SCi - názory, zkušenosti

Re: SCi - názory, zkušenosti

Příspěvekod tommybuu » čtv bře 03, 2016 21:00,0

Tak Mondeo mi pomalu asi odchází do věčných lovišť. Vezmu to postupně:

při teplotách kolem nuly a pod nulou startoval celou zimu na tři válce. Po cca 5 minutách stačilo vypnout / zapnout a chytl se vždy na 4 válce

při prudké akceleraci při zahřátí bylo slyšet v pozadí (od 2tis otáček výš) takové jakoby ševelení, šustění, nebo jak bych to poslal. Takto to šlo cca měsíc a teď před týdnem, zničeho nic, se ševelení stalo dominantním. V autě to smrdí benzínem, motor je hlučný jak škoda 120, přitom jede normálně. Původně jsem si myslel podle zvuku, jestli se neutrhl výfuk, ale jde to z motorového prostoru.

Přemýšlím, jestli má vůbec smysl investovat další prostředky do případné opravy. Vůbec nevím, co by to mohlo být a můj servisman se projevil jako neználek, proto ho nenavštěvuji od léta. A odborníků na SCi je málo a bohužel jsem zatím neměl v Praze štěstí. Budu rád za každou radu.
Mondeo, 1.8 SCi 92, liftback, r.v. 2004, ghia
tommybuu
Junior
Junior

Příspěvekod attila » pát bře 04, 2016 8:11,0

tommybuu píše:Tak Mondeo mi pomalu asi odchází do věčných lovišť. Vezmu to postupně:

při teplotách kolem nuly a pod nulou startoval celou zimu na tři válce. Po cca 5 minutách stačilo vypnout / zapnout a chytl se vždy na 4 válce

při prudké akceleraci při zahřátí bylo slyšet v pozadí (od 2tis otáček výš) takové jakoby ševelení, šustění, nebo jak bych to poslal. Takto to šlo cca měsíc a teď před týdnem, zničeho nic, se ševelení stalo dominantním. V autě to smrdí benzínem, motor je hlučný jak škoda 120, přitom jede normálně. Původně jsem si myslel podle zvuku, jestli se neutrhl výfuk, ale jde to z motorového prostoru.

Přemýšlím, jestli má vůbec smysl investovat další prostředky do případné opravy. Vůbec nevím, co by to mohlo být a můj servisman se projevil jako neználek, proto ho nenavštěvuji od léta. A odborníků na SCi je málo a bohužel jsem zatím neměl v Praze štěstí. Budu rád za každou radu.

Nejsem odbornik ale postupoval bych takhle.
1,šušteni,šelevení--zaseknute deštičky na brzdách,náboj kola ložisko,nebo ložisko napinaci kladky
2, smrad benzinu?nebo vyfukovy smrad?-praskle svody mužu zpusobovat smrad v kabine jine tam asi byt nemuže/mel sem to nedavno
3,válce na 3-špatna svička,špatny vstřik na válci timpadem špatne startovaní

Auto bych určite neodepisoval,pokal neni ta zavada uplne nejdke jinde ale prumerny servisak si stimtu musi poradit. :)
Ford Mondeo Kombi 1.8-96 kw SCi 2005 Ghia,xenon
attila
Junior
Junior

Příspěvekod attila » sob bře 19, 2016 6:38,0

attila píše:Tak před tydnem cca 26.2 vyměneny 2 vstřikovače,ješte se vymení všetky svíčky.Autem sem již udelal 600 KM zatim je vše v pořadku.Olej drži stav.Uvidím zda se při kratkych jizdách bude chovat stejne,

Tak bohužel ten olej zas přibývá,jak delám tyto kratke jizdy po měste.....co tet... :(
attila
Junior
Junior

Příspěvekod David V » pon bře 21, 2016 10:11,0

Buď naplánovat objízdné trasy a motor zahřívat nebo auto vyměnit za nepřímovstřik.
Ale krátké trasy dělají zle každému motoru, jen ten přímovstřik dávkuje palivo přímo do válce na studené stěny.
Opel Insignia, 2.8 V6 Turbo 191 kW, liftback, r.v. 11/2010, Cosmo, AT, 4x4
Ford Mondeo, 2.5 V6 125kW, liftback, r.v. 2001, Ghia, MTX75 - 225 tkm - jde do prodeje
(před tím Opel Vectra 1.8i 66kW, sedan, r.v.1995)
(ještě dříve Opel Kadett 1.3S 55kW, htb, r.v.1986)
David V

Příspěvekod attila » pon bře 21, 2016 14:18,0

David V píše:Buď naplánovat objízdné trasy a motor zahřívat nebo auto vyměnit za nepřímovstřik.
Ale krátké trasy dělají zle každému motoru, jen ten přímovstřik dávkuje palivo přímo do válce na studené stěny.

No ono už to tak vypadá,že to bude tím kratkym jezdením.No druha vec v ktere ale nejsem si jist je,že auto sem kupoval leto 2014,tam probehla vymena oleja atd...
Jezdil sem cele leto taky po meste,pak celu zimu po meste,no a nepamatuji si bohužel jak casto sem kontroloval olej,a jak to vypadalo.Fakt nevim.že bych ho nekontroloval se mi taky nezdá.
Pak se ale pamatuji že sem mel mít vymenu oleja cca 07/2015 i sem se tu na to ptal o kolik bych to mohl prešvihnut a tam si pamatuji že sem doleval olej bo ho bylo málo.cca 0,7 dcl.
Pak sem zas jezdil až do 09/2015 kdy se pak vymenil olej.Po vymene oleje se zapomel zkontrolovat merku a spomel sem si tak cca 3 tydny po vymene a mel sem olej na horni ryskou ale jen málo.
Zavolal do servisu zda mi to nepřeléli,že ne a prirustek oleje muze byt but to vadnym vstřikem nebo vodou v oleji.Po tomto se mel delši cestu 600 km ,po ceste byl stav oleje stejny si myslim...
Pak prišla zima a ježdeni po meste do prace.Hladina oleje se postupne zvedala a v unoru už když sem mel nad ryskou cca 1cm sem to už začal řešit což už sem tu popsal.Odtedy mam vymenene ty 2 vstřiky za nove ,nove svičky,novy olej,a vodni pumpu.Oleje přibíva.Tat otazka zda to mam už od začatku jen sem si to nekontroloval tak často,hlavne v zime a na jaro a leto se to pak vyparilo.Nebo je ta chyba tet od zimy jakožto nová...fakt tet nevim.Nechce se mi zas menit nove vstřiky když to bude beztak tyma popojiždkama,a kdyz ano tak tet nemužu jezdit???
attila
Junior
Junior

Příspěvekod vavris » stř dub 06, 2016 12:45,0

ZELI píše:vavris: Pri rychlych dalnicnich presunech mi to olej na SCi celkem zralo. Jezdil jsem pri tech rychlostech na petku, protoze bylo potreba trochu akcelerovat v provozu, takze otacky klidne k peti tis dlouhodobe a ubytek byl znat i po 100 km trase. Takze bych byl v klidu a samozrejme jak pise David, kontrolovat hladinku.

Dlužím tady rozřešení. Nakonec dolito cca 7 deci a naštěstí to vypadá, že to vážně bylo jen tou rychlou jízdou v otáčkách... Od té doby neubývá. Ale abych nebyl moc spokojený, objevil jsem korozi na dveřích :roll: :mrgreen:
vavris
Junior
Junior

Příspěvekod attila » pon črc 11, 2016 20:19,0

Byl sem dnes na emisni kontrole a ejhe sem neprošel.Bylo mi řečeno že špatna lamdba sonda moc bohatá smes benzinu.
Nevite ktere sondy su za totok zodpovedne?Spotreba se m malinko zvyšila již delši dobu sleduji zda to nema ješte vliv i na ten muj problem v predchozich prispevkoch ohleden tech kratkych jizd..a přibíváni benzinu do oeleje/jinač tet je to v pořadku to asi že je teplo./Vim že jeden je hned za svodami a pak jeste za katalizatorem ale nevim presne kolik by se jich melo menit a jak na to bo chyba motoru nesvítí žádná.Dik za radu.

ps:pripadne kdyby ste mi sem dali link na tu sondu našel sem neco od Bosh http://www.nahradni-dily-auto.cz/zbozi/ ... -1798c.htm ale nejsem si jist,
attila
Junior
Junior

Příspěvekod ZELI » úte črc 12, 2016 19:51,0

Smes ridi hned ta prvni lambda na svodech pred KATem. Je sirokopasmova a draha, origo stavala nejakych 7k, ale to uz je let, co jsem se na to dival, mozna zdrazila, nahrady nevim, ta z odkazu to nebude. Sirokopasmova lambda je tusim 5ti dratova a navic tyhle lambdy mivaji jeste kalibracni odpor a pripojuji se 6ti polovym konektorem. Byt tebou zajdu nekam na diag, aby potvrdili, ze to je vadna nebo starsi a pomala lambda, pac se mi to nejak nezda. Tim nekam myslim k nekomu, kdo tomu rozumi. V Praze treba Tomin123. Do servisu bych s tim asi na diag nesel, mam trochu pochybnosti ze by tam byl nekdo kdo vi a jeste ma chut si s tim "hrat". Anebo jeste rychle a vcelku levne reseni zajit na ty emise jinam, jestli se v resume shodnou. Pamatuju kdyz jsem byl kdysi na emisich s SCi, tak z toho nebyli nejak moudry. Jo a trochu bych to auto protahnul pred merenim. Poradne prohrat motor a pak pojezdit neco ve vyssich otackach a v zatezi. Pokud auto jezdi cukacky, az z toho "pribyva" olej, tak ani lambdam a KATum to dvakrat nesvedci.
Mondeo, 1.8 SCi, 96kW, kombi, r.v. 2004
ZELI
**
**

Příspěvekod attila » stř črc 13, 2016 5:23,0

Dekuji za info.Tak presne tato sonda mi byla poškozena pri oprave když mi dymilo do kabiny.Vtedy se rozdelávali svody a poškodila se tato lambda.V servisu mi tam dali nejaku nahradu a či dobru tet se težko budu hádat ale určite ne sondu za 7 tis zak pišeš.Se mi zda že od te doby se mi svyšila spotreba aj.Tesne pred emisemi sem mel dovolenou a udelal sem cca 650 km a na druhy den sem šel na emise takže autko bylo projete si myslím.tat tet uz jak zjistit jaka sonda tam patří bo co tam tet je ta bude nejaka jina dokonce jak se pamatuji na slova servisu/šak ja sa podivam do tej felicii tam nejaka bude/...no tak to sem si pomoh...k...a. :(

Tak sem bádal a myslim pokud je to sonda na zbernem potrubi což je ta nahradni v mem pripade tak by mohla byt tato?
http://www.autodily-online.cz/cs/E-shop ... 58_006_450
attila
Junior
Junior

Příspěvekod ZELI » čtv črc 14, 2016 14:12,0

Predne bych se ujistil, jakou ti menili. Na svodech, ktere jsou v kuse s prvnim KATem jsou 2 lambdy. Jedna nahore (pred) KATem a druha dole (za) KATem. Jestli menili tu horni, tak to je ta draha. Ne ze by ta spodni byla levna, ale ta by sla sehnat v nahrade mnohem levneji asi. Ta horni ma pro ilustraci konektor viz obr. Takze na 4dratove s kulatym konektorem zapomen. Musi to byt konektor jako na obrazku (6ti drat), je tam videt i ta kalibracni cast nad dratama. Koneckoncu jukni do auta, odsroubuj si plechovy dekl nad svodama a podivej se na pripojeni tech lambd. Mimochodem moc by me zajimalo jak tu lambdu pripojili, pokud menili tu horni a dali tam lambdu co tam nepatri. Mozna ze ustrihli konektor na aute a spravnou lambdu uz ani nepripojis. Takze nejdriv urcite kontrolu na aute, co tam pokazili a pak se rozhodnout co dal.
http://www.ebay.com/itm/New-Oxygen-Lambda-Sensor-BOSCH-OXY1269-fits-Ford-Mondeo-XR5-Turbo-MA-MB-/152148312061?hash=item236cbefffd:g:-AkAAOSwbYZXc3xf&vxp=mtr
A dalsi vec...kontrolka MIL (zluta kontrolka motoru) ti nesviti? Sviti behem startovani? Jestli je ta lambda uplne mimo tak bych se divil, ze se nerozsviti kontrolka. No podivej se primo na aute a pak uvidime...
ZELI
**
**

Příspěvekod ZELI » čtv črc 14, 2016 14:35,0

http://www.vogel-hechingen.de/shop/a/Lamdasonde%20oben%20Ford%20Mondeo%20III%201.8%20Ltr.%20130%20PS.html,0,1,10,19889,0,0,1300543 Tohle je ta pred katem. Je tam i ford cislo dilu. Za katem je Ford 1300544. Pri hledani nahrady pozor, muze ti tam vyskakat buhvico. Plnou kompatibilitu ti asi nikdo nezaruci ale kdyz budou sedet aspon pinove, tak by to mohlo nejak fungovat :D
Edit: Ceny dnes u Forda jsou cca 8800,- resp. 5100,- a to bez DPH!
Edit2: http://www.bosch-lambdasonde.de/de/downloads.htm Tady v tom katalogu najdes cisla od Bosche. Sice ta 7147 je nejaka zahadna natoz aby sla koupit, ale mas se od ceho odrazit. Kdyz jsem neco takoveho hledal pred lety, tak nic takoveho nebylo. Tohle je basen :D
ZELI
**
**

Příspěvekod attila » čtv črc 14, 2016 18:28,0

to ZELi:no vidím,že v téme si opravdu doma moc ti dekuji za informaci.Takže kontrolka motoru pri zapalovani svití a pak zhasne takže chyba žádna skrz kontrolky.
Dnes sem byl v servisu a tedy byla menená spodní sonda za katalyzatorem čili ta levnejší za nejaku nahradu.Vrchní je tedy ta drahší a má dle servisu 5 kabelu...???
na pripojení sme se nedívali ale určite se podívam jak budu moct.Byl mi dle tohto nabidnut ta prvni sonda verchni za nejakych 2400 kč značky Vernet tn ale jak tet práve hledám piše že ma hranatej 4 zasuvky.Nevidel sem presne co mi oni nabizeli ale čislo co mi vypsali sedí a to ford 1300543.
Na teto strace tu sem se dostal uplne nahodou http://autopartmaster.com/en/?action=ca ... ic=21565mi tez po kliknutí na prislušnu sondu nabizí ten Vernet ale na obrazku již mužes¨š videt že to má jake zapojení.Bohužel při kliknutí na FORD niesú k dispozici obrázky.
Dalši varianta komunikace byla že by katalyzator byl v háji...což ale muj model má jož katalyzator jak na predchozím linku hned po svodech napojeni nova cena co mi řekli 26000kč.komplet se svodami...no tak tet asi kuknu opravdu sám na ty zapojenie sond ofotím a pak budu řešit co a jak.zas nemám od servisu konktretnu odpoved tak zas sem v tom sám a mužu bádat co a jak....no uvidíme.dam vedet na som prišel.DIKY ješte raz budu rád za dalši poznatky.
attila
Junior
Junior

Příspěvekod ZELI » čtv črc 14, 2016 23:46,0

Lambda za KATem ma hlavne kontrolni fuknci, zda KAT uspokojive funguje. Do smesi by zasahovat nemela. Zkusil bych jeste tedy jinou STK pripadne diag u nekoho spolehliveho, aby zjistil, jestli lambda lambduje jak ma. Jinak svody s prvnim KATem by se daly sehnat na vrakaci. Druhovyroba nejspis nebude a novy je to za nesmysl.
Jo a ta vrchni lambda je jak jsem uz psal 5ti dratova s tim, ze diky tomu kalibracnimu clenu je ve vysledku 6ti pinova a pripojuje se 6ti pinovym konektorem viz ty obrazky.
ZELI
**
**

Příspěvekod attila » pon črc 18, 2016 9:08,0

ZELI píše:Lambda za KATem ma hlavne kontrolni fuknci, zda KAT uspokojive funguje. Do smesi by zasahovat nemela. Zkusil bych jeste tedy jinou STK pripadne diag u nekoho spolehliveho, aby zjistil, jestli lambda lambduje jak ma. Jinak svody s prvnim KATem by se daly sehnat na vrakaci. Druhovyroba nejspis nebude a novy je to za nesmysl.
Jo a ta vrchni lambda je jak jsem uz psal 5ti dratova s tim, ze diky tomu kalibracnimu clenu je ve vysledku 6ti pinova a pripojuje se 6ti pinovym konektorem viz ty obrazky.

Tak sem se včera díval zbežne a melo by to byt ta širši zastrčka na tu sondu.No a včera se dal autu kousek do otaček a jak i minule 4000+ otaček na 3 ku mi to udelalo zase a rozsvilila se kontrolka motoru.Tak dnes aspon zjistime ktera sonda zlobí.....
attila
Junior
Junior

Příspěvekod attila » úte črc 19, 2016 5:17,0

to :Zeli
Tak se to potvrdilo,je to sonda č1 čili ta prvni pred katem.No tet uz jenom ji sehnat za dobry peniz.10,500kč za to davat asi nebudu.Dostal sem návrh na nahradu stím že b y se sebrala sonda mirovo pasující k této sonde od Bosh s 5 ti dratama a předelala by se zastrčka...mohlo by to podle tebe fungovat?
zda se pripadne mužem odrazit v hledani napriklad tato sonda co ty nato?
http://www.autodily-online.cz/cs/E-shop ... 58_017_068
attila
Junior
Junior

Příspěvekod ZELI » stř črc 20, 2016 19:55,0

Jestli budes davat nahradu, tak bych vybral boschku z toho katalogu jak jsem uvadel a vybral bych nejakou se stejnym konektorem. Odpadne problem s predelavanim konektoru a navic jestli tam ten kalibracni odpor k necemu je, tak bude pasovat na danou sondu :) https://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_sensor
ZELI
**
**

Příspěvekod attila » čtv črc 28, 2016 12:09,0

ZELI píše:Jestli budes davat nahradu, tak bych vybral boschku z toho katalogu jak jsem uvadel a vybral bych nejakou se stejnym konektorem. Odpadne problem s predelavanim konektoru a navic jestli tam ten kalibracni odpor k necemu je, tak bude pasovat na danou sondu :) https://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_sensor

Tak se se dival na tu sondu z katalogu.LS 7147 uz ze pry bosch nedela nevyrabí.Tak bud zustava verze objednani u forda cena cca 10800 kč,nebo ješte zistit zda muže byt problem s tima emisema nekde jinde?erg venti?katalyzator?aby se to opravdu vyloučilo.....nebo zkusit objednat treba jak sme řikali bosch 5 ti dratovu ale zda bude nebo nebude fungovat to mi v servisz na to jen mávaj rameny...tak tet nevim,zda jde nahradit nečim nebo je to opravdu vyjimečna sonda ktera musi byt origoš???
Našel sem neco takoveho kde nekdo piše že pry mu to asi pasovalo do SCi čka ověřit to ale asi nepujde....http://lambda-sondy.heureka.cz/bosch-0- ... a/#section
attila
Junior
Junior

Příspěvekod ZELI » čtv črc 28, 2016 20:59,0

Urcite bych neprepinovaval, je dulezity, aby tam sla ta nova lambda i s tim odporem a ne s tim od puvodni lambdy. Vybral bych nejakou boschku, ktera pasuje na konektor co je na aute. Tipnu si, ze ten kalibracni odpor se tam dava proto, aby zpusobil velikost proudu pro cerpaci clanek lambdy tak, aby ty lambdy ukazovaly "standardni" hodnoty, tj. kdyz lambda ukazuje stechio pomer treba 5, tak aby ho ukazovala kazda lambda dana na auto. Takze kdyz budu odvazny, tak se ty ŠPZ lambdy lisi spis typem konektoru a delkou kabelu nez nejakymi ultra rozdilnymi hodnotami.
Jeste je moznost podivat se na vrakaci. SCi uz jsou pomerne bezne zastoupeny, takze by nemel byt problem lambdu sehnat. Samoze nebude jako nova, ale nejak fachcit bude. Anebo ti treba ustrihnou protikus, co je na aute, aby se ti nova lambda lepe vybirala...
ZELI
**
**

Příspěvekod vavris » stř zář 07, 2016 22:50,0

Ahoj

Mám problém. Svítí mi CEL a diagnostika hlásí
P0327 - knock sensor low input
P0401-22 EGR insufficient flow (bohužel jsem vygooglil jen samotný kód 0401, to 22 za pomlčkou nemůžu nidke najít, co znamená).

Co s tím? Nalézá se někde na internetu i nějaká databáze možných příčin chybových hlášek? Zatím jsem byl i přes poměrně mohutné googlení neúspěšný. Ještě dodám, že nedávno byl měněn motor, kamarád, který operaci prováděl dlouhodobě v zahraničí.

Díky :-)
vavris
Junior
Junior

Příspěvekod TOYEN » sob zář 10, 2016 12:24,0

Ahoj přátelé,
tímto bych vás všechny chtěl poprosit o radu s mým mondeem 1.8 SCi
Nejprve popíšu o co jde. Už loni na podzim mě auto nechalo na holičkách...nemohl jsem nastartovat a baterka byla asi rok stará. Proběhl odtah a repase startéru..že to bude OK. Po 3 týdnech ten samý problém...auto v AUTOInu Pardubice na kompletní revizi elektriky...zjištěno že na volnoběh poblikávají světla, btw..upozorňoval jsem na to už při první návštěvě servisu...že prý v pohodě. Nicméně že je třeba repase alternátoru, při určitých otáčkách přebíjí a řídící jednotka pak hodí chybu a auto nenastartuje. Proběhla repsase a skutečně byl klid. Po cca 3 měsících cvak cvak nic. Jelikož jsem byl na kopci tak jsem ho rozjel a na další cca 3 měsíce byl pokoj, po zhruba stejný době cvak cvak..auto roztlačeno a je opět klid, předpokládám že na další 3 měsíce, takže počítám v říjnu s roztlačením. AUTO IN už neví... nikdo další taky neví ať jezdím a 4x ročně roztlačuju :lol:

Nemá někdo nějaký návrh co by to mohlo být? Teď mám jít na servis 140 000 km + STK,emise. Auto je vyrobeno 2006. Původně jsem ho chtěl jezdit do 200 000, ale uvažuju už o jiné značce. Jinak auto celou dobu servisováno v AUTO INu... :?: :idea:
Mondeo 1.8 SCi Ghia, 2006, hatchback,najeto k 20.3. - 93 175km
TOYEN
*
*

PředchozíDalší

Zpět na Mondeo MK I-III - Motor, zapalování vstřikování