Xenony

Xenony

Příspěvekod --- » stř říj 29, 2003 9:04,0

Rád bych na svém Mondeu vyměnil přední žárovky standard H1 za nějaké lepší. Máte někdo zkušenosti s jinými žárovkami, které svítí podobně jako xenony - jasně modrobíle. Předtím jsem měnil obyčejné za Bosch + 30% a moc jsem ten rozdíl nepoznal.
Modrých žárovek je na trhu za cenu 100 - 500,-Kč/kus dost, ale otázka jestli je pak rozdíl i v kvalitě a kvantitě světla. Co jste vyzkoušeli a jak jste spokojeni???
---

Re: xenony

Příspěvekod DR » stř říj 29, 2003 11:22,0

[quote="Vrata"]Rád bych na svém Mondeu vyměnil přední žárovky standard H1 za nějaké lepší. Máte někdo zkušenosti s jinými žárovkami, které svítí podobně jako xenony - jasně modrobíle. Předtím jsem měnil obyčejné za Bosch + 30% a moc jsem ten rozdíl nepoznal.
Modrých žárovek je na trhu za cenu 100 - 500,-Kč/kus dost, ale otázka jestli je pak rozdíl i v kvalitě a kvantitě světla. Co jste vyzkoušeli a jak jste spokojeni???[/quote]

Jestli mas MK II, tak ta uz sviti podle me dostatecne a neni duvod do toho stourat. U MK I staly svetlomety za prd, co by taky clovek chtel po tech mrnavych parabolach :-(. Vyzkousel jsem v nich kde co, samozrejme nove rozptylove plexi, 100W zarovky (nedoporucuju, neuchladi se a navic pretezuji modul kontroly zarovek - ten stoji 5000 :-(), zarovky se zvysenou svitivosti (tusim tungsram + 30%) a stejne to porad svitilo mizerne. Nakonec jsem vymenil cele auto :-). Existuji univerzalni xenonove sady, prodavaji to na inzerat tak od 10000, ale to uz mi prislo moc penez - a ty paraboly to stejne nezvetsi. Nejlepsiho vysledku jsem dosahl pouzivanim prednich mlhovek, pokud jsou spravne serizene tak to protijedouci ridice nemuze oslnovat a prece jenom to trochu prisviti - ale je pravda, ze nekterym to vylozene vadilo, prevazne 2 metry nad zemi sedicim tirakum - a ty jejich svetelne rampy mondeo nepresviti :-(.
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Vrata » stř říj 29, 2003 13:12,0

Nejde mi jen o větší svítivost, ale i hezčí vzhled.
Vrata

Příspěvekod bundadj » stř říj 29, 2003 13:53,0

Vrata taky životnost těch žárovek může být důležitá... Kdysi na Kadettu sem taky vyměnil H4 60/55 za 130/80 nebo jak to přesně bylo a o moc víc to nesvítilo (navíc do žluta než do modro) Tak sem zjistil, že díky nedostatečnému průřezu vodičů co k nim vedou je na nich při rozsvícení pouhých 10V takže jsem přidal silnější vodiče a relé (z obavy abych nepoškodil původní) a hle svítivost ůžasná krásnej modrej nádech (na žárovkách cca 13-13,5V). Během cca 200km jízdy odešla první a druhá několik dní na to...

Tak sem to zrušil a vrátil se zpět ke klasice :-)
CMC 010
Mondeo 2.0i 16V, 107kW, 2009, combi, Titanium
Mondeo 1.8i 16V, 85kW, 1999, combi, Trend - ex
bundadj

Příspěvekod DR » čtv říj 30, 2003 21:17,0

[quote="Vrata"]Nejde mi jen o větší svítivost, ale i hezčí vzhled.[/quote]

Vrata: Hezci vzhled :-)) je hodne subjektivni zalezitost, myslim, ze policajti na to budou mit vlastni nazor. Ja osobne takove upravy povazuju za plytvani penezi, ktere by se daly pouzit mnohme ucelneji - lepsi gumy, upravy podvozku, nebo motoru, nebo rovnou lepsi auto. Takova V6ka uz na sebe nepotrebuje upozornovat zarovkama ;-).
DR
Moderator
Moderator

Příspěvekod Trans Am » sob úno 07, 2004 1:02,0

Vrata píše:Rád bych na svém Mondeu vyměnil přední žárovky standard H1 za nějaké lepší. Máte někdo zkušenosti s jinými žárovkami, které svítí podobně jako xenony - jasně modrobíle. Předtím jsem měnil obyčejné za Bosch + 30% a moc jsem ten rozdíl nepoznal.
Modrých žárovek je na trhu za cenu 100 - 500,-Kč/kus dost, ale otázka jestli je pak rozdíl i v kvalitě a kvantitě světla. Co jste vyzkoušeli a jak jste spokojeni???

Ahoy ja osobne mam dobrou skusenost s Philips Blue Vision ... kdyz vedle sebe postavis dve identicky auta jednos blue a jedno s normalnima zarovkama tak ty blue sviti jakoby bile. Je to neco mezi norm a xenonama ale do xenonu to ma daleko :)) ... Aby to svitilo modre musle by si mit ciry svetla ale ja mam mkII a sviti to dobre hlavne kdyz je mlha tak sou k nezaplaceni. Bohuzel cena se pohybuje od 600 - 1000 kc podle typu zarovky a podle toho kde to kupujes ja sem je sehnal ve velkoobchode za 548,- H7
MONDEO 2.0 96 MKII GLX, ST Vejfuk
Trans Am
Junior
Junior

Příspěvekod Kuba2k » čtv srp 26, 2004 17:57,0

Na http://www.autohifi.cz se obcas vyskytuje clovek s nickem Xenonman. Je schopnej sehnat a nacpat xenony v podstate do cehokoliv, ceny zacinaji na cca 5 tKc za par. Za 10 tKc uz by to asi byl Bi-xenon.

Tady je primej link, je tam uvedenej i jeho telefon.
CFC 0004
Mondeo, 1.8 TDCi, 92kW, 5dr, 2007, Titanium
Kuba2k

Příspěvekod kutil » pát srp 27, 2004 10:49,0

To Vrata: Používám H1 koupené u dealera Opel. Cena asi 600,- za 2ks. Žárovky jsou zajímavé tím, že baňky jsou modré neprůhledné 8-) . Svítí super. Používám je 3roky do dálkových a ještě neodešly. Na tlumená mám H7. Tam dávám Tungsram+50% a ty teda dost odcházejí. Mlhovky mám H3 100W (Elta s homolagací pro provoz na pozemních komunikacích v ČR :D ) a taky už vzala jedna za svý. A jestli chceš pořádný světlo, tak si dej na střechu rampu s 6x dálkovejma. Ale bacha na alternátor. Nemusí to utáhnout.
CMC 047
KIA Sportage 2.0CRDI 4WD (nejlepší dříč), Fiesta 1.25 r.v.2001 (držák), Mondeo Ghia+ 2.2TDCi kombi r.v. 2006 (už nemám), Mondeo Trend 1.8EFi kombi r.v.1999 MKII (už nemám)
kutil

Xenon

Příspěvekod Radek_M » pát úno 11, 2005 23:46,0

Teď jsem koupil žárovky s nápisem Xenon v Globusu za 550,- 2 ks v domnění, že si pomůžu a ouvej. Svítí to strašně málo, vůbec nechápu jak to můžou prodávat. Protože jsem skoro nic při tlumenejch neviděl, zkusil jsem je tam dát. Taky jsem tam nacpal Tungsram H7 ale stejný. Zkusil jsem nakonec rozdělat celou parabolu, vyčistil jsem to a vrazil tam Osram H7, ale nevím jaký typ. Byl v dálkovejch a najednou se to prudce zlepšilo. Čili možná tudy bude cesta. Rozptylky uvnitř jsou už mírně zčernalé nad žárovkou, ale nevím zda se vyplatí je měnit. Máte ještě někdo nějaké poznatky??? Dík Radek PS: Ve Slivenci mi údajně za 1200,- vymění obě dvě včetně práce.
Mondeo 11/96 MkII, V6, 2,5 Ghia / LPG
Radek_M
*
*

Xenon

Příspěvekod kutil » sob úno 12, 2005 12:27,0

To Radek_M: Používám H1 koupený u Opela (neprůhledná modrá baňka) a svítí super. H7 zrovna neměli a hlavně stály snad 700,- jedna. Proto H7 používám Tungsram +50% a jsem plně spokojen. Samozřejmě, že odrazivost parabol je důležitá, ale já spíše mám problémy se špiněním světel za jízdy a s absencí ostřikovačů světel. Hlavně v zimních měsících musím často světla čistit, protože Ford udělal špatný sklon skel světel a nedochází k samočištění.

A co se týče tvých "Xenonů" z Glóbusu, tak věř, že na krabičku se dá napsat cokoliv a že stále ještě v ČR neexistuje způsob postihu za klamavou reklamu a za podvádění zákazníků.
CMC 047
KIA Sportage 2.0CRDI 4WD (nejlepší dříč), Fiesta 1.25 r.v.2001 (držák), Mondeo Ghia+ 2.2TDCi kombi r.v. 2006 (už nemám), Mondeo Trend 1.8EFi kombi r.v.1999 MKII (už nemám)
kutil

Příspěvekod basic » sob úno 12, 2005 21:35,0

Samozrejme ze nejde o klamavou reklamu rozdil je totiz

XENONOVA vybojka = prave xenony

XENONOVE zarovky = zarovky kde je v inertnim plynu obsazen xenon
CMC 167
Mondeo 1.8i MKII LX/CLX/(Ghia) ,1997 ,Kombi
Mondeo 2.2TDCI MKV Ghia 2006, Kombi N1
basic
Senior
Senior

Příspěvekod jr » ned bře 20, 2005 22:21,0

pokud by nekdo chtel xenony jen kvuli vzhledu, muze si za 150,- korun koupit modry zarovky.
Pokud nekdi chce opravdu videt, poridi si xenony. Svitivost je minimalne trikrat vetsi nez u zarovek a tim padem clovek v noci mnohem lip vidi, takze je to i o bezpecnosti.
dalsi argument je mnohem vetsi zivotnost vybojky, nez klasicky zarovky, takze kdyz to porovnam s cenou lepsich zarovek, tak uz si radeji koupim xenony ......
jr
Junior
Junior

Příspěvekod No Respect » pon bře 21, 2005 11:17,0

Nedávno jsem na autohifi našel dobrej obrázek porovnání jak svítí normální žárovky a xenony - co k tomu dodat ? Snad jen, rozdíl jde jasně vidět :lol:
http://www.autohifi.cz/forum_rep.php3?a ... orum_new=0

I z vlastní zkušenosti to znám.Je to opravdu paráda, pomalu jako za dne.
CMC 179
(předchozí auto - Mondeo 1.8 16V GLX, 11/96 MkII, sedan)
VW Passat B5 facelift, 1.9 TDi PD 74kW, 11/01, kombi
No Respect
Senior
Senior

Příspěvekod basic » pon bře 21, 2005 11:40,0

Norespect je treba ale upozornit ze na tech snimcich neni rozdil je tam jine vyvazeni bile a ten horni je zmenseny aby se efekt zduraznil takze tahle fotka v zasade nic nedokazuje. Tim vubec nechci hanit xenony libyly by se mi ale na pristim aute.
CMC 167
Mondeo 1.8i MKII LX/CLX/(Ghia) ,1997 ,Kombi
Mondeo 2.2TDCI MKV Ghia 2006, Kombi N1
basic
Senior
Senior

Příspěvekod No Respect » pon bře 21, 2005 11:49,0

To: basic
Jo to máš samozřejmě pravdu :wink: ale já to dal alespoň pro přibližnou představu a porovnání.A kdo s tím párkrát v praxi jel, tak samozřejmě ví, že to tak podobně je.Jednou jsem zahlídl někde i obrázek kde stály vedle sebe dvě auta (jedno žárovky a druhý xenony a tam byl ten rozdíl vidět suprově - ale to už bych nenašel, už přesně nevím kde - a že jsem narazil nedávno tady na ten odkaz tak jsem sem dal alespoň něco).
Také bych je chtěl, ale až tak na ňákým MkIII a nebo jiném autě, kde to dávají již z výroby a nemusí se to tam dodělávat.Do Mondea až mi odejde jedna z žárovek koupím ňáký o něco lepší žárovky a je to.
CMC 179
No Respect
Senior
Senior

žárovky

Příspěvekod Marek Osvald » čtv bře 24, 2005 16:53,0

Před zimou jsem si koupil sadu H1/H7 od Philipsu (Super Blue Vision) nebyly v žádným případě laciný - cca 1400,- dohromady, ale je to paráda. Na tlumený vidím parádně asi tolik jako kolega z práce na dálkový (Octavia). Na dálkový je to přímo bílá záře. Světla když svítí nevypadají modře, ale jaksi stříbrně... V noci super. Doporučuju hlavně těm, co jezdí hodně v noci jako já...
CMC129
Mondeo kombi 2.0i 1998 (LPG)
Marek Osvald
*
*

Příspěvekod Premysl Hruby » čtv bře 24, 2005 18:41,0

OK. Muze byt, ale chudak ten co jede proti tobe. Ten aby mel pak slunecni bryle. :?

Anebo se mylim :?:
Prema CMC 410
Ford Mondeo Hatchback 1,8i 16V Ghia, *25.3. 1998 - † 19.5.2017
Premysl Hruby

Příspěvekod No Respect » čtv bře 24, 2005 20:53,0

To: Premysl Hruby
Jo, oslňovat to bude o něco víc, teď záleží kolik to má W.Občas se prodávají některý, který májí až moc - ty nemají tuším ani homologaci a to oslňuje opravdu dost - a pak se taky může stát, že u starších aut to celkem opaluje ty vnitřní paraboly.Ale u těch Philipsek si myslím, že tam bude jen o něco vyšší svítivost a hlavně to bude tím, že je to napodobenina xenonů, čili takové bílé světlo.No uvidíme kolik napíše, že tam má.
No ono i xenony celkem oslňují.A navíc ty silnější žárovky (co mají o hodně víc) celkem často odcházeli.Až budu měnit, tak se asi taky podívám po lepších žárovkách, ale pokusím se zachovat ty W a třeba jen s tím modrým (ale vlastně bílým světlem)....
CMC 179
No Respect
Senior
Senior

Příspěvekod Marek Osvald » čtv bře 24, 2005 21:48,0

Čau kluci,

samo, že jsem W zachoval - jak jsi správně podotkl nechci si vypálit paraboly. Při výběru jsem vycházel z výsledků testů H4, který svého času vyšel. ím že každá žárovka je úplně jiná, ale protože jiný testy nevyšly, bylo to pro mě jediný vodítko k tomu, jak koupit dobrý žárovky a přitom nenaletět na reklamu (známe to - papír a obal snese všechno) a taky jsem se potýkal s jedním nešvarem - mám MKII a tam se k těm žárovkám dost blbě může a protože jezdím dost v noci, tak ty neznačkový H7 málokdy přežily 3 měsíce. Tak jsem si říkal koupím něco pořádnýho a pořídil ty Philipse, který mají při zachované watáži velmi slušný světelný tok. Jenom se kluci musím opravit a omluvit se za ten název - psal jsem to v práci a až teď doma jsem zjistil, že se přesně jmenují "Philips Blue Vision - Ultra Blue 4000K" a dodávají se v krabičce i s modrýma parkovačkama. Když jsem je kupoval, tak jsem si říkal, že to jsou nejdražší žárovky mýho života, ale po týhle zimě jsem rád, že jsem do nich zainvestoval.... Jo a taky by měly mít lehce prodlouženou dobu života....
CMC129
Mondeo kombi 2.0i 1998 (LPG)
Marek Osvald
*
*

Příspěvekod Forrest » pát bře 25, 2005 10:17,0

...nebyl by link na ten test ?
nějaký test jsem objevil: http://www.nexiaclub.com/download.php?soubor=5 ale je to H4, takže snad jen spolehlivost značky...
CMC 291
MKIII 2.5 Duratec VE 04 ; MKIII 2.5 Duratec VE 01 ; MKII 2.0 Zetec 97 ; MKI 1.8 Zetec 96
Forrest
Moderator
Moderator

Další

Zpět na Mondeo MK I-III - Elektroinstalace