Zabezpečení Mondea

Výmena hodiniek....:D

Příspěvekod STUPLU » čtv říj 08, 2009 13:22,0

Čaute ľudia, tak som tu o5.
Na Nete somnašiel takýto postup na demontáž stredovej konzoly, ale nejak tomu nerozumiem..:( Pozrite to:
http://www.fordmondeo.org/wiki/index.ph ... oval_-_Mk3
Inak na tej stránke je veľa skvelého, napr. naprogramovanie si Mondejka na automatické zamkýnanie dverí pri rozbehu, príp. naprogramovanie sťahovania okien, ak sa Vám náhodou pokazilo atď at´d, kopec zaujímavého, určite je to aj tu už, ale tak.... :D
Takže otázka je: Prosím Prosím, hľadal som aj tu na fóre nejaký ľahší návod AKO demontovať stred. konzolu aby som sa dostal k tým hodinkám a vymenil ich, no nenašiel som nič... Ospravedlňujem sa, ale tlačítko HLEDAT mi síce našlo odkazy, ale po prvé ich bolo asi 17 strán a po druhé som prešiel prvé 4 z nich a nič tam nebolo.
Dr.: Prosím Ťa, ak to niekde máš odložené, pomôž mi, ĎAKUJEM!!!!!!!!!
Pekný deň!
MONDEO GHIA TURNIER, 2.0 TDDi, 85kW, 115PS, r.v. 2001, PEARL-BLACK
STUPLU
*
*

Příspěvekod m.a.x.i.m.u.s » čtv říj 08, 2009 13:46,0

Podle toho tvého odkazu by mělo stačit to jen něčím tenkým podebrat a vycvaknout- tak to aspoň vypadá na tom obrázku kde jsou zvýrazněny ony zástrčky...
Mondeo ST220, 166kW, kombi, 11/2003 model 2004
m.a.x.i.m.u.s

Stred.konzola.

Příspěvekod STUPLU » čtv říj 08, 2009 13:49,0

No veď to, že ja si pamätám, že raz som pozeral návod, kde som musel odšróbovať 4 alebo 8 skrutiek, aby sa mi celá konzola dala dolu..... A tu zrazu niečo iné, presne ako píšeš, vyzerá to na nejaké zacvakávacie mechanizmy a toť vsjo...... Tak teraz fakt neviem, vie to niekto presne???
STUPLU
*
*

Konečné riešenie :D

Příspěvekod STUPLU » čtv říj 08, 2009 19:46,0

Taaaaakže:
Hodinky vymené, kus za kus, idú, blikajú ako majú atď:D V Mondeu 2001 je stredová konzola na 6 skrutkach, najskor treba dat dolu plast ktory je pod radiacou pakou, zlahka treba nadvihnut vzadu, je to na takych zapadkach, podda sa to a lahko uvolni. Odsunutim toho plastu viac dozadu sa vam uvolni pohlad na spodok stredovej konzoly, kde v rohoch na oboch stranach su dve skrutky. Po vytiahnuti radia su na bocnych stranach zasa po dve skrutky a posledne su ukryte pod tlacidlami vedla hodin, cize tie tlacidla vypacenim dostaneme krasne von, pozor na oskretie palubovky. Pod tlacidlami su teda posledne skrutky, vsetko treba vyskrutkovat a stredovu dosku uvolnime tahom v dolnej casti smerom ku sebe a hore nad fukarmi su tri zapadkove mechanizmy, ktore idu ale lahko uvolnit.... A voila: Stredova doska je volna.... Hodinky su bud zaskrutkovane, ja som ich mal "zalepene" nejakym tmelom. Cize vypnut z elektriky, odskrutkovat, zobrat nove, vyskusat ci idu, zaskrutkovat nazad a cely postup zopakovat pospiatku.

Chlapi, bolo to lahke, ked to zvladol VS chlapec technicky absolutne nezdatny, napriek tomu veeeeelmi tesivy z novych funkcnych hodiniek, zvladne to kazdy....:D

Dakujem za precitanie, vela ludi asi vie ako otvorit strednu konzolu, napriek tomu som si neodpustil tuto kratku instruktaz:D

Dakujem za pozornost, NECH ZIJE MONDEO!!!!

Pekny vecer!
STUPLU
*
*

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Interiér, výbava