TDDI
Ford Mondeo 2,0 TDDi combi,2002,85 KW
filouzs
Junior
Junior

Příspěvekod oko87 » pát bře 25, 2016 20:15,0

lidicky nefunguje mi vubec ovladaci panel topeni a nevim co stim pojistky jsou v poradku .pridal bych jsem fotku,ale nevim jak mam panel stim kulatým dispejem,mondeo r.v.2002
zdravim vsechny
mam takovou otazku chci si koupit mondeo a potrebuji naftaka abych mohl tahat podval.Kolik prosim vas utahne mondeo a jestli to je stejne u sedanu i u kombiku.Doporuc te mi prosim vas nejake tipy
oko87
Junior
Junior

Příspěvekod Step46 » pát dub 22, 2016 22:08,0

Asi bych to rozebral a změřil jestli jde proud do konektoru. Středový panel je na šesti šroubech. dva jsou pod čudlíky vyhřívání oken a výstražných světel, dva pod rádiem a dva zespodu pod plastem u řadící páky. Jestli tam půjde proud a nic to nedělá, tak bych zajel na vrakáč a rovnou tam vyzkoušel nějaký jiný. Podle mě by za to neměli chtít víc jak 500,-. Nedávno jsem někde na netu viděl prodávat celý středový panel včetně digi ovládání klimi a všech čudlíků za 400,-
Mondeo, 2.0 TDDI 85 kw, kombi, r.v. 2001, ghia
Step46
*
*

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Klimatizace, topení