Airbag

čidlo

Příspěvekod mako.lee » pát srp 19, 2011 9:51,0

Ten náraz šel přímo do toho čidla, takže bylo dost zdeformované, a když jsme u toho, jak to čidlo vůbec funguje? Je to jednorázová záležitost nebo lze použít opakovaně? Našel jsem na netu jedno z mondea ´98 TD, předpokládám, že by mělo být stejné, ne? Nahradit čidlo jsem chtěl kvůli tomu, že tam nehodlám vracet boční pytel, ale chtěl bych, aby ostatní 3 pytle včetně předpínačů byly OK. Čili dá se nějak zjistit, zda byly odpáleny oba předpínače? A ty se nachází kde, v "B" sloupku někde u uchycení pásů? Podvodník rozhodně nejsem, auto doslouží jako stěhovák na stavbě a půjde do sběru. Akorát to nechci pokoušet a chci zprovoznit hlavně 2 čelní airbagy a předpínače, nechci oblbovat ŘJ jen kvůli tomu, aby nemrkala kontrolka.
mondeo, 2.5 V6, hatchback, 1999, ghia
mako.lee
Junior
Junior

Příspěvekod zaplik » pon úno 13, 2012 16:26,0

Tak moje chyba airbagu vyřešena měl jsem ohnoutou páčku jednu tam kam se strká airbag konektor z volantu :-) stařilo dát dolů a přestalo svítit :-)parádička :-)
Mondeo, 2.0Tdci 96, combi, r.v. 2006, Ghia
zaplik
*
*

Re: Airbag

Příspěvekod imtheman » pon bře 05, 2012 17:21,0

Přeji hezký den. Mám malý problém, v mém autě se mi ulomilo opěradlo sedačky, tak jsem si ze šroťáku pořídil jiný, vyměnil jsem ho ( a bylo mi divný, že mi tam vede nějaký 3tí drát, o kterym nevim, kam vede) a od tý doby mi bliká kontrolka airbagu na boční airbag. Tím jsem defacto i poprvý zjistil, že v mém autě nějaké boční mám, ale ta nová/jetá sedačka je samozřejmě bez něj. Nevíte někdo poradit, jak toto vyřešit? To blikání celkem znervozňuje a demontáži to řešit nechci, jak zde již padlo, je lepší mít tu kontorlu v pořádku.
Ford Mondeo MK.II Festiva 1999 2.0 Benzin
imtheman
Junior
Junior

Příspěvekod pietroooo » čtv srp 02, 2012 15:11,0

Ahoj od včerejška jsem majitelem fordu mondeo MKIII 2.0i 107Kw. Problikáva kontrolka airbagu podle diagnostiky závada číslo B2296 což jsem tu vyčetl že nárazové čidlo nebo případně jeho kabeléž po bližším ohledání pod sedačkou jsem našel dva ustřihnuté kabílky a to modrozelený a žlutozelená , které vedou do malého modrého konektoru pod sedačkou nevíte odkud jsou vytrženy? Mohu zaslat fota pro lepší orientaci.
pietroooo
Junior
Junior

Příspěvekod bery9 » ned říj 21, 2012 9:51,0

Ahoj všem.
Pro študoval jsem si celou diskuzi a prošel i vyhledávání, ale mám asi následující problém.
Praskla mi sedačka u řidiče. Sehnal jsem jinou a při demontáži prasklé,zjistil, že jsem měl i postranní airbagy na předních sedadlech. Nainstaloval jsem tedy starší model sedaček u řidiče i spolujezdce( ať to vypadá). Přemontoval napínáky( starší model byl pružinový a prasklá sedačka měla patronu, tak jsem to prohodil. Konektory od bočních airbagů jsem nechal nezapojené a teď mě na palubní desce signalizuje 5x bliknutím problém na bočním airbagu u řidiče, který tam samozřejmě už není a nejspíše nebude. Četl jsem někdo, že stačí zapojit nějaký odpor o velikosti 3 Ohm. Nerad, aby mě explodoval airbag řidiče či spolujezdce.
Dáte někdo plnohodnotnou radu jak přelstít konektor. Jinak do palubky se mi určitě lézt nechce.
Díky za odpovědi
BMW 316(E21), 1,6, 66kW, coupe
Opel Astra, 1,7 TD, combi, De Luxe
Mondeo, 1.8i - 16V, 85 kW, combi, CLX
bery9
*
*

Příspěvekod 0928rene » ned říj 21, 2012 10:29,0

Ahoj, mám takový dotaz,nevíte někdo kde je na Fiestě TDci r.v. 2003 čidlo nárazu? Jestli tam teda vubec je,hledal jsem ale nenašel :( .Vím že to patří jinam,ale ve Fiestach jsem tohle tema nenašel vubec :D
0928rene
Junior
Junior

Příspěvekod Drapalik84 » stř úno 20, 2013 18:24,0

Dobrý den, jsem tady nový a mam malinký problém. Zlomilo se mi opěradlo, sehnal jsem druhou sedačku,ale ne ze stejnou výbavou. Ma stará sedačka je el. stavitelná a má boční airbag a nová je jen elektrická. Jak udělát at mi nebliká kontrolka airbagu. Děkuji za jakoukoliv radu. Mám mondeo Mk2 1.8 td ročník 98
Drapalik84
Junior
Junior

Re:

Příspěvekod jopis » čtv lis 26, 2015 11:59,0

redy píše:Zdarec.Mám Mondeo 2.0Tddi 2001 necelý rok.Asi před měsicem mi začala blikakat kontrolka airbacku. Jeden den blikala druhy den ne atd.Teť blikne jednou pak devětkrát to se třikrát opakuje a pak svítí pořád. Po přečtení všech příspěvků ohledně airbacku a pročištění všech kontaktů pod sedadlama jsem byl ve fordu přihlašovat nový klíč a nechal si udělat diagnostiku. Výsledek je výměna airbacku řidiče. Opravdu muže jen tak odejít nebo jim jde o tech 17000 tisíc co to má stát? Dík za odpověd.

Zdarec, objevil jsem mi pred par dny uplne stejny problem jako tady pises ty. Mam i stejny typ mondika. Jedia vec, ktera se lisi od te tve je, ze po napojeni na diagnostiku mi to hlasi deaktivace airbagu spolujezdce. Kontakty vycistene, prostrikane kontoxem, znovu vse zapojenou a porad to same. Je to staticka chyba v hlaseni diagnoostiky, takze to nelze vymazat. jestli jsem to spravne pochopil, takze tobe vymenili bag ridice a vse ok? Nebo jsi to resil jinak? Diky za info.
jopis
Junior
Junior

Předchozí

Zpět na Mondeo MK I-III - Elektroinstalace