Brzdy - problém

Re: Brzdy - problém

Příspěvekod Habadan » pon kvě 11, 2015 15:31,0

Od dotazu jsem pokročil dál... Problém je s ABS , když vyndám pojistku ABS tak je po problému. Ted mě vyvstává otázka kde je na ABS problém. Spíš mám dotaz jestli diagnostika dokáže lokalizovat přesněji , jestli jde o čidlo , nebo něco jiného..?
Habadan
Junior
Junior

Příspěvekod msekl » pon kvě 25, 2015 10:49,0

Zdravím.

Mám mondeo 2.0TDCi 96kw r.v. 2002. Mám takový problém, a to že když jsem včera vyměnil hlavní brzdový válec, tak mi z posilovače brzd utekl vzduch, což si myslím, že je úplně v pořádku, když se to to rozdělá. Tak jsem ho vyměnil za jiný a nic, žádný účinek při brždění, tím pádem mi nejde ani odvzdušnit brzdový systém. Pedál nemá snahu ani napumpovat a nic takového. Nevíte někdo v čem by mohl být problém?. Děkuji za rady
msekl
Junior
Junior

Příspěvekod David V » pon kvě 25, 2015 11:39,0

Já bych řekl, že jsou to 2 různé věci:
1) z posilovače brzd vzduch neuniká, ale uniká do něj, protože je tam vakuum a posilovač brzd nemá žádný mi známý vliv na odvzdušnění, ten pouze zvyšuje brzdnou sílu destiček na kotouče. Je to od hydraulického okruhu oddělený systém.
2) Pokud nejde systém odvzdušnit (a zrovna u vozů s ABS a ESP se spíše doporučuje svěřit to servisu, i když mi zatím nikdo nedokázal uspokojivě vysvětlit proč stará metoda pumpováním a doléváním je špatná, když je systém celou dobu zaplavený), tak je možné, že je nový brzdový válec netěsný a nasává si vzduch (u předchozího Opela mi válec fungoval dobře zhruba na 75% celkového zdvihu, takže jsem při odvzdušňování nesměl došlápnout pedál brzdy až na podlahu, jinak jsem mohl začít znovu - možná tohle je ten důvod, že to neodvzdušňují šlapáním, aby se jim tam takto nedostal vzduch.

Takže bych poradil zaměřit se primárně na těsnost systému a pak teprve řešit případné netěsnosti s posilovačem.
Opel Insignia, 2.8 V6 Turbo 191 kW, liftback, r.v. 11/2010, Cosmo, AT, 4x4
Ford Mondeo, 2.5 V6 125kW, liftback, r.v. 2001, Ghia, MTX75 - 225 tkm - jde do prodeje
(před tím Opel Vectra 1.8i 66kW, sedan, r.v.1995)
(ještě dříve Opel Kadett 1.3S 55kW, htb, r.v.1986)
David V

Příspěvekod Marko.1905 » pon lis 23, 2015 17:50,0

Zdravím mam takovéj problém na mem autě Mé při jízdě brzdi zadní kola někdy se to sekne jako bych měl zatahlou ruční brzdu jsou to Bubnové brzdy abych pravdu rek moc tomu nerozumin čim to muže byt ze by se tam seklo nějaký lanko Prosím o radu Děkuji
Marko.1905
Junior
Junior

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Podvozek, kola, pneu, brzdy