Handsfree a mobily

Příspěvekod knudsen1971 » stř bře 30, 2011 13:40,0

Medanek píše:
knudsen1971 píše: jinak k odpojeni tech dratu od hlavniho svazku rika Haynes, ze konektory jsou umisteny nekde uprostred pod palubovkou, bez sundani tech boku se k tomu clovek nedostane...

Tuhle větu jsem nějak nepobral.

On to vysvetlil uz Pavel2, slo o informaci pro tebe, kde odpojit tu HF kolibku, abys to nemusel vozit v aute v bublinkove folii ;)

Haynes je vydavatel dilenskych prirucek v UK a clovek se z ni dozvi spoustu veci, ale neco je treba si upresnit :-) diky obema za zkusenosti.
Mondeo, 2,2 TDCi 114 kW, liftback, r.v. 2006, Titanium X
knudsen1971
*
*

Příspěvekod Medanek » čtv bře 31, 2011 10:41,0

knudsen1971: Dik moc za radu, byla to diky tomu rychlovka.

Jinak jsem to včera demontoval a udělal fotky mobilem, na ilustraci stačí :-)

1.Vycvaknout čast středové konzole kde je zapalovač a to HF(handsfree modul). Na fotce je vidět, co se má vycvaknout a přibližný postup. Fotka už je bez HF, protože ten už jsem vycvakl o víkendu.

Obrázek

2. Odpojit konektory zapalovače. Je to jednoduché, vedou do něj tři konektory a z toho jsou dva spojeny, tak aby se nedali zaměnit. Tady mám foto jak vypada ten zapalovač.

Obrázek
3. Ten to krok mi zabral nejvíc času, ale zas když víte jak, tak je to otázka sekund. Na fotce na fotkach jsou označené místa kde jsou zoubky(3 zoubky), které musíte podložit. Nebudu vysvětlovat přesně jak to vypada. Můj jednoduchy postup. Vzal jsem dvě ploché pinzety a podložil ty zoubky a třetí jsem podložil šroubovakem. V tento moment drží HF jen tlak plošek pinzet a šroubovaku, takže už půjde vytahnout HF z te díry na pití.

Obrázek
Obrázek

3. Ted musíte odpojit dva kabely, co vedou do HF, tady musím poděkovat knudsenovi za radu. Musíte sundat boční kryt středové konole u strany spolujezdce. První odšroubujete šroubek, ktery je pod přihrádkou spolujezdce. Je kousek od ventilační díry. Potom musíte vynaložit větší sílu, aby jste dostali kryt ze zoubku. Ze začatku jsem si řikal, že to někde ještě drží, ale pak jsem přidal na síle a vycvaklo se to, takže se toho nebojte. Na obrázku je vyfoceny ten kryt.
Obrázek

4. Za krytem uvidíte hned ty dva dráty, které chcete demontovat. Na fotce jsou znazorněny oba dráty. Pro demontaci toho hrubčího, stačí trohu vyšroubovat ten šroub a už jde vytahnout ten konektor(drží na tom zavitu šroubu hmožděnkou).

Obrázek

5. Zde dávám fotky, jak jsem vytahl a odpojil konektory

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

6. Teď už zakrytovat zpět a dílo je hotovo.

Obrázek
Obrázek

Ps: fotky lepším rozlišení jsou ten link, ale v názvu smazat m.
Modeo MK III, TDCi 2l 110,4 kW(Chip), kombi, r.v. 2005
Medanek
Junior
Junior

Příspěvekod knudsen1971 » čtv bře 31, 2011 15:31,0

Dobra prace, to si snad zaslouzi i presunuti do do sekce Rady a Navody ;)

Edit: tak mam tez hotovo, slo to jako pomasle... drobna rada na zaver: ten panel se zapalovacem vycvaknout napred zadni dva uchyty, pak naklonit a vyhaknout predni...
knudsen1971
*
*

Příspěvekod Medanek » pon dub 04, 2011 9:55,0

knudsen: Řešil si nějak ten aux z radia? Neni to ten konekto, který odpojuješ od te HF? Jinak mě už chybí k te demontáži jedna maličkost, koupit si termosku na kafe do te díry :-D. Kamarad má tuhle a sedí tam uplně suprově.
Obrázek
Medanek
Junior
Junior

Příspěvekod knudsen1971 » pon dub 04, 2011 13:36,0

Moc nerozumim dotazu, jedno je koax na antenu a ten druhej stekr to je napajeni/data do mobilu. PO odpojeni vse funguje jak ma, no problem.
Aux do radia je u mne (Denso) resenej 3,5 jack vstupem v prihradce spolujezdce.
Co se tyce drzaku na napoj, tak jelikoz jsou tam ty diry a je to neprakticke, shanim ten panel z modelu Ghia, ten to ma kulate s chromovym ramtlem a bez der.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us[/img]
knudsen1971
*
*

Příspěvekod Medanek » pon dub 04, 2011 13:48,0

Já věděl, že jsem někde viděl jiny ten panel, ten bych se libil i mně. Taky se mi neliví jak to vypada ted, přide mi to, jako by tam něco chybělo, ale z te Ghii to vypada hned lépe.
Se zkusím, jak budu mít přiležitost zeptat svého mechanika, budu tam stejně muset jet, protože jsem někde ztratil tu krytku na ostřikavače světlometu.

Doplnění: Tak jsem slepí, až to bolí. Se ti omlouvám a nedivím, že to nechápeš. Dneska jsem se pořadně podíval a tu díru pro jack našel. Jinak děkuji, protože kdyby si neřekl, že je to jack, tak bych ji beztak nenašel.
Medanek
Junior
Junior

Příspěvekod knudsen1971 » pát kvě 13, 2011 13:09,0

Takze info k tomuhle Ghia panelu s chromovym rantlem a bez der pro vsecky kteri by chteli zakoupit tento u Forda: pokud neznate nekoho, kdo ma Mondeo s timto panelem uz z fabriky, mate skoro smulu, nejsou jinak schopni to v katalogu najit!
Nastesti svagr ma Ghiu, takze jsem to objednal na jeho VIN :roll:
Cena je cca 1150,- bez DPH, je to i s popelnikem, staci jen predelat zapalovac. FINIS je: 1367751
knudsen1971
*
*

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Interiér, výbava