Problém s řízením

Příspěvekod Motajl » pon kvě 11, 2009 20:37,0

DR: Pružina prasklá neni a s tím ložiskem jsme hejbaly. ale po vrácení to Klepe ve stejným místě jak před tím. Myslím si že kdyby to bylo tím ložiskem tak to nebouchá vždy ve stejé poloze volantu. A nedělá to pokaždé třeba jenom jednou za 10zatočení.
CMC 1660
mondeo, 1.8td 66kw, r.v. 1999, el.zrcatka, klima,el. Nastavitelne sedadlo ridice, el okna, xenonove výbojky, ozvuceni magnat. Modré podsvícení budíků. http://motjal.rajce.net/
Motajl
**
**

Příspěvekod MIS » úte kvě 12, 2009 8:44,0

TO Motajl : Silentbloky jsou O.K., čepy řízení taky, tlumič i jeho horní uložení taky, poloosa je taky O.K.? Ještě mě napadá pouzdro stabilizátoru. Kdyby bylo utržené nebo povolené a stabilizátor by se měl možnost posouvat jakoby ze strany na stranu axiálně (osově) v tom pouzdře, tak jak je napružený, mohl by v určité poloze jakoby vystřelit a bouchnout o těhlici nebo rameno. Mohlo by se to stávat jenom občas, podle toho jak se předpruží a jak to pouzdro povolí nebo ho podrží.
Po pravdě mi to ale spíš připadá fakt na to horní uložení tlumiče, jak píše DR. Je to taková nejpravděpodobnější varianta a mohlo by to taky dělat jenom občas...
CMC810
Mondeo, 2.0TDCi 96kW, kombi, r.v. 2003, 6-speed, pneu 225/45/17 Galerie obrázků
dříve Mondeo, 1.8 16V, 82kW, hatchback, r.v.1994
MIS
Senior
Senior

Příspěvekod maggot_133 » úte kvě 12, 2009 9:58,0

Tak, vcera som zaviezol 5dnove mondejko kamaradovi do servisu, na komplexnejsiu prehliadku po dovoze, cena bola odobrena, stav jako velmi dobry, jedine co na tom meni su tycky stabilizatora a predne kotuce, to ma na nasich cestach najazdenych asi 3000km.

Stav podla neho zodpoveda kilometrom, uvidim, dneska to rozhodi, tak mi bude pripadne volat keby sa tam nieco vyskytlo, co cakam hlavne na podvozku....Ten tu trpi najviac.....

Ale nech nejsom OT, mal som podobny problem prve dni, v tiahlej zatacke na nerovnostiach mi predok strasne uskakoval "von" zo zatacky, sefko v servise to poriesil dotiahnutim niecoho (skoro v prostriedku medzi prednymi kolesami) a tym stabilizatorom. Tlmice su vraj uplne ok, vole na kolach ziadne, capy v pohode.
Mondeo Combi 10/2003, 85kW 2.0 TDCi, Strieborna metla, Viva, 17".
Hyundai Getz 1.1i, 2004, priblizovadielko mojej drahej.
maggot_133
*
*

Příspěvekod Motajl » úte kvě 12, 2009 10:37,0

Tak mi zbydou jen dvě možnosti. Buď to nechat tak jak to je a smířit se s tím že to občas bouchne(jinak jízdní vlastnosti jsou v pořádku auto netáhne ani na jednu stranu neškube s řízením prostě jenon občas bouchne). A nebo to celí rozdělat a najít toho zlobivího permoníka. :?
CMC 1660
mondeo, 1.8td 66kw, r.v. 1999, el.zrcatka, klima,el. Nastavitelne sedadlo ridice, el okna, xenonove výbojky, ozvuceni magnat. Modré podsvícení budíků. http://motjal.rajce.net/
Motajl
**
**

Hřeben řízení - výměna ???

Příspěvekod stago » stř srp 05, 2009 8:20,0

Ahoj všem,
Po asi 3/4 roce jsem zase nechal překontrolovat přední nápravu kde mi pořád něco bouchá.
Byl jsem ve Ford Carent Brno na výměnu oleje a doplnění klímy + ona přehlídka podvozku.
Výsledek prohlídky je klepání v hřebeni řízení. Není to ani čep řízení, ani kloub na tyčce řízení ale prý přímo v tom pouzdře hřebene. Auto nejeví žádný problém s řízením, žádný únik kapaliny z posilovače, žádné tahání do strany, jenom to prostě klepe.
Doporučili mi kontrolovat kapalinu a chování auta a v případě že se něco neobvyklého (krom toho bouchání) objeví, doporučili výměnu řízení (celý mechanismus s hřebenem), protože jiný způsob opravy neznají - cena asi 20800,- káčé :?

Píšu pro ty, co mají podobný problém s boucháním a nemůžou najít příčinu. Taky mě to všude diagnostikovali jako špatný tlumič, uložení tlumiče, tyčky stab., a všechno možné, ale po bližší kontrole bylo vše OK.
Mondeo 1,8i, 92kW, 5dv., MKIII 07/2003, GHIA
stago

Vibrace při určité rychlosti.

Příspěvekod FanyT » ned srp 30, 2009 21:38,0

Zdravím, mám problém s tím, že auto se mi při 90 km/h hodně rozkmitá/vibruje. Myslel jsem, že je to klasicky nevyváženými koly, ale už je mám vyvážena a dělá to furt. Do 90 a nad 90 km/h je vše OK. Dělá to jenom, když jedu právě úplně přesně tou devadesátkou a ještě k tomu při výkonu, takže do kopce nebo při zrychlování po rovině a jak tu rychlost překonám, je zase klid. Cítím přitom i vibrace do pedálu. Nemá s tím někdo zkušenost?
Mondeo, 1.8 Duratec-HE 92, kombi, r.v. 2001, asi Trend
FanyT
Junior
Junior

Příspěvekod Ebo » ned srp 30, 2009 23:11,0

to > FanyT .. zkus juknout na poloosy (vůle) a hlavně na pomocné ložisko co drží tu prodlouženou poloosu na straně spolujezdce ..
Ford Mondeo 1.8i, 16V, GLX, 85kW, kombi, 1998, tmavě modrá metalíza
Fiat Punto 1,4 GT, 98kW
Ebo
Senior
Senior

Příspěvekod HarY » pon zář 28, 2009 18:45,0

zdravím. potřeboval bych poradit. na mém mondeu mám poslední dobou probém - cca před měsícem se mi při jízdě začalo ozývat dost hlasité hučení, jako když něco o sebe drhne (zvuk se dá zhruba přirovnat jako když přejedeš krajní čáru na dálnici). začíná to nejdřív jako pískavý skřípání a ozývá se to někde od předních kol. divný na tom je že se ozve až po cca 20 km jízdy a je to jenom když je volant natočený doleva zhruba mezi 5 - 30 stupni. při přibrždění to přestane. nechával jsem kontrolovat ložiska i kotouče a jsou ok. nevím jestli to má nějakou souvislost ale kolem 100km/h mi trochu vibruje volant a taky se klepe při prudším brždění (ze 100 na 50 nebo tak).

mám podezření na servo nebo písty někde na brzdách. nestalo se to tu taky někomu nebo netušíte v čem je problém?
Mondeo, 2.0 TDDI 66 kW, Kombi, r.v. 2003, Ambiente
HarY
*
*

Příspěvekod Jurin » úte lis 03, 2009 20:14,0

Zdravím všechny.Mám dotaz na vůli v uložení řídící tyče,konkrétně tam úplně dole-poslední kloub,který spojuje sloupek řízení s převodkou řízení-prochází vlastně přes takovou bílou plastovou misku-těsnění na pedálové stěně.Při manévrování,třeba při vyjíždění z parkoviště to tam odtud trochu lupne,vrzne,ale jen potichu.Stejně,jako když s ním zahýbu rukou.Má trochu vůli.Zkoušel jsem to promazat,jak už tady kdosi radil,ale moc to nepomohlo.Někdy to lupne už jen při samotném rozjíždění ani nemusím volantem moc otáčet..Jinak vůle v řízení (otáčení volantem) je nulová,auto má jen 52 tis km.Má s tím někdo zkušenosti-poznatky?Nemůže to dělat třeba vzduch v servu,nebo spojovací tyčky stabilizátorů? Když jsem auto koupil,hladina servooleje v zásobní nádobce byla těsně pod spodní ryskou...
Dne 11.12 2009:
Servo ani stabilizátory to nejsou.Vlezl jsem si až pod volant a pozoroval a točil volantem.Když se někdy ozve to slabé lupnutí-vrznutí, tak je vidět-že ten spojovací kloub maličko (asi o půl mm,)povyskočí nahoru a pak se zas vrátí-nejlépe to jde pozorovat na té suvné trojůhelníkové části sloupku volantu.Kamarád automechanik mi ten kloub vymontoval a proti tomu vrzání namazal oba konce kvalitní vazelínou.Zase smontoval a pořádně dotáhl.Protočit se to nemůže-oba konce kloubu mají takové trojůhelníkové zkosení a ještě to jistí šroub.Po prvních třech jízdách se to zdá dobré...Tedy hodně se to zlepšilo...Ale sem tam ještě slabě něco cítím.Tak nevím...
Naposledy upravil Jurin dne ned pro 27, 2009 13:40,0, celkově upraveno 2
Mondeo, 1.8,81KW, liftback, r.v. 2002, ambiente
Jurin
Junior
Junior

Příspěvekod nzape1 » úte lis 10, 2009 16:58,0

Zdravim vas.

Mam taky problem, a to ten, ze ak parkujem, alebo vychadzam z parkovacieho miesta, cuvam, pri toceni volantom sa sem tam ozve vrzganie. Nerobi to vzdy, ale napriklad ked tocim plny do lava alebo plny do prava tak to zavrzga aspon trikrat, a volant v tej chvili ide akoby tahsie, akoby sa tam nieco pridrhlo. To vrzganie sa objavuje ci je motor spusteny (ide servo), ci je vypnuty, a privadza ma to do sialenstva. Robi mi to uz aj pocas jazdy pri potoceni volantu zhruba o tretinu otacky.

Ten zvuk ide akoby zo stredu volantovej tyce, je to take tlmene zadrhnutie.

Nema niekto z vas napad? Zajtra sa mi na to pozrie jeden manik, ale tak viac hlav viac vie.

Fordom zdar.
Mondeo, 2.0i Duratec HE, 107kW, kombi, r.v. 5/2003 (pred faceliftom), Ghia, 4 st. automat CD4E, 180k km.
nzape1
*
*

Příspěvekod Patrik » stř lis 11, 2009 2:11,0

nzape1: Napínací kladka drážkovýho řemene(klíňák) a drážkovej řemen, oboje bude chtít asi vyměnit. :roll:
CMC 531
CFC 1255
Mk III kombi 2.0 TDDI 85kw
Mercedes-Benz E290 turbodiesel w210 95kw
Mercedes-Benz S320 CDI w220 145kw
Patrik
Senior
Senior

Příspěvekod DR » stř lis 11, 2009 11:30,0

Patrik, nzape1: jestli to vrže i při vypnutém motoru, tak to klíňák nebude, ani servso. Spíš něco ve sloupku řízení - zkusit pořádně prohládnou a potenciálně problémová místa namazat.
CMC 053 ( Ford Mondeo club ) CFC 660 (Ford Focus klub)
mondeo 2.2TDCi, 147kW, kombi, 04/2014
(před tím mondeo 2.5T, 162kW, kombi, 10/2007, Titanium X_____ ST200, 2000, hatchback;____ mondeo 2.5 V6 LPG, ghia, 1998, combi);
Renault Trafic, dci150, combi van, 2008 + Fiat Brava 1.6 16V 1998 + Renaul Megane 1.6 16V 2012
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Patrik » stř lis 11, 2009 21:17,0

DR: Sem to nějak v noci přehlidnul, že to dělá i bez motoru :oops:
CMC 531
CFC 1255
Mk III kombi 2.0 TDDI 85kw
Mercedes-Benz E290 turbodiesel w210 95kw
Mercedes-Benz S320 CDI w220 145kw
Patrik
Senior
Senior

nzape1 - vrzani

Příspěvekod deejayspike » pát pro 11, 2009 15:10,0

Ahoj
mam mondeo 2001 / TDDi 85kW. Delalo mi to podobne veci, nasel jsem totalne znicene lozisko tlumice McPherson. Nove stoji okolo 1100,- Komplet. Vymenil jsem to a uz to nedela.

Pro ostatni:
Pri jizde po nerovnostech mi to klepe v leve casti, a pri zataceni citim ve volantu jakoby klepani, neni pravidelne takze homokineticky kloub jsem vyradil ale i tak jsem jej zkontroloval. Napadlo me co treba tyc stabilizatoru? Ma cenu ji vymenit??

Diky, Jirka
Mondeo III, 2.0 TDDi 85,GHIA, Combi, r.v. 2001, Plna vybava
deejayspike
*
*

Příspěvekod Malcánek Jan » pát pro 11, 2009 17:11,0

to nzape1: mám podobný problém, při zatáčení vlevo musím použít "vo fous" větší sílu než doprava, lehounce to zadrhne. Hledali jsme a mazali, bez výsledku. U mě to bude nejspíš tím, že auto bylo havarovaný na pravou stranu a celej rám posunutej a zase srovnanej na stolici, ale ne na 100%. Provozu ani bezpečnosti to nebrání, už jsem si zvykl a neřeším to.
(Mazzy) CMC 1173
Mondeo, 1,8 TD 66kW, kombi, r.v. 1999, clx, zelená metal. 250.000 km
Ford Focus 1,8 TDCi 85 kW, kombi, r.v. 2009, Trend, červená metal.
Malcánek Jan

Re: nzape1 - vrzani

Příspěvekod deejayspike » pát pro 11, 2009 18:18,0

deejayspike píše:Ahoj
mam mondeo 2001 / TDDi 85kW. Delalo mi to podobne veci, nasel jsem totalne znicene lozisko tlumice McPherson. Nove stoji okolo 1100,- Komplet. Vymenil jsem to a uz to nedela.

Pro ostatni:
Pri jizde po nerovnostech mi to klepe v leve casti, a pri zataceni citim ve volantu jakoby klepani, neni pravidelne takze homokineticky kloub jsem vyradil ale i tak jsem jej zkontroloval. Napadlo me co treba tyc stabilizatoru? Ma cenu ji vymenit??

Diky, Jirka

No jinak jsem dnes objednal 2 x tyc stabilizatoru. Nasel jsem u nas na severni morave firmu ktera mi doda 2 ks i s postovny za cca. 650 Kc. V porovnani s Fordem kde mi nabizeli praci + 1ks za 2200 Kc me to prijde docela fajn cena. Nabizeji tam v sortimentu plastovou tyc nebo ocel. Rozhodl jsem se nakonec pro klasiku - ocel. Snad jsem udelal dobre. Vymena neni nijak hrozna, myslim ze se to da zvladnout s nejakym prumerne dobrym naradim.

PS: Ocenim nejaky komentar k tomu co jineho by to klepani mohlo byt....
Jirka
Mondeo III, 2.0 TDDi 85,GHIA, Combi, r.v. 2001, Plna vybava
deejayspike
*
*

Problém s řízením

Příspěvekod Marek S. » pát dub 02, 2010 11:50,0

Zdravim vsechny fordaky, mam takovej malej problem.....takze..... Mam stare Mondeo z roku 1994, 1.8TD (65kw). Nedavno sem vymenil komplet ramena predni (L/P) se silentblokama,cepama atd. Namontovani probehlo vcelku v poradku az me to udivilo, sle vse lehce vysroubovat, zadny sroub se neutrhl nebo tak, jelikoz to bych u 16let nemontovaneho auta skoro i dost cekal. Problem vsak vznik pri zkusebni jizde...prijde mi ze volant je dost citlivej, jakoze pri prejezdu pres kanal se dost zaklepe a napriklad pri vlitnuti do mensi dirky kolem rychlosti 100kmh je skoro o zivot, pac se cely volant rozhodi a tim padem i auto. Naslednych veci jakym sem si vsimnul je jakysi "plechovy zvuk" pri prejeti pres nejakou mensi nerovnost, jako kdyby tam o sebe mlatili nejaky plechy nebo co....sem z toho docela vystrasenej a nevim co s tim....ten "plechovy zvuk" se vsak nedeje, kdyz napriklad jedu v zatacce a opru se do te strany ( zvuk vychazi z prave strany). Dekuju za kazdou radu, Marek.
Mondeo, 1.8 TD 65, Hatchback, r.v. 1994, el.okna,el.zrcatka,el. ovladane sedadlo ridice,handsfree
Marek S.
Junior
Junior

Příspěvekod MIS » úte dub 06, 2010 7:29,0

Citlivost volantu by měla mít souvislost s tím, že jsi při výměně ramen velmi pravděpodobně totálně rozhodil geometrii přední nápravy. Takže ji nech udělat a mělo by to být v pořádku.
Co se plechového zvuku týká, tak to fakt nvím...
CMC810
Mondeo, 2.0TDCi 96kW, kombi, r.v. 2003, 6-speed, pneu 225/45/17 Galerie obrázků
dříve Mondeo, 1.8 16V, 82kW, hatchback, r.v.1994
MIS
Senior
Senior

Příspěvekod safa03 » úte kvě 25, 2010 7:21,0

Zdravím...chtěl bych se zeptat..?
Na mondeu mk2 jsem měnil snížené pružiny za sériové,nasadil jsem nová ramena+sil.bloky+čepy+stabilizátory+kosti(vše nové)...poté zajel do servisu na laserovou geometrii,tam to hodily do kupy a teď mi auto začalo táhnout do leva.Pustím volant a stočí se mi asi tak o 15° do leva.Taky jsem spozoroval takové nepravidelné hučení od pravého předního kola,přirovnal bych to k házení kotouče nebo špatného vyvážení kola,to je ale OK..nevíte někdo v čem by mohl být problém???
Možná s tím souvisí i problém,že se mi zřejmně(ještě to proměřím) sjíždějí vnějšky pneu...odklon kol na obou nápravách.To by ale po geošce nemělo :-D
Mondeo, 1.8 16v 85kW, hatchback, r.v. 1997, Zetec,snížené pružiny
safa03
*
*

Příspěvekod Chopper911 » úte kvě 25, 2010 8:25,0

HarY píše:zdravím. potřeboval bych poradit. na mém mondeu mám poslední dobou probém - cca před měsícem se mi při jízdě začalo ozývat dost hlasité hučení, jako když něco o sebe drhne (zvuk se dá zhruba přirovnat jako když přejedeš krajní čáru na dálnici). začíná to nejdřív jako pískavý skřípání a ozývá se to někde od předních kol. divný na tom je že se ozve až po cca 20 km jízdy a je to jenom když je volant natočený doleva zhruba mezi 5 - 30 stupni. při přibrždění to přestane. nechával jsem kontrolovat ložiska i kotouče a jsou ok. nevím jestli to má nějakou souvislost ale kolem 100km/h mi trochu vibruje volant a taky se klepe při prudším brždění (ze 100 na 50 nebo tak).

mám podezření na servo nebo písty někde na brzdách. nestalo se to tu taky někomu nebo netušíte v čem je problém?

Podobne to robilo mne pred výmenou ložiska v náboji, presne pri zatočení vľavo, nevedno prečo, ale pravé ložisko vpredu odchádza rýchlejšie ako ľavé, mohlo by to robiť práve ono... Aj keď sa to ložisko môže tváriť pri kontrole, že je ok, SKF ložiská sa dajú za slušnú cenu zohnať...
Mondeo, 2.0 HE Duratec 107kW, liftback, r.v. 02/2001, Ghia
Chopper911
**
**

PředchozíDalší

Zpět na Mondeo MK I-III - Podvozek, kola, pneu, brzdy